021-91302553

چه کسب و کارهایی به سایت نیاز دارند؟

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره

هدف شما از راه اندازی وب سایت چیست؟ امروزه مشاهده می‌کنیم که اکثر کسب و کارها ضمن درآمد از فضای سنتی یا فروش حضوری به ساخت سایت برای کسب و کار خود روی آورده اند. لازمه پیشرفت در دنیایی که همه چیز درآن به تکنولوژی و اینترنت وابسته است، هم گام شدن با نیاز مخاطبان است. مخاطبان در عصر حاضر به کسب و کارهایی اعتماد می‌کنند که بستر قابل اطمینانی برای فروش یا ارائه خدمات دارند. تنها بستر ارزشمند، پرسود و قابل اعتماد برای مخاطبان در فضای اینترنت، وب سایت است. چه کسب و کارهایی به وب سایت نیاز دارند؟ اصلا سایت چیست؟ چرا به سایت نیاز داریم؟ آیا کسب و کارهای نوپا هم به سایت نیاز دارند؟ چطور می‌توانیم از طریق سایت کسب درآمد کنیم؟

در ادامه به تمامی سوالاتی که مطرح شد، پاسخ می‌دهیم تا متوجه شوید که چه کسب و کارهایی به سایت نیاز دارند؟

چه کسانی به وب سایت نیاز دارند؟

اگر تصمیم گرفته‌اید کسب وکار خود را راه‌اندازی کنید یا درآمدتان را نسبت به فروش حضوری خود افزایش دهید، بهترین گزینه پیش روی شما، داشتن یک وب سایت است.

در سال‌های اخیر داشتن وب سایت برای کسب و کارها ضروری نبود چون مردم استفاده خاصی از اینترنت نداشتند و هنوز فروش اینترنتی باب نشده بود. اما در عصر حاضر ۸۰ درصد کاربران از طریق تلفن همراهی که در دست دارند، ابتدا به جستجوی خدمات یا محصولات موردنظرشان در اینترنت می‌پردازند تا اطلاعاتی کسب کرده سپس اقدام به خرید می‌کنند.

تقریبا اکثر کسانی که صاحب کسب و کاری هستند، می‌توانند با ایجاد سایت درآمدشان را افزایش دهند. قطعا سوالات زیادی درباره طراحی سایت در ذهنتان وجود دارد. اصلا ساخت سایت بدرد کسب و کار شما می‌خورد یا نه؟ حال به طور دقیق تر بیان می‌کنیم که چه کسانی به سایت نیاز دارند؟

فروشندگان محصولات

اگر محصولی برای فروش دارید که مشتریان به صورت حضوری به مغازه شما مراجعه می‌کنند، باید به فکر راه‌اندازی سایت برای کسب و کار خود باشید؛ زیرا امروزه درامد فروشگاه اینترنتی به کسب و کارهای بسیاری رونق بخشیده. یکی ازمزیت‌های ایجاد سایت عدم محدودیت مکانی برای کسانی است که محصولی جهت فروش دارند، زیرا با سئو درست مشتریانی از سراسر کشور به وب سایت شما سر می‌زنند. با ساخت وب‌سایت برای کسب و کار خود بدون فاصله گرفتن از فضای سنتی، همین حالا به جمع فروشگاه‌های اینترنتی پردرآمد بپیوندید.

مزیت‌های ساخت فروشگاه اینترنتی:

 • جذب مشتریان بیشتر از طریق وب سایت
 • صرفه جویی در هزینه ( عدم پرداخت اجاره مغازه یا حقوق به شاگرد)
 • دسترسی ۲۴ساعته سایت برای مشتریان
 • پتانسیل رشد بیشتر از طریق بازاریابی اینترنتی
 • گسترش گستره جغرافیایی

اگر شما فروشگاهی دارید، ابتدا بررسی کنید که محصول شما پتانسیل فروش اینترنتی را دارد یا خیر؟ آیا در صورت ایجاد سایت تقاضای محصول زیاد می‌شود؟ به عنوان مثال فروشگاه لوازم خانگی نظیر گاز، یخچال، لباسشویی و … مشتریان حضوری بیشتری خواهد داشت چون هیچ گاه کسی این اقلام را اینترنتی سفارش نمی‌دهد. اما می‌توانید با تولید محتوا درباره ویژگی های هرمحصول یا نقد و بررسی انواع برند، کاربرانی را به سمت سایت خود جذب کنید و از طریق آن به تبلیغ مغازه خود جهت خرید حضوری بپردازید.

