021-28426860

قیمت ساخت فروشگاه اینترنتی

بارها و بارها افرادی را دیده‌ایم که قصد راه اندازی فروشگاه آنلاین را دارند و می‌پرسند: بالاخره قیمت راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی چقدر است؟
ما در این مقاله قصد داریم هزینه‌های راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی و روش‌های مختلف این کار را برای شما شرح دهیم. دقت کنید که هزینه‌های مربوط به ماهیت کسب و کار مثل سرمایه و … موضوع بحث ما نیست.
شما برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی می‌توانید از ۳ روش اقدام کنید.
یک روش این است که خودتان به تنهایی سایت را طراحی کنید.
دوم هم اینکه طراحی سایت را به اشخاص یا شرکت‌های معتبر برون سپاری کنید.
راه حل سوم استفاده از سایت ساز ها است.

۱ هزینه لازم برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی توسط خودمان

اگر بخواهید مسئولیت راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی را خودتان بر عهده بگیرید، باید نگران همه مسائل مربوط به هاست، دامنه، قالب، مجوز، گرفتن درگاه پرداخت و … باشید.
در صورتی که بخواهید از دامنه .ir استفاده کنید، هزینه آن ماهیانه ۱۰ هزارتومان، و اگر دامنه .com مدنظر شماست، هزینه آن ماهیانه ۱۷۰ هزارتومان خواهد بود.
هاستینگ نیز، با توجه به ترافیک پایین اول کار و حجمی که نیاز دارید، می‌تواند حدود ۳۰۰ الی ۴۰۰ هزارتومان هزینه داشته باشد.
برای اینکه خودتان سایت را طراحی کنید دو راه دارید:

کدنویسی

این روش را کسانی انتخاب می‌کنند که خودشان طراح وب و کدنویس هستند. اصلا منطقی نیست که برای طراحی یک وبسایت به دنبال یادگیری حرفه برنامه نویسی باشید. زیرا این کار به زمان و انرژی زیادی احتیاج دارد.

استفاده از وردپرس

سیستم‌های مدیریت محتوا مانند وردپرس، یک سری سایت‌های از پیش برنامه نویسی شده هستند که تنها لازم است آن را روی هاست نصب کنید و ظاهری که دوست دارید به آن بدهید.
وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای رایگان و محبوب است.
کار با وردپرس سخت نیست و یادگیری مقدماتی آن به یک الی دو هفته زمان نیاز دارد.
ممکن است با خودتان بگویید خب! وردپرس که رایگان است پس مقرون به صرفه‌ترین روش راه اندازی فروشگاه اینترنتی است. درحالی که باید بگویم اینطور نیست. در ابتدا که شما باید هزینه دامنه و هاست را بپردازید. همچنین پس از راه‌اندازی وردپرس، نیاز به قالب و تعدادی افزونه برای سایت دارید که هرکدام هزینه مربوط به خودشان را دارند.
در واقع در این روش تنها دانلود فایل وردپرس رایگان است.
نکته مهمی که در طراحی سایت توسط خودتان وجود دارد، این است که حتما در کنار هزینه مالی، هزینه زمانی را نیز درنظر بگیرید. گاهی اوقات ممکن است هزینه زمانی که صرف می‌کنید خیلی بیشتر از پولتان باشد.

۲ هزینه ساخت فروشگاه اینترنتی توسط شرکت‌های معتبر

شما در دو حالت نیز می‌توانید طراحی سایت فروشگاهی را برون سپاری کنید.
روش اول کدنویسی است. هزینه کد نویسی یک سایت از صفر تا صد حدودا ۲۰ میلیون به بالا است.

روش دوم راه‌اندازی با وردپرس است. در این حالت شرکت‌ موردنظر هاست و دامنه را ثبت می‌کند، وردپرس را روی آن نصب می‌کند، ظاهر و قالبی که مدنظر شماست روی آن اعمال می‌کند و یک سایت آماده به شما تحویل می‌دهد.
در این حالت، هزینه طراحی سایت حدود ۵ تا ۸ میلیون، یا بسته به سفارش شما حتی می‌تواند بالاتر هم باشد.
شرکت‌های مختلف خدمات متفاوتی پس از طراحی سایت به شما ارائه می‌کنند، مثلا پس از راه‌اندازی، اگر نخواهید خودتان همه کارهای مربوط به پشتیبانی سایت را برعهده بگیرید، خدمات پشتیبانی در اختیار شما خواهند گذاشت.
لازم است بدانید هزینه یک پشتیبان اختصاصی برای سایت نیز ماهیانه ۱ میلیون به بالا است.

۳  قیمت راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی توسط فروشگاه‌ سازها

روش سومی که می‌توانید با آن فروشگاه اینترنتی خودتان را راه‌اندازی کنید، استفاده از سایت‌ ساز و فروشگاه ساز است.
استفاده از فروشگاه‌ساز ها نسبت به روش‌های دیگر، روش مقرون به صرفه‌تری هست.

فروشگاه‌ ساز، یک پلتفرم برای ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی شماست. این پلتفرم دارای قالب‌های آماده متعددی هست که می‌توانید از آنها استفاده کنید.
این روش، نه دانش طراحی سایت می‌خواهد و نه وقت زیادی از شما می‌گیرد. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که محصولتان را در آن بارگذاری کنید و بفروشید. (البته با صرف نظر از دانش بازاریابی و فروش که قطعا باید داشته باشید.)

راه‌اندازی سایت دغدغه‌های زیادی دارد که صاحب کسب و کار باید به تک تک آنها توجه کند. به عنوان مثال :
سایت شما باید به گونه‌ای طراحی شده باشد که برای انواع دستگاه‌های هوشمند ریسپانسیو باشد.
امنیت یک سایت فروشگاهی یکی از مهمترین ویژگی‌هایی است که باید داشته باشد.
بهینه سازی شدن سایت برای موتورهای جستجو (SEO)
امکان توسعه و افزایش امکانات
دریافت درگاه پرداخت اینترنتی معتبر
به‌روز رسانی خودکار افزونه‌ها
ارائه بکاپ روزانه یا هفتگی از سایت
و بسیاری از مسائل دیگر که باید نگران آن باشید.

اما اگر از یک فروشگاه‌ساز مثل فروشگاه ساز سی فایو استفاده کنید؛ نیازی به نگرانی درباره این مسائل و حل آنها نخواهید داشت. فروشگاه ساز سی فایو، یکی از بهترین‎ها در سراسر کشور بوده که تمامی امکانات لازم را در اختیارتان خواهد گذاشت.
با استفاده از این فروشگاه ساز، شما دیگر نگرانی و دغدغه زمانی که باید برای راه‌اندازی سایت صرف کنید را ندارید. همچنین در صورتی که به هرگونه مشکل فنی برخورد کردید می‌توانید با پشتیبانی این فروشگاه ساز تماس بگیرید و به راحتی مشکل را رفع کنید.
در جدول زیر می‌توانید همه تعرفه‌های موجود برای استفاده از این فروشگاه ساز را مشاهده کنید.