021-91302553

ساخت سایت شبکه اجتماعی

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره

شبکه‌های اجتماعی معروف دارای وبسایت هستند. فیسبوک، تلگرام و اینستاگرام، سه شبکه اجتماعی معروف به شمار می‌روند که تمامی افراد می‌توانند از خدمات این سایت‌ها استفاده کنند. برای مثال، زمانی که شما تنها یک موبایل نوکیا ساده داشته باشید، باز هم از طریق سایت شبکه اجتماعی می‌توانید به محتوای شبکه‌های اجتماعی دسترسی داشته باشید و به حساب کاربری خود وارد شوید. از نگاه دیگر، وجود سایت شبکه اجتماعی برای دانلود کردن اپلیکیشن بسیار کاربردی است. البته قابلیت‌های دیگری هم در سایت شبکه اجتماعی فراهم است که نیاز عمده افراد را برطرف می‌کند.

امکانات ساخت سایت شبکه اجتماعی

سایت شبکه اجتماعی باید توانایی نگهداری انواع اطلاعات را داشته باشد و در همه جا و همه زمان‌ها در دسترس کاربران خود باشد. ساخت سایت شبکه اجتماعی به گونه‌ای است که تمامی کاربران بتوانند از امکانات و خدمات آن استفاده کنند. به طور معمول، این سایت‌ها پشتیبانی آنلاین ندارند. تمامی پرسش و پاسخ‌های مربوط به اتفاقاتی که ممکن است برای کاربران در حین استفاده از شبکه اجتماعی پیش بیاید، در بخش خاصی از سایت درج شده است و نیازی نیست که برای دریافت پاسخ سوال خود به سایر منابع مراجعه کنید.

در نظر گرفتن بخش خاصی برای وبلاگ و آخرین اخبار در طراحی سایت شبکه اجتماعی به کاربران این آگاهی را می‌دهد تا به‌روزترین نسخه اپلیکیشن را نصب کنند.

۱ – امکان عضویت با ایمیل و یا شماره تلفن همراه

با یک موبایل نوکیا ساده یا از طریق تبلت و یا لپتاپ خود می‌توانید در شبکه اجتماعی تلگرام عضو شوید. در شبکه اجتماعی مانند فیسبوک با وارد کردن ایمیل خود می‌توانید عضو شوید. در فرم عضویت فیسبوک، این قابلیت برای شما فراهم است که به حساب کاربری اینستاگرام خودتان هم متصل شوید. پیامک حاوی شناسه و رمز عبور بعد از ساخت حساب کاربری برای شما ارسال می‌شود تا حساب کاربری خود را فعال کنید. پس از فعال کردن حساب کاربری خود می‌توانید از امکانات شبکه اجتماعی استفاده کنید.

۲ – تکمیل پروفایل کاربری

وقتی که حساب کاربری خود را فعال کردید، نوبت به تکمیل پروفایل می‌رسد. در این مرحله می‌توانید Username، Bio و نام کاربری خود را تغییر دهید. علاوه براین، تغییر عکس پروفایل را در محیط سایت شبکه اجتماعی می‌توانید انجام بدهید. تغییر قابلیت‌های دیگری نظیر نوتیفیکشن‌ها، تایید دو مرحله‌ای، عکس پس زمینه گپ، نمایش زمان آنلاین یا آفلاین بودن، نمایش شماره تلفن و تم مناسب برای استفاده از شبکه اجتماعی در سایت آن برای تمامی کاربران فراهم است.

۳ – ارسال پیام برای کاربران براساس شماره تلفن و Username

امکانات ساخت سایت شبکه اجتماعی را همانند امکانات اپلیکیشن شبکه اجتماعی در نظر بگیرید. همانطور که کاربران در محیط اپلیکیشن می‌توانند به مخاطبان خود پیام ارسال کنند، در سایت شبکه‌های اجتماعی نیز این امکان برقرار است تا افراد بتوانند با مخاطبان خود ارتباط مستقیم داشته باشند. در واقع، اطلاعات افراد در سایت شبکه اجتماعی با اپلیکیشن این شبکه‌ها تطابق داده می‌شود و نیازی نیست تا کاربران دوباره اقدام به ارسال و درج اطلاعات خود کنند.

۴ – تغییر محتوای پیام و حذف پیام‌ها

یک سایت شبکه اجتماعی برای افزایش سطح دسترسی کاربران خود، همه امکانات را در نظر می‌گیرد. یکی از این امکانات، تغییر محتوای پیام و یا حذف آن است. حال حذف پیام می‌تواند تنها برای یکی از طرفین گفتگو امکانپذیر شود و یا برای هر دو طرف امکانپذیر باشد.