اگر فروشگاه فیزیکی ندارید اما محصولی برای فروش در اختیارتان است، راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی بهترین گزینه پیش روی شماست. از آنجایی که هزینه‌های اجاره مغازه، استخدام نیروی کار یا خرید یکجای محصول بسیار سنگین است، با سایت ساز سی فایو و با هزینه بسیار اندک می‌توانید صاحب فروشگاه شوید. بسیاری از سایت ها هنگام شروع تنها یک محصول برای ارائه دارند اما پس از جذب مشتری، طیف محصولات خود را گسترش می‌دهند و سبد محصول خود را متناسب با تقاضا تغییر می دهند.

ارائه دهندگان خدمات

اگر در حوزه خاصی نظیر آموزش، برنامه نویسی، تعمیرات و … تخصص دارید، پیشنهاد می‌کنیم سایت خود را برای رونق بیشتر در کسب و کارتان راه اندازی کنید. داشتن سایت برای ارائه دهندگان خدمات به منزله ایجاد رزومه قوی برای نشان دادن نمونه کارهاست که باعث اعتماد بیشتر مشتری برای سفارش کار خواهد شد. با ایجاد پنل کاربری و چت آنلاین در سایت به راحتی با کاربران ارتباط برقرار کرده، به سوالات آنها پاسخ دهید و خدمات خود را بیان کنید تا به مشتریان بالقوه شما تبدیل شوند.

افرادی که به دنبال برندسازی هستند

برندسازی شخصی :

اکثر افراد تصور می‌کنند برندسازی فقط برای نمایش تصویری قدرتمند از یک کسب و کار موفق است، در صورتی که هر فرد می‌تواند خودش به تنهایی یک برند معروف باشد. یک برند شخصی از طریق وب سایت می‌تواند مانند برندهای تجاری نیز درآمد خوبی داشته باشد. با ساخت سایت شخصی فرصت‌های حرفه‌ای بیشتری متناسب باکیفیت مهارت‌های شما برایتان فراهم خواهد شد. برای داشتن پرسنال برندینگ موفق می‌توانید نکات زیر را درنظر بگیرید:

– وب‌سایت و پروفایل شخصی قوی

– مخاطبان‌تان را بشناسید

– محتوای جذاب و کاربردی تولید کنید

– پست مهمان و حضور در انجمن‌ها جهت جذب مخاطب

برندینگ سازمانی:

برندسازی یک مجموعه فعالیت است که سبب می‌شود برند شما خوب، مطمئن و با کیفیت دیده شود و تاثیری که شما می‌خواهید را بر روی اطرافیان بگذارد. طراحی سایت حرفه‌ای در برندینگ سازمانی، بیشتر تمرکز بر روی شناخته شدن دربین ذی نفعان اصلی است یعنی سهام‌داران و مشتریان. برندینگ سازمانی با ارائه خدمات یا فروش محصول که قبل تر عنوان شد، متفاوت است به عنوان مثال ارزش برند کوکاکولا از درآمد آن که حاصل فروش است، میلیاردها دلار بیشتر می‌باشد.

