021-91302553

قیمت ساخت فروشگاه اینترنتی

هزینه لازم برای راه‌اندازی صفر تا صد فروشگاه اینترنتی 

بارها و بارها افرادی را دیده‌ایم که قصد راه‌اندازی فروشگاه آنلاین را دارند و می‌پرسند: بالاخره هزینه راه‌اندازی سایت چقدر است؟ پاسخ سوال شما اینجاست! قیمت طراحی سایت فروشگاه اینترنتی یا ساخت فروشگاه با فروشگاه ساز کاملا به شما، نیازهایتان، امکانات، ویژگی‌ها، طراحی اختصاصی و شخصی سازی شده‌ای که انتظار دارید بستگی دارد. هیچگاه نمی‌توان عدد ثابتی برای قیمت راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی اعلام کرد؛ زیرا متغیرهای فراوانی وجود دارد که هر کدام از آن‌ها می‌تواند به صورت مستقیم بر قیمت نهایی تاثیر بگذارد.

از آنجایی که سایت شما ویترین کسب و کار شماست باید با تمامی اصول و استانداردها موجود آشنا باشید و آن‌ها را به کار گیرید و یا در صورت لزوم از متخصصین این حوزه کمک بگیرید تا بدون هیچ ایرادی، این مسیر را پشت سر بگذارید.

هزینه راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی متناسب با روشی که انتخاب می‌کنید متفاوت است. هر روش شما را با چالش‌های خاصی مواجه می‌کند که اگر بر آن تسلط نداشته باشید قطعا دچار مشکل می‌شوید؛ به همین دلیل جزئیات مربوط به هر روش را در ادامه توضیح دادیم تا با اشراف کامل به موضوع، پا در این مسیر بگذارید. اگر خودتان اقدام می‌کنید باید به نحو احسنت اینکار را انجام دهید و اگر برون سپاری کردید حتما از اعتبار، تعهد و تخصص آن مجموعه مطمئن باشید.

برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی می‌توانید از ۳ روش اقدام کنید:

خودتان شخصا فروشگاه اینترنتی را طراحی و راه‌اندازی کنید

در این روش تمامی دغدغه‌ها از جمله ثبت دامنه، خرید هاست، مشکلات فنی و … بر عهده خودتان است و قطعا هزینه زمانی زیادی از شما خواهد گرفت.

ساخت فروشگاه را به شرکت معتبر برون سپاری کنید

طراحی فروشگاه توسط بهترین شرکت طراح سایت، بسیار حرفه‌ای انجام می‌شود؛ اما در نظر داشته باشید که ممکن است بسته به درخواست‌های شما، مدت زمان خاصی طول بکشد؛ همچنین این روش برای شما هزینه دارد.

طراحی فروشگاه را از طریق فروشگاه ساز انجام دهید

طراحی سایت با فروشگاه ساز بهترین روش راه‌اندازی سایت است، زیرا در کنار طراحی حرفه‌ای و زیبا، سایت در سریع‌ترین زمان و با هزینه بسیار مقرون به صرفه‌ای طراحی می‌شود.

۱- هزینه لازم برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی توسط خودمان

اگر بخواهید مسئولیت ساخت سایت را خودتان شخصا بر عهده بگیرید، باید نگران تمامی مسائل مربوط به هاست، انتخاب نام دامنه، قالب، مجوز، گرفتن درگاه پرداخت اینترنتی و… باشید. در صورتی که بخواهید از دامنه ir استفاده کنید، هزینه آن ماهیانه ۱۰ هزارتومان، و اگر دامنه com مدنظر شماست، هزینه آن ماهیانه ۱۷۰ هزار تومان خواهد بود.

