021-91302553

ساخت سایت نویسندگان

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره

ساخت سایت نویسندگان با هدف معرفی یک نویسنده و توانایی‌های او انجام می‌شود. این سایت با ارائه نمونه کار‌ها و فعالیت‌ها نسبت به جذب خواننده اقدام می‌نماید. سایت نویسندگان را می‌توان در دسته سایت‌ شخصی قرار داد.

همچنین نویسندگان را می‌توان پلی به سمت خوانندگان در نظر گرفت. طراحی سایت نویسندگی راهی برای نشان دادن هنر نویسندگی و معرفی آثار خلق شده توسط نویسنده است که برای تحقق هر یک از این اهداف، طراحی و برنامه ریزی های ویژه‌ای لازم است؛ برای همین ساخت سایت نویسندگان باید به صورت تخصصی انجام شود.

امکانات ضروری در ساخت سایت نویسندگان

در ساخت سایت نویسندگان اولین و مهم‌ترین بخش، قسمتی برای معرفی نویسنده است؛ در این قسمت بیوگرافی فرد به طور کامل در اختیار نویسنده قرار می‌گیرد؛ علاوه بر این طرفداران می‌توانند با آثار نویسنده به طور کامل آشنا شوند. از جمله دیگر امکانات ضروری برای سایت یک نویسنده، می‌توان به بیان هدف ناشر، توضیح مختصر برای هر کتاب و استفاده از تصویر اشاره کرد. 

۱ اهمیت طراحی گرافیکی در ساخت سایت نویسندگان

یکی از موارد مهمی که در ساخت سایت باید مدنظر قرار داد، طراحی گرافیکی، ظرافت‌ها و رعایت اصول زیبا شناسی است. به این دلیل که در سایت نویسندگی افرادی حضور دارند که به هنر علاقه‌مند هستند و همین امر موجب می‌شود تا وقتی با یک طراحی تکراری و به دور از المان‌های جذاب مواجه شوند، تجربه منفی برایشان به جا بماند. 

به عنوان مثال، برای طراحی سایت خبری، مخاطبان آنقدری به رنگ‌بندی سایت اهمیت نمی‌دهند؛ تنها چیزی که نیاز است این است که چیدمان سایت مرتب و کاربردی باشد تا کاربر به راحتی مطلب موردنیاز خودش را پیدا کند. اما در طراحی سایت برای نویسنده، مخاطبان همگی به اصطلاح اهل هنر و زیبایی اند؛ به همین دلیل این موضوع اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

رنگ‌بندی در طراحی سایت نویسندگان یکی از موارد بسیار مهم است و می‌تواند تا حد زیادی بر اساس سلیقه فردی انجام شود. نمی‌توان گفت استاندارد یا اصول مشخصی به غیر از اصول رنگ شناسی بر آن حاکم است؛ به همین دلیل بر اساس روحیات نویسنده و حتی بر اساس حوزه و موضوعاتی که نویسنده بر  روی آن ها متمرکز است، می‌توان رنگ بندی را انجام داد.

در انتخاب قالب سایت نویسندگان، دقت کنید قالبی که مدنظرتان است قابلیت برآورده کردن همه نیازها و انتظاراتتان را داشته باشد؛ همچنین ممکن است بعدها بخواهید امکانات دیگری به سایتتان اضافه کنید، در این حالت قالب موردنظر باید امکان گسترش را داشته باشد.

۲ ساختار سایت نویسندگی از چه مواردی تشکیل می‌شود؟

 • معرفی نویسنده:

در این قسمت نویسنده می‌تواند بخش کوتاهی از بیوگرافی خود را در سایت قرار دهد.

 • راهنمای کتاب:

در این قسمت نویسنده با توضیح دادن بخش کوتاهی از کتاب خود، می‌تواند نظر خوانندگان را نسبت به آن جذب کند.

 • پشتیبانی خرید:

با داشتن پشتیبانی ۲۴ ساعته می‌توانید هر مشکلی برای خوانندگان پیش می‌آید را رفع کنید و خدمات را با بهترین کیفیت به آنها ارائه دهید.

 • قسمت فروش:

در قسمت فروش می‌توانید با متقاعد کردن مشتریان برای خرید، کتاب مد نظر را برای آن‌ها ارسال کرده و هزینه کتاب را به صورت آنلاین و یا درب منزل دریافت کنید. 

