021-91302553

ساخت سایت تاکسی تلفنی

راه اندازی سایت برای تاکسی اینترنتی

امروزه مطمئنا همه مردم با تاکسی آنلاین آشنایی دارند و از آن استفاده کرده اند. ساخت سایت تاکسی تلفنی از جمله استارتاپ‌هایی است که امروزه به دلیل آینده بهتر و سود بیشتر مورد توجه بسیاری از کارآفرینان و کسانی که به دنبال کسب و کار خود هستند قرار گرفته است. از یک طرف هم مشکلات اصلی آژانس‌های سنتی و تاکسی تلفنی‌ها از آنجایی وضوح پیدا کرد که تاکسی های آنلاین در شهر ها حضور پیدا کردند. همین امر موجب شد تا تاکسی تلفنی‌ها برای فرار از این بحران، به سمت اینترنتی شدن پیش بروند؛ به همین دلیل سایت ساز سی فایو، این امکان را در اختیار شما قرار داده است که در کمتر از ۵ دقیقه یک سایت تاکسی تلفنی با بهترین امکانات داشته باشید.

ویژگی ساخت سایت تاکسی تلفنی

طراحی سایت تاکسی تلفنی دارای ویژگی‌های متعددی است که می‌تواند خدمات زیادی به شما ارائه دهد. با وجود این شرایط می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان سفری مطمئن داشته باشید. از جمله این ویژگی‌ها عبارتند از:

گرفتن سریع و راحت تاکسی در کمترین زمان ممکن

پرداخت هزینه به صورت آنلاین

انتخاب دقیق مقصد

موقعیت دقیق

نمایش هزینه

نمایش خودرو های نزدیک مبدا

نمایش محل دقیق تاکسی

نمایش فاصله زمانی تاکسی تا مبدا

ارسال پیام رسیدن

افزودن آدرس‌های منتخب

در انتخاب قالب سایت تاکسی تلفنی، باید دقت کنید تا این قالب بتواند به تمامی خواسته‌های شما پاسخ دهد و امکان گسترش را داشته باشد. به عنوان مثال، قالب‌های طراحی شده توسط سی فایو، کاملا انعطاف پذیر بوده و هرکدام برای نیازهای یک کسب و کار منحصر به فرد طراحی شده است.

امکانات مهم در سایت تاکسی تلفنی

یکی از کسب و کارهای پرطرفدار، طراحی سایت تاکسی تلفنی است. زیرا در این سایت امکانات بسیار زیادی برای درخواست تاکسی وجود دارد. از جمله امکاناتی که می‌توان به آن اشاره کرد عبارتند از:

تغییر هزینه کمیسیون

امکان ارسال نوتیفیکیشن

دریافت شماره تماس مشتری

ساخت کد تخفیف

تنظیم هزینه‌های سفر

نظارت بر فعالیت رانندگان

شرایط اولیه ساخت وب سایت تاکسی تلفنی

قبل از راه‌اندازی سایت تاکسی تلفنی باید یک سری نکات اولیه را رعایت کنید. انجام برخی از این اعمال موجب می شود دید بازتری نسبت به این کسب و کار داشته باشید. از جمله نکاتی که باید رعایت کنید عبارتند از:

۱- دریافت مجوزهای لازم

۲- بررسی هدف جغرافیایی

۳- بررسی رفتار کاربران

۴- برسی رقبا

۵- تهیه سایتی با کیفیت

۶- امکان نظر سنجی

مزایای سایت تاکسی تلفنی برای مشتریان

برای افراد کم توان ذهنی و جسمی یا مشتری‌هایی که معلول یا جانباز هستند، تاکسی اینترنتی بسیار کارساز است. 

رانندگان مسلط به زبان، برای توریست‌ها می‌توانند بهترین کمک باشند تا مسافران بدون مشکل و به راحتی به مقصد مورد نظرشان برسند.

رزرو کردن ماشین‌های بزرگ‌تر مثل ون برای گردش در مکان‌های تفریحی.

استفاده از خودروهای لوکس برای افرادی که نوع ماشین برایشان اهمیت دارد.

گرفتن تاکسی برای یک فرد دیگر و صرفه جویی در وقت.