هاستینگ نیز، با توجه به ترافیک پایین ابتدای کار و حجمی که نیاز دارید، می‌تواند حدود ۳۰۰ الی ۴۰۰ هزار تومان هزینه داشته باشد. همانطور که مشاهده کردید راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی نگرانی‌های خاص خودش را دارد که زمان و انرژی بسیاری را از شما خواهد گرفت؛ همچنین شما باید بر دانش طراحی تسلط داشته باشید، نتیجه می‌گیریم که اگر خودتان طراحی فروشگاه اینترنتی را بر عهده بگیرید، هزینه زمانی و انرژی بسیاری صرف خواهد شد.

هزینه ساخت فروشگاه اینترنتی به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از مهم‌ترین فاکتورهایی که می‌تواند هزینه طراحی فروشگاه اینترنتی را تحت تاثیر قرار دهد شامل نوع سیستم مدیریت محتوا، طراحی و گرافیک اختصاصی و غیره است. به طور کلی هزینه راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی به دو روش تعیین می‌شود:

 هزینه راه‌اندازی سایت با برنامه نویسی 

هزینه ساخت فروشگاه اینترنتی با وردپرس

برای اینکه خودتان فروشگاه را راه‌اندازی کنید دو راه دارید: 

راه اول: برنامه نویسی

این روش را کسانی انتخاب می‌کنند که خودشان طراح وب و کدنویس هستند. اصلا منطقی نیست که برای طراحی یک وبسایت به دنبال یادگیری حرفه برنامه نویسی باشید؛آ زیرا این کار به زمان و انرژی زیادی احتیاج دارد. 

راه دوم: استفاده از وردپرس

اگر به دنبال طراحی سایت ارزان هستید خوب است بدانید که قیمت طراحی سایت فروشگاهی با این cms نسبت به سایر روش‌ها مقرون به صرفه‌تر است.ممکن است با خودتان بگویید خب! این پلتفرم که رایگان است، پس مقرون به صرفه‌ترین روش است؛ در حالی که اینطور نیست. در ابتدا شما باید هزینه دامنه و هاست را بپردازید؛ همچنین پس از راه‌اندازی، نیاز به قالب و تعدادی افزونه برای سایت دارید که هر کدام هزینه مربوط به خودشان را دارند. در واقع در این روش، تنها چیزی که رایگان است، دانلود فایل آن است!به طور کلی ساخت فروشگاه اینترنتی به کمک این cms علاوه بر اینکه قیمت مناسبی دارد، راحت مدیریت می‌شود، به سادگی می‌توان اصول سئو را روی آن پیاده سازی کرد و همچنین قالب‌ها و افزونه‌های متنوعی دارد. نکته مهمی که در راه‌اندازی فروشگاه توسط خودتان وجود دارد، این است که حتما در کنار هزینه مالی، هزینه زمانی را نیز در نظر بگیرید. گاهی اوقات ممکن است هزینه زمانی که صرف می‌کنید خیلی بیشتر از پول‌تان باشد.

قیمت طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس نسبت به روش قبل بسیار مقرون به صرفه‌تر است. ممکن است با خودتان بگویید خب! وردپرس که رایگان است پس مقرون به صرفه‌ترین روش راه اندازی فروشگاه اینترنتی استفاده از وردپرس است؛ درحالی که اینطور نیست. در ابتدا شما باید هزینه دامنه و هاست را بپردازید. همچنین پس از راه‌اندازی وردپرس، نیاز به قالب و تعدادی افزونه برای سایت دارید که هرکدام هزینه مربوط به خودشان را دارند.در واقع در این روش، تنها چیزی که رایگان است، دانلود فایل وردپرس است!

به طور کلی ساخت فروشگاه اینترنتی با وردپرس علاوه بر اینکه قیمت مناسبی دارد، راحت مدیریت می‌شود، به سادگی می‌توان اصول سئو را روی آن پیاده سازی کرد و همچنین قالب‌ها و افزونه‌های متنوعی دارد.

نکته مهمی که در راه‌اندازی فروشگاه توسط خودتان وجود دارد، این است که حتما در کنار هزینه مالی، هزینه زمانی را نیز درنظر بگیرید. گاهی اوقات ممکن است هزینه زمانی که صرف می‌کنید خیلی بیشتر از پولتان باشد.