بازاریابان محتوا (content marketing)

پیش تر اشاره کردیم که چه کسانی به وب سایت نیاز دارند؟ گروه اول کسانی بودند که محصولی برای فروش داشتند، گروه دوم ارائه دهندگان خدمات تخصصی و گروه سوم افراد به دنبال برند سازی

حالتی پیش می‌آید که هدف ما برای کسب درآمد هیچ کدام از سه مورد اشاره شده نیست! با داشتن وب سایت از طریق تولید محتوای کاربرپسند و بازاریابی محتوایی می‌توانید به درآمد برسید. کافیست برای ایده سری به سایت های معروفی نظیر نمناک بزنید. می‌بینید که این گونه سایت ها با تولید محتوا در زمینه هایی مانند اخبار، آشپزی، هنر، خانواده و … توانسته اند بدون فروش محصول یا ارائه خدمتی کاربران زیادی را به سایت خود جذب کرده و صرفا از طریق تبلیغات به درآمد میلیونی برسند!

خدماتی نظیر خبررسانی به افراد نیز جز خدماتی هستند که امروزه قطعا به سایت نیاز دارند. طراحی سایت خبری این روزها مخاطبان بسیاری داشته و درامد بالایی دارد.

چرا به سایت نیاز داریم؟

برای داشتن وب سایت نیازی به فناوری اطلاعات ندارید و آنقدرها که فکر می‌کنید داشتن سایت سخت و گران نیست. در یک نظرسنجی، ۵۶% مردم نظر داده‌اند که به یک تجارت بدون وب سایت اعتماد نمی‎‌کنند. پس از سبک سنگین کردن ایده خود و مطالعه دلایل نیاز کسب و کارها به وب سایت، قدم اول را در راه موفقیت بردارید.

چرا باید سایت داشته باشیم:

 • معرفی بهتر برند و افزایش مشتری
 • ارتباط بیشتر و راحت تر با مشتریان از طریق سایت
 • با داشتن سایت بازار بزرگتری را هدف قرار می‌دهید
 • هزینه های کمتر بازاریابی اینترنتی نسبت به بازاریابی سنتی (چاپ کاتالوگ،بروشور، بنر و …)
 • وب سایت شما ۳۶۵ روز سال، ۷روز هفته و ۲۴ ساعته در دسترس است
 • اعتبارکسب و کار خود را افزایش می‌دهید.

 

چه مشاغلی به سایت نیاز دارند ؟

باید بدانید که امروزه همه مشاغل به سایت نیاز دارند و نداشتن سایت برای مشاغل امتیاز منفی محسوب می‌شود. وجود وب سایت باعث ایجاد اعتماد به برند کسب و کارها می‌شود؛ همچنین که افراد برای پیدا کردن خدمات یا محصولاتی که می‌خواهند به جستجو در گوگل می‌پردازند. در ادامه به برخی از مشاغلی که برای آنان وجود وب سایت ضروری است اشاره می‌کنیم.

مراکز درمانی

وجود وب سایت برای مراکز درمانی و پزشکی بسیار مهم و حیاتی است به خصوص که امروزه همه افراد با جستجو نام دکتر یا مرکز درمانی در گوگل به دنبال اطلاع از اعتبار و دانش آن پزشک یا مرکز درمانی هستند. 

مشاغل دارای محصول یا خدمات 

مشاغلی که فروشگاهی هستند، محصول و خدماتی را ارائه می‌دهند. با داشتن وب سایت، آن‌ها می‌توانند بازار هدف خود را گسترش دهند و محدودیت جغرافیایی خود را حذف کنند؛ به همین علت مشتریان آنان بیشتر شده و فروش و سوددهی آنان نیز بیشتر می‌شود.

مشاغل چاپ و تبلیغات 

حوزه چاپ و تبلیغات بسیار گسترده است و داشتن وب سایت برای این حوزه بسیار کارآمد است؛ به این علت که آن‌ها توسط سایتشان می‌توانند نمونه کارهای زیادی برای جلب مشتری به مخاطبان نشان دهند. البته داشتن وب سایت برای تبلیغات هزینه‌های کمتری نسبت روش‌های سنتی دارد.

مشاغل مشاره

مشاغل مشاوره حوزه فعالیتی زیادی دارند که هر کدام از آن‌ها برای شناخته‌تر شدن بیشتر حوزه فعالیت خود نیاز دارند تا وب سایتی را داشته باشند. مانند مشاورین املاک، مشاورین بازرگانی، مشاورین ازدواج و غیره.