021-91302553

ساخت سایت شهرک مسکونی

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره

سایت شهرک مسکونی می‌تواند یک سایت ارائه دهنده خدمات مختلف به مستاجرها و موجرها باشد. بنابراین، نیازی نیست تا قابلیت‌های فروشگاه آنلاین را برای یک سایت شهرک مسکونی در نظر بگیرید. ساخت سایت شهرک مسکونی تنها برای افرادی کارآمد خواهد بود که در واحدهای آن ساختمان زندگی می‌کنند. لذا، اطلاعات خدمات سایت نباید در دسترس همه افراد باشد. دسترسی ساکنین واحدهای مسکونی به این اطلاعات ضروری، مهم و بدیهی است.

امکانات ساخت سایت شهرک مسکونی

ثبت نام و عضویت ساکنین در سایت، ایجاد تیکت در پنل کاربری، پاسخگویی به تیکت‌ها از سوی مدیر ساختمان و یا مالکان آن‌ها، برقراری ارتباط آنلاین با مدیر و یا مالک واحدهای ساختمانی، تمدید مهلت سکونت، پرداخت آنلاین اجاره و یا رهن، نمایش آگهی برای فروش، رهن و یا اجاره واحدهای مسکونی از امکاناتی هستند که می‌توانند در ساخت سایت شهرک مسکونی اعمال شوند. البته این امکانات به صورت کلی مطرح شده اند. در صورت وجود نیازهای دیگر می‌توانید امکانات جدیدی را به سایت شهرک مسکونی اضافه نمایید که تنها در دسترس عده‌ای از اعضای خاص آن سایت باشد.

۱ ثبت نام و عضویت در سایت شهرک مسکونی

سایت شهرک مسکونی از لحاظ نگهداری اطلاعات افراد ساکن در مجموعه باید از امنیت بالایی برخوردار باشد؛ چرا که در صورت امکان عضویت نباید اطلاعات شخصی افراد به راحتی در معرض نمایش سایرین قرار بگیرد. به منظور ثبت نام در سایت شهرک مسکونی نیاز است تا نام، نام خانوادگی، شماره پلاک، شماره واحد، کد ملی و شماره تماس فرد درج شود. سپس، نام و نام خانوادگی فرد با اطلاعات تمامی ساکنین شهرک مسکونی تطابق داده می‌شود. در صورت تایید اطلاعات فرد، کد تایید به شماره موبایل او صادر خواهد شد. در غیر اینصورت، پیامکی با مضمون نامعتبر بودن اطلاعات وارد شده به شماره تماس او ارسال می‌شود.

۲ قابلیت ایجاد تیکت در پنل کاربردی

به منظور افزایش کارایی سایت شهرک مسکونی بهتر است امکان ایجاد تیکت جدید برای اعضای سایت را در نظر بگیرید تا در ساعت‌های غیر اداری هم بتوانند به مشکلات خود رسیدگی نمایند. در نظر گرفتن قابلیت ایجاد تیکت برای مدیریت مجتمع هم کاربردی است تا در روزهای تعطیل بتواند زمان بیشتری را صرف حل مشکلات ساکنین آنجا نماید.

در بخش ایجاد تیکت باید مشتریان بتوانند تا فایل‌های تصویری خود را برای مدیر مجتمع ارسال نمایند. برای مثال، به منظور رفع مشکلات فنی بوجود آمده در راهروی ساختمان می‌توانید تصاویر مورد نظر خود را از طریق فرم ایجاد تیکت آپلود کنید. در نظر گرفتن محدودیت حجم آپلود تصاویر می‌تواند راه حل مناسبی برای کنترل کردن داده‌های ارسال شده باشد.

۳ پیگیری تیکت در پنل کاربری

هر کدام از افراد ساکن که تیکت جدیدی ایجاد کرده اند، باید بتوانند تیکت‎های خود را پیگیری کنند. به صورتی که با ورود به پنل کاربری، امکان مشاهده تعداد تیکت‌های پاسخ داده شده و بدون پاسخ وجود داشته باشد. البته این قابلیت را می‌توان در نظر داشت که به محض پاسخ به تیکت کاربران، به شماره تماس آن‌ها پیامک فرستاده شود. در صورتی هم که تنها آدرس ایمیل وارد شده بود، پیام اطلاعیه به ایمیل آن‌ها ارسال خواهد شد.