۲- هزینه ساخت فروشگاه اینترنتی توسط شرکت‌های معتبر 

شما در دو حالت نیز می‌توانید طراحی سایت فروشگاهی را برون سپاری کنید.روش اول کدنویسی است. هزینه کدنویسی یک سایت از صفر تا صد حدودا ۲۰ میلیون به بالا است.

روش دوم، راه‌اندازی با وردپرس است. در این حالت شرکت‌ موردنظر هاست و فرایند ثبت دامنه را انجام می‌دهد، وردپرس را روی آن نصب می‌کند، ظاهر و قالبی که مدنظر شماست روی آن اعمال می‌کند (حال بسته به اینکه سفارش شما طراحی سایت حرفه‌ای باشد یا خیر، طراحی اختصاصی‌تر انجام می‌شود) و یک سایت آماده به شما تحویل می‌دهد. در این حالت، هزینه ساخت فروشگاه آنلاین حدود ۵ تا ۸ میلیون یا بسته به سفارش شما حتی می‌تواند بالاتر هم باشد. شرکت‌های مختلف خدمات متفاوتی ارائه می‌دهند؛ مثلا بهترین شرکت طراحی سایت، شرکتی است که اگر نخواهید خودتان همه کارهای مربوط به پشتیبانی فروشگاه را بر عهده بگیرید، خدمات پشتیبانی را در اختیار شما قرار خواهد دهد. لازم است بدانید هزینه یک پشتیبان اختصاصی برای سایت نیز ماهیانه ۱ میلیون به بالا است.

۳- قیمت راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی توسط سی فایو

به کمک سی فایو می‌توانید فروشگاه اینترنتی خود را راه‌اندازی کنید، استفاده از این روش نسبت به سایر روش‌ها مقرون به صرفه‌تر است؛ زیرا این پلتفرم دارای قالب‌های آماده متعددی است، به دانش ویژه‌ای نیاز ندارد و وقت زیادی از شما نمی‌گیرد. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که محصول‌تان را در آن بارگذاری کنید و بفروشید. (البته با صرف نظر از دانش بازاریابی و فروش که قطعا باید داشته باشید.)

فروشگاه ساز سی فایو امکانات مورد نیاز شما را در اختیارتان قرار خواهد داد؛ از جمله این امکانات می‌توان به افزونه ووکامرس و درگاه پرداخت اشاره کرد؛ به عنوان مثال برای راه‌اندازی سایت‌های غیر فروشگاهی مانند ساخت سایت شخصی با ساخت سایت خبری بهتر است از قالب و پلتفرم مورد نیاز آن‌ها استفاده کنید؛ این به این دلیل است که افزونه‌هایی مثل ووکامرس هیچ‌گونه کارایی برای این مدل از سایت‌ها ندارد و تنها سرعت سایت را کند می‌کند. راه‌اندازی سایت دغدغه‌های زیادی دارد که صاحب کسب و کار باید به تک تک آن‌ها توجه کند؛ به عنوان مثال:

سایت شما باید به گونه‌ای طراحی شود که برای انواع دستگاه‌های هوشمند ریسپانسیو باشد.

بهینه شدن سایت برای موتورهای جستجو (SEO) 

دریافت درگاه پرداخت اینترنتی معتبر 

امکان ارائه بکاپ روزانه یا هفتگی از سایت 

امنیت یک سایت فروشگاهی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که باید داشته باشد.