۳ ساختن صفحه‌ای طولانی برای پاسخگویی به سوالات خوانندگان

داشتن صفحه‌ای طولانی برای پاسخ به سوالات، پرداختن به اعتراضات و… در فرآیند خرید به مشتریان کمک زیادی می‌کند. بنابراین اگر خوانندگان پاسخی برای سوال خود پیدا نکنند، می‌توانند به پایین صفحه مراجعه کنند تا پاسخ سوال خود را ببینند.

۴ توضیحی کوتاه درباره محتوا کتاب

بهتر است نویسنده توضیح کوتاهی در مورد محتوای کتاب خود بیان کند؛ زیرا این امر موجب جلب توجه خواننده به موضوع کتاب می‌شود؛ علاوه بر این خوانندگان با آثار نویسنده هم آشنا می شوند. همچنین نویسنده می‌تواند برخی از آثار خود را به صورت خلاصه یا حتی در صورت تمایل به طور کامل برای دانلود قرار دهد. این بخش می‌تواند با پرداخت هزینه کم یا به صورت رایگان برای خوانندگان در نظر گرفته شود.

۵ بیان مقصود ناشر

نویسنده می‌تواند برای ارتباط بیشتر با خواننده، پیام و مقصود خود را از نوشتن کتاب بیان کند و این امر سبب می‌شود تا خواننده نمای کلی تر از کتاب داشته باشد.

۶ استفاده از تصاویر

یکی از مواردی که می‌توان به عنوان نقطه قوت در ساخت سایت نویسندگان در نظر گرفت؛ استفاده از تصاویر کتاب‌ها است. بنابراین طراحی گالری تصاویر اختصاصی و زیبا می‌تواند نمایش محتوا را چندین برابر جذاب تر کند و جلوه های زیباتری به سایت ببخشد.

۷ استفاده کردن از پاراگراف‌های کوتاه

پاراگراف‌های کوتاه مطابق با استاندارد‌های محتوای دیجیتال است. چرا که استفاده از پاراگرف‌های کوتاه، فهم متن را آسان‌تر می‌کند. پس این نکته را در نظر داشته باشید که پاراگراف‌ها بیشتر از ۳ یا ۴ خط نشود.

۸ ویژگی‌های سایت نویسندگی

 • اصلی ترین موضوعات سایت را مانند: بیوگرافی، آثار و مقالات را در سایت شخصی خود درج نمایید. 
 • سایت نویسندگی نباید رنگ بندی خیلی سرد و بی روح، و یا خیلی پر رنگی داشته باشد. بنابراین رنگ‌های استفاده شده در عکس‌ها و منو باید متناسب با موضوع کتاب باشد.
 • قالب سایت نباید خیلی پیچیده باشد تا کاربر به راحتی بتواند به بخش مورد نظر خود برود.
 • حتما در سایت خود، آدرس و آیکن شبکه اجتماعی را درج کنید تا کاربران بتوانند صفحه شخصی نویسندگان را در Social Media دنبال کنند.

۹ ساخت سایت نویسندگی مطابق با استانداردهای سئو

استفاده از کلمات کلیدی در سئو سایت به شما کمک می‌کند تا در رتبه‌بندی بالاتری در صفحه نمایش قرار بگیرید. 

سئو را می‌توان مجموعه‌ای از روش‌ها برای تغییر استراتژیک وب سایت‌ها دانست. سئو فرایندی ساده و آسان نیست که به راحتی پیاده‌سازی شود؛ زیرا نیازمند دانش زیاد، علم پیش‌زمینه‌ای و صبر است. بنابراین اگر خودتان نمی‌توانید این کار را انجام دهید؛ می‌توانید از متخصصان این حوزه کمک بگیرید. لازم به ذکر است که بهترین شرکت طراحی سایت، شرکتی است که در کنار خدمات طراحی سایت، خدمات تخصصی سئو را نیز در اختیار شما قرار دهد؛ البته در نظر داشته باشید که هزینه سئو از طراحی سایت جدا است. 

مواردی برای بهتر شدن سایت

 • با تخفیف گذاشتن بر روی کتاب‌ها می‌توانید شرایط ویژه‌ای را برای خوانندگان خود فراهم کنید.
 • با قرار دادن لیست قیمت‌ها در سایت، خوانندگان می‌توانند کتاب‌های مورد نظرشان را راحتتر انتخاب کنند.
 • می‌توانید به ازای خرید یک تعداد کتاب، یک کتاب به عنوان هدیه به مشتریان خود اهدا کنید.