۵ – ثبت مکان جغرافیایی محل اتصال کاربر

یکی از امکانات پیشرفته طراحی سایت شبکه اجتماعی این است که مکان جغرافیایی تمامی کاربران در حین فعالیت در سایت ثبت می‌شود. گرچه که این قابلیت در اپلیکیشن شبکه اجتماعی هم فراهم است. اما برای جلوگیری از هک شدن اطلاعات حساب کاربری افراد، موقعیت جغرافیایی محل اتصال کاربر درج می‌شود تا همه چیز در تاریخچه فعالیت کاربر ثبت شود.

۶ – امکان آپلود عکس و فایل در ساخت سایت شبکه اجتماعی

پس از درست کردن سایت، آپلود عکس و فایل را در طراحی سایت شبکه اجتماعی باید در نظر بگیرید تا کارایی سایت افزایش پیدا کند. گفته می‌شود که آپلود فایل‌ها در سایت شبکه اجتماعی محدودیت ندارند و شما تا هر مقدار که مد نظر داشته باشید، می‌توانید عکس و فایل آپلود کنید.

۷ – نظردهی در پست سایر افراد

همه ما خوب می‌دانیم که یکی از کاربردهای شبکه‌های اجتماعی، امکان اشتراک نظر افراد و تبادل نظر است. زمانی هم که می‌خواهید به ساخت سایت شبکه اجتماعی فکر کنید، لازم است تمامی زیرساخت‌های لازم برای نظردهی و تبادل نظر تمامی کاربران در نظر بگیرید تا کاربرانی که موبایل هوشمند ندارند، بتوانند از این قابلیت استفاده کنند.

۸ – نمایش وضعیت فعالیت مخاطبان

در شبکه اجتماعی مانند تلگرام می‌توانید وضعیت فعالیت مخاطبان خود را مشاهده کنید. در واقع، رصد لحظه به لحظه‌ای وضعیت فعالیت مخاطبان برای شما امکانپذیر است و هیچ تفاوتی با آنچه که در اپلیکیشن تلگرام در موبایل خود مشاهده می‌کنید، تفاوتی ندارد.

۹ – قابلیت ارسال نوتیفیکیشن در ساخت سایت برای شبکه های اجتماعی

زمانی که برای شما پیامی ارسال می‌شود، باید نوتیفیکشن ارسال شود تا شما از ارسال پیام مطلع شوید. لذا سایت شبکه اجتماعی در هر نوع مرورگری باید امکان ارسال نوتیفیکشن را داشته باشد. علاوه بر ارسال نوتیفیکیشن، شما می‌توانید امکان نمایش پیام را در بخشی از مرورگر خود را از طریق تنظیمات حساب کاربری خود فعال کنید.

۱۰ – جستجوی کاربران، هشتگ و کانال‌های اجتماعی

در سایت شبکه اجتماعی این قابلیت وجود دارد تا کاربران را جستجو کنید. برای پیاده سازی این قابلیت نیاز است تا سایت توانایی نگهداری دیتاهای بسیار زیادی را داشته باشد. علاوه براین موضوع، قابلیت جستجوی هشتگ و سایر کانال‌های اجتماعی نیز باید در سایت شبکه‌های اجتماعی امکانپذیر باشد. به طوری که با تایپ نخستین حروف هشتگ و کانال‌های اجتماعی، بهترین پیشنهادها در زمان بسیار کمی نمایش داده شود.

۱۱ – دریافت بایگانی از چت‌ها و مخاطبان

یک سایت شبکه اجتماعی باید این امکان را داشته باشد تا هر کاربری بتواند بایگانی کامل از چت‌ها و مخاطبان خود در هر زمان دانلود کند. فایل دریافتی بایگانی باید به طور مرتب و منظم، تمامی فعالیت‌های کاربر را ذخیره کرده باشد. برای مثال، وویس‌های کاربر در فایل بایگانی باید از سایر فایل‌های آپلود شده جداگانه در نظر گرفته شده باشد.

۱۲ – امکان تولید و ارسال وویس و صدا

در ساخت سایت برای شبکه‌های اجتماعی همانند تلگرام و واتساپ، کاربران باید بتوانند محتوای صوتی ایجاد کنند و به سایر افراد ارسال نمایند. قابلیت تولید و ارسال محتوای صوتی در ساخت سایت شبکه اجتماعی باید برای کاربران فراهم باشد تا تمامی امکانات و شرایط لازم برای فعالیت در شبکه‌های اجتماعی امکانپذیر باشد.