امکان توسعه و افزایش امکانات 

به‌روز رسانی خودکار افزونه‌ها

دریافت مجوزهای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی برای افزایش اعتبار سایت

حداقل قیمت طراحی فروشگاه اینترنتی چقدر است؟

هزینه ایجاد فروشگاه اینترنتی متغیر است و این تفاوت دلایل مختلفی دارد که هر کدام به نوبه خود مهم هستند و شما می‌توانید متناسب با ویژگی‌هایی که مد نظر دارید، هزینه ساخت فروشگاه آنلاین را تخمین بزنید. به طور میانگین حداقل هزینه طراحی سایت فروشگاهی از ۲ میلیون تومان شروع و تا بی‌نهایت ادامه دارد. حال شما متناسب با نیاز خود، امکاناتی که در نظر دارید، ویژگی‌های اختصاصی و شخصی سازی شده و طراحی منحصر به فرد باید هزینه لازم را پرداخت کنید. سایتی که با ۲ میلیون تومان طراحی شده باشد کاملا معمولی است و امکانات ابتدایی دارد؛ پس اگر به دنبال یک سایت فوق العاده با امکانات ویژه هستید باید از حداقل‌ها فراتر رفته و بیشتر هزینه کنید.


اما اگر از سی فایو استفاده کنید، نیازی به نگرانی درباره این مسائل و حل آن‌ها نخواهید داشت. سی فایو، یکی از بهترین‎ها در سراسر کشور بوده که تمامی امکانات لازم را در اختیارتان می‌گذارد. به کمک سی فایو دیگر نگرانی و دغدغه زمانی که باید برای راه‌اندازی فروشگاه صرف کنید را ندارید؛ همچنین در صورتی که به هرگونه مشکل فنی برخورد کردید، می‌توانید با پشتیبانی این سی فایو تماس بگیرید و به راحتی مشکل را رفع کنید. با کلیک بر روی دکمه زیر می‌توانید همه تعرفه‌های موجود در این حوزه را مشاهده کنید. 

بستــه ویـژه پلاس

برای حرفه ای ها با ۱۰ گیگ هاست

۲,۴۹۵,۰۰۰

بستــه توربــو

با ۱۵ گیگ هاست ویژه بیزنس ها

۳,۹۹۵,۰۰۰

هزینه راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی، سرمایه گذاری بلندمدت برای پیشرفتی بیشتر

برخی از صاحبان کسب و کار هزینه راه‌اندازی فروشگاه آنلاین را واجب نمی‌دانند، آن‌ها اینگونه تصور می‌کنند که هزینه کردن برای ساخت فروشگاه آنلاین ضروری نیست و اگر کسب و کاری در فضای آنلاین فعالیت نداشته باشد اتفاق خاصی پیش نمی‌آید. شاید در گذشته این فکر درست بود؛ زیرا مردم به فضای آنلاین اعتماد نداشتند و ترجیح می‌دادند خرید خود را حضوری انجام دهند؛ اما امروزه که تمام رقبای شما در این بستر فعالیت می‌کنند و اکثر افراد خرید اینترنتی را به خرید حضوری ترجیح می‌دهند اگر سایت نداشته باشید قطعا پس از برهه‌ای فراموش خواهید شد. این روزها شاهدیم برخی کسب و کارها حتی قبل از اجاره کردن مغازه و تدارکات اولیه سایت خود را راه‌اندازی می‌کنند. شاید هزینه راه‌اندازی سایت فروشگاه اینترنتی یکی از عواملی باشد که افراد به سبب آن ترجیح می‌دهند سایت نداشته باشند؛ اما سی فایو به کمک مشاورین متخصص خود، با بهترین قیمت و کیفیت‌ در درست کردن سایت به شما کمک می‌کند تا کسب و کار خود را در فضای آنلاین بسط دهید. هزینه‌های راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی متغیر است و این تفاوت به سبب نوع طراحی، امکانات و سیستم مدیریت محتواست. برای اینکه هزینه راه‌اندازی سایت فروش اینترنتی شما مناسب و مقرون به‌صرفه باشد ما سی‌فایو را پیشنهاد می‌کنیم؛ زیرا علاوه بر قیمت مناسب کیفیتی بی نظیر را ارائه می‌دهد.

