021-91302553

ساخت سایت تک صفحه ای

ساخت سایت یک صفحه ای با امکانات کامل

سایت تک صفحه‌ای را می‌توان یکی از انواع سایت پربازدید دانست. چون تعداد صفحات این سایت کم است، مخاطبان در یک نگاه کلی می‌توانند دریابند که موضوع اصلی حوزه فعالیت سایت و هدف از ساخت سایت تک صفحه‌ای چیست. تمامی آیکون‌ها و اطلاعات لازم در سایت تک صفحه‌ای به طور هوشمندانه قرار می‌گیرند و نیازی نیست تا برای یافتن اطلاعات و یا هر نوع داده دیگری به منبع اینترنتی دیگری مراجعه کنید. به طور معمول سایت‌های تک صفحه‌ای برای معرفی افراد کاربرد دارند.

نحوه ساخت سایت تک صفحه ای چگونه است؟

بهترین تعریفی که می‌توان برای سایت تک صفحه‌ای ارائه کرد، این است: سایت تک صفحه‌ای تنها دارای یک صفحه اینترنتی است که می‌تواند از نوع داینامیک و یا استاتیک باشد. بدیهی است که سایت تک صفحه‌ای همانند سایت چند صفحه‌ای برای لود شدن در اینترنت به آدرس اینترنتی یا همان URL نیاز دارد.

برای طراحی سایت تک صفحه‌ای نیازی نیست که برنامه نویس زمان زیادی را صرف کند، چون در خیلی از مواقع کدهای مورد نیاز برای ساخت سایت تک صفحه‌ای بسیار کمتر از کدهایی است که باید برای طراحی سایت چند صفحه‌ای به طور هوشمندانه نوشته شوند.

ساخت سایت تک صفحه ای خود را همین الان شروع کنید!

شما هم به خانواده بزرگ و قدرتمند ۱۱۰٫۰۰۰+ کاربر سی فایو بپیوندید

نمونه طراحی سایت تک صفحه ای

از نمونه سایت‌های تک صفحه‌ای می‌توان به سایت‌های فروشگاهی اشاره کرد. در سایت‌های فروشگاهی که تنها هدف آن، ارائه محصولات به مخاطب است، تمامی اطلاعات محصولات در همان صفحه نخست به مخاطبان ارائه می‌شود و با کلیک بر روی گزینه “اضافه کردن به سبد خرید”، افراد می‌توانند که محصولات مورد نظرشان را خریداری کنند. البته این مورد، تنها یک نمونه از ویژگی‌های مثبت سایت تک صفحه‌ای است. در ادامه راجع به مزایای ساخت سایت تک صفحه‌ای به طور مفصل می‌پردازیم. برای ساخت فروشگاه اینترنتی در سریع ترین زمان می توانید از فروشگاه ساز سی فایو استفاده کنید.

ساخت سایت تک صفحه ای خود را همین الان شروع کنید!

ارائه جریان اطلاعات به بهترین شکل ممکن

همانطور که گفتیم، تمامی اطلاعات در سایت تک صفحه‌ای به طور کامل ارائه می‌شوند. به همین خاطر، افراد با یک بار ورود به این سایت‌ها می‌توانند جریانی از اطلاعات را در کمترین زمان مشاهده کنند، بدون اینکه نیازی باشد تا به صفحات دیگر بروند و یا حتی، زمان زیادی را به اسکرول کردن مطالب اختصاص بدهند. زیرا به طور معمول، ارائه جریان اطلاعات در سایت تک صفحه‌ای به صورتی است که مطالب به طور هوشمندانه در آن قرار داده شده اند.

ارائه اطلاعات در قالب محیط کاربری موبایل

چون بیشتر بازدیدکنندگان سایت از موبایل هوشمند خود استفاده می‌کنند، طراحی سایت باید به گونه‌ای باشد که اطلاعات در قالب محیط کاربری هم برای مخاطبان، قابل پسند و مورد رضایت آن‌ها باشد. سایت‌های تک صفحه‌ای همین خاصیت را دارند. علاوه براین، استقبال مشتریان از این سایت‌ها در موبایل‌شان، خیلی بیشتر است. زیرا نیازی نیست که بعد از اسکرول کردن همان یک صفحه از سایت، به سایت دیگری انتقال پیدا کنند و تمام آنچه که نیاز دارند، در همان یک صفحه از سایت دریافت خواهند کرد.

سازماندهی درست مطالب

در سایت‌های تک صفحه‌ای می‌توانید یک سازماندهی درست را برای مطالب داشته باشید. گرچه که این مورد برای سایت‌های چند صفحه‌ای هم برقرار است، اما در ساخت سایت‌های تک صفحه‌ای می‌توانید بیشتر از قبل به سازماندهی مطالب خود، احاطه داشته باشید. به همین خاطر، افراد به هنگام مشاهده سایت تک صفحه‌ای می‌توانند از تمام مطالب را به ترتیب بخوانند. بدون اینکه درصدی احتمال برای نامنظم بودن مطالب وجود داشته باشد.

استفاده از سی فایو برای ساخت سایت تک صفحه ای

برای ساخت سایت تک صفحه‌ای به یک برنامه نویس نیاز دارید که تمامی اصول را طبق خواسته شما در حین طراحی سایت پیاده سازی کند. بعد از محاسبه حقوق هر ماه برنامه نویس، شاید مبلغ برآوردشده چندان مورد رضایت شما نباشد. به همین خاطر، بهتر است از یک راهکار دیگر برای ساخت سایت تک صفحه‌ای استفاده کنید. پلتفرمی همانند سی فایو این امکان را برای افراد متقاضی ایجاد کرده تا سایت مورد نظر خود را با بهترین قالب سایت تک صفحه ای در زمان کمتر و با قیمت مناسب‌تر تحویل بگیرند.