۴ ارتباط آنلاین با مدیریت مجتمع در سایت شهرک مسکونی

کارایی سایت شهرک مسکونی زمانی مشخص خواهد شد که شما بدون مراجعه حضوری بتوانید سوالات و پیشنهادات خود را به مدیریت مجتمع ارائه بدهید. برقراری ارتباط آنلاین تنها منوط به ارسال فایل متنی، تصویری و صوتی نخواهد بود. امکان برگزاری سمینار آنلاین از طریق سایت شهرک مسکونی برقرار است. در این شرایط می‌توان نام شرکت کنندگان و پروفایل آن‌ها را مشاهده کرد. از طرفی، امکان نوشتن پیام خصوصی برای شرکت کنندگان در سمینار آنلاین فراهم خواهد بود.

۵ ثبت تصاویر از واحدهای مسکونی برای اجاره و رهن

بسیاری از شهرک‌های مسکونی نوساخت دارای آپارتمان‌هایی است که هنوز خالی هستند. در این شرایط، مالکان این واحدها که تصمیم دارند تا آپارتمان خود را به فروش بگذارند، بهتر است شرایطی در ساخت سایت وجود داشته باشد تا با درج اطلاعات اصلی و کافی بتوان آگهی رهن یا اجاره واحدهای مسکونی را درج کرد. با درج کردن آگهی رهن و یا اجاره، متقاضیان می‌توانند با مالک واحد مسکونی ارتباط آنلاین داشته باشند.

۶ پرداخت اینترنتی شارژ واحدهای مسکونی

در صورتی که هزینه‌های برق، گاز و آب مصرفی واحدهای ساختمانی با یکدیگر مشترک است، باید هزینه‌ای به نام شارژ ساختمان از سوی ساکنین آن پرداخت شود. با وجود سایت شهرک مسکونی، دیگر نیازی نیست تا افراد به صورت حضوری به اتاق مدیریت بروند و امور مالی خود را انجام دهند. با استفاده از قابلیت‌های سایت شهرک مسکونی می‌توانید هزینه شارژ واحد مسکونی خود را واریز کنید. البته پیش از واریز کردن هزینه، اعلانی برای شما صادر می‌شود تا از میزان و مقدار قیمت شارژ ساختمان مطلع شوید. سپس شما می‌توانید پرداخت خود را به یکی از دو صورت پرداخت کامل و اقساط انتخاب کنید. در هر صورت، شما از درگاه پرداخت امن استفاده خواهید کرد و از این بابت نگرانی وجود نخواهد داشت.

بعد از هر بار پرداخت اینترنتی شارژ واحدهای ساختمانی شاهد تاریخچه هر کدام از وجوه پرداخت شده خواهید بود.

۷ تمدید مهلت سکونت در واحد ساختمانی

با آنلاین شدن کارهای روزمره می‌توانید مهلت سکونت قانونی در واحد مسکونی خودتان را به صورت اینترنتی تمدید کنید. در این شرایط نیازی نیست تا هر کدام از طرفین معامله روبروی هم قرار داشته باشند و قرارداد را امضاء کنند. با اسکن مدارک و امضای هر دو طرف قرارداد و آپلود آن‌ها در پنل کاربری می‌توان مهلت سکونت در واحد ساختمانی را تمدید کرد.

بعد از هر بار تمدید مهلت سکونت در واحد ساختمان، هر دو طرف قرارداد قادر خواهند بود تا تاریخچه فعالیت‌های رسمی خود را مشاهده نمایند.

۸ پرداخت اینترنتی هزینه اجاره خانه و یا رهن خانه

اگر سایت شهرک مسکونی وجود نداشت، در پایان هر ماه مجبور بودید تا اجاره خانه و یا رهن را از طریق مراجعه به عابر بانک و یا از طریق سیستم محدود ارسال وجه موبایل خود، اقدام به پرداخت هزینه کنید. در صورتی که با وجود سایت شهرک مسکونی قادر خواهید بود تا هزینه اجاره و یا رهن را به صورت اینترنتی از طریق درگاه‌های رسمی بانک پرداخت کنید.

۹ ثبت رسیدهای تعمیر و یا بازسازی خانه

اگر مستاجر واحدهای مسکونی هستید، از طریق سایت شهرک مسکونی می‌توانید هزینه‌های صرف شده برای تعمیر و یا بازسازی خانه را برای موجر خود ارسال کنید. در این فرم، تاریخ و علت ایجاد تغییرات در خانه باید ذکر شود. تاریخ روز و ساعت عمل انجام شده هم از طریق سیستم داینامیک سایت ثبت می‌شود. در نهایت، این اطلاعات به دست مالک خانه می‌رسد و نیازی نیست تا به صورت حضوری و یا تلفنی اقدام به توضیح و شرح هزینه‌ها باشید. در صورتی که مالک خانه اطلاعات را دریافت کرد، می‌تواند از مبلغ اجاره ماهیانه بکاهد. اگر چنین اتفاقی رخ داد، در تاریخچه تراکنش‌های شما ذکر خواهد شد.