سوالات متداول 


هزینه ساخت فروشگاه اینترنتی چقدر است؟

فروشگاه‌های اینترنتی به دلیل گستردگی امکاناتی که می‌توانید به آن اضافه کنید، بازه قیمتی گستره‌تری دارد؛ بنابراین هیچ سقف خاصی برای امکانات قابل ارائه در سایت‌های فروشگاهی وجود ندارد. صفحه محصولات، وبلاگ، سبد خرید، اتصال به درگاه بانکی، سیستم ثبت نام، پنل کاربری و… از جمله عواملی هستند که بر روی هزینه سایت فروشگاه اینترنتی تاثیر می‌گذارند.

ساخت فروشگاه اینترنتی من چقدر زمان می‌برد؟

معمولا زمان انجام پروژهای استاندارد ساخت فروشگاه اینترنتی آنلاین بین ۱ تا ۲ ماه کاری زمان می‌برد؛ اما به کمک بهترین شرکت طراحی سایت یعنی سی فایو می‌توانید در عرض ۵ دقیقه سایت فروشگاهی خود را تحویل بگیرید.

پس از پرداخت هزینه فروشگاه اینترنتی، سی فایو تا چه زمانی از پروژه من پشتیبانی خواهد کرد؟

سی فایو پس از تکمیل طراحی سایت فروشگاهی شما، به مدت یک سال از تمامی مشکلات فنی شما پشتیبانی خواهد کرد. پس از پایان قرارداد یک ساله با توجه به تعرفه‌ای که خریداری کرده‌اید یا تمدید می‌کنید، پشتیبانی انجام می‌شود.

قبل از پرداخت هزینه ساخت فروشگاه اینترنتی امکان تست سایت وجود دارد؟

بله. سی فایو این امکان را در نظر گرفته است تا شما بتوانید به مدت ۷ روز از تمام امکانات سایت استفاده کنید و پس از تجزیه و تحلیل و بررسی امکانات در صورت رضایت، اشتراک مورد نظر را خریداری کنید.

تفاوت عمده پکیج‌های مختلف سی فایو در چیست؟

هنگام خرید و پرداخت هزینه ساخت فروشگاه اینترنتی با دو پکیج توربو و معمولی روبرو خواهید شد که تفاوت عمده این دو پکیج در حجم هاست آن است. فروشگاه‌هایی که به حجم هاست بیشتری نیاز دارند، می‌توانند پکیج توربو را خریداری کنند. 

هزینه ساخت فروشگاه اینترنتی شامل مواردی همچون هاست و دامنه نیز می‌شود؟

بله. هزینه‌ای که شما بابت راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی پرداخت می‌کنید، ضمن طراحی سایت هزینه هاست و دامنه را نیز در برمی‌گیرد.

نکته: اگر قصد استفاده از دامنه IR را دارید خوب است بدانید که تعرفه این دامنه رایگان است.

آیا هزینه پشتیبانی باید جدا از هزینه ساخت فروشگاه اینترنتی پرداخت شود؟

سی فایو به منظور جلب رضایت و اعتماد مشتریان خود تمام خدمات پشتیبانی را به صورت رایگان ارائه می‌دهد تا شما بتوانید از راهنمایی‌های همه جانبه تیم پشتیبانی بهره‌مند شوید.

آیا برای استفاده از قالب‌های فروشگاهی سی فایو باید هزینه پرداخت کنید؟

سی فایو به منظور جلب رضایت و اعتماد مشتریان خود تمام خدمات پشتیبانی را به صورت رایگان ارائه می‌دهد تا شما بتوانید از راهنمایی‌های همه جانبه تیم پشتیبانی بهره‌مند شوید.

فروشگاه ساز سی فایو 

به کمک سی فایو، شما دیگر نگرانی و دغدغه زمانی که باید برای راه‌اندازی سایت صرف کنید را نخواهید داشت. سی فایو، انواع قالب‌های حرفه‌ای را به همراه صدها امکانات دیگر، در کنار راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی در اختیار شما قرار می‌دهد.