قابلیت نمایش ترافیک به راننده تا بهترین مسیر را برای سفر انتخاب کنند.

نکات مهم در استفاده کردن از سایت تاکسی تلفنی آنلاین

امکان دادن رای منفی به راننده

اگر در طول مسیر به هر مشکلی بر خوردید، ابتدا سعی کنید با گفتگو حل کنید، در غیر این صورت پس از رسیدن به مقصد از طریق سایت می‌توانید به راننده امتیازی پایینی دهید تا در کارنامه راننده ثبت شود و با او برخورد شود.

چک کردن پلاک خودرو

هنگامی که ماشین می‌گیرید و تاکسی شما مشخص می‌شود نام راننده، مدل خودرو و پلاک به شما اعلام می‌شود؛ پس بهتر است همیشه دقت کنید که خودرویی که به دنبال شما می‌آید با همان پلاک اعلام شده، منطبق باشد.

مزایای ساخت سایت تاکسی برای رانندگان

ساعت کاری منعطف

برای بعضی افراد حضور به موقع و سر ساعت در محل کار اصلا جذاب نیست. یکی از ویژگی‌های کار کردن در تاکسی تلفنی آنلاین این است که هیچ گونه محدودیت زمانی ندارد و در هر ساعت از شبانه روز که راننده سفر دریافت کند می‌تواند برود.

محدوده جغرافیایی دلخواه

برای کار کردن در تاکسی تلفنی آنلاین، نیازی به حضور در دفتر کار یا مکان ویژه‌ای نیست. خیلی از افراد، بخش بزرگی از زمان روزانه خود را صرف رفت و آمد به محل کار می‌کنند. اما در تاکسی تلفنی آنلاین، دفتر کار همان خودرو است؛ و همچنین شما می‌توانید در محدوده دلخواه جغرافیایی خودتان سفر کنید.

درآمد جانبی مطمئن

با فعالیت پاره وقت در تاکسی تلفنی آنلاین، در کنار دیگر درآمد‌های خود یک کمک هزینه مطمئن خواهید داشت. در این روز‌ها که شرایط اقتصادی بسیاری از شرکت ها متزلزل شده است و گاهی پرداخت حقوق کارمندان به تاخیر می‌افتد، کار کردن در تاکسی آنلاین می‌تواند بهترین گزینه باشد.

امتیاز دهی به رانندگان

بهترین راه برای افزایش کیفیت رانندگان، دادن امتیاز به آن ها است. به عنوان مثال:

از نظر رانندگی

تمیز بودن خودرو

نحوه برخورد راننده

انتخاب نزدیک‌ترین و راحت‌ترین مسیر

به موقع رسیدن به محل درخواست

روشن بودن کولر یا بخاری

گزارش دریافت اضافی هزینه

نحوه دریافت مجوز ساخت سایت تاکسی تلفنی آنلاین

تاکسی تلفنی‌های اینترنتی به سبب آنکه دارای امکان پرداخت درون برنامه ای هستند، باید حتما دارای مجوز نماد الکترونیکی باشند. در گام بعدی باید مجوزات نظام صنفی را دریافت کنند. مجوز نظام صنفی یکی از مجوزهایی است که هر نوع کسب و کاری که در حوزه اینترنتی فعالیت می‌کند باید داشته باشد. پس از دریافت مجوز صنفی نوبت به دریافت مجوز اعتماد می‌رسد. مجوز دریافت درگاه پرداخت الکترونیکی بانکی و کد از دیگر مجوزهایی است که برای راه‌اندازی سایت تاکسی به آن نیاز است. کسب این مجوزات برای داشتن یک سایت تاکسی تلفنی آنلاین کافی است.

اهمیت سرعت بالا در سایت تاکسی تلفنی

سرعت سایت یکی از اصلی‌ترین فاکتور‌ها در رتبه‌بندی گوگل به شمار می‌رود و همچنین در سئو سایت هم بسیار مهم است. بنابراین سرعت بالا در سایت تاکسی تلفنی از اهمیت زیادی برخوردار است. سرعت پایین سایت تاکسی تلفنی اینترنتی موجب می‌شود تا کاربران نتوانند هنگامی که عجله دارند، از سایت استفاده کنند. همین امر موجب نارضایتی مشتریان می‌شود.