021-28426860

ساخت سایت عکس

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره

محتوای یک سایت می‌تواند به صورت یکی از دو نوع متنی، تصویری و تلفیقی از هر دوی آن‌ها باشد. محتوای تصویری سایت از لحاظی که پس از انتشار به صورت وایرال خواهد شد، انتخاب خوبی برای انتشار اطلاعات مهم می‌باشد. طراحی سایت عکس می‌تواند امکانات متعددی را به کاربران ارائه کند. سایتی مانند فیسبوک را در نظر بگیرید که افراد با انتشار عکس و ویدئو می‌توانند محتوای متنی هم ارائه کنند؛ به شرطی که تصویری برای درج کردن در پست‌های خود داشته باشند. سایتی مانند پینترست هم قابلیت‌های زیادی دارد که کاربران با انتشار تصاویر خود می‌توانند لینک مرجع آن را هم ثبت کنند. به طور کلی، سایت پینترست به لینک سازی خارجی سایر سایت‌ها کمک می‌کند.

امکانات ساخت سایت عکس

طراحی سایت عکس می‌تواند برای اهداف مشخصی انجام شود. برخی از سایت‌ها همانند freepic از راه فروش فایل‌های تصویری به کسب درآمد پرداخته اند. در حالی که در سایت pinterest، مجموعه‌ای از قابلیت‌های خاص برای افرادی که می‌خواهند در زمینه تجارت و بیزینس فعالیت داشته باشند، وجود دارد. اگر شما هم قصد دارید تا طراحی سایت عکس را انجام بدهید، بهتر است ابتدا به اهداف راه اندازی سایت خود فکر کنید.

  1. ایجاد حساب کاربری و سیستم عضویت

نخستین قابلیتی که باید در طراحی سایت عکس در نظر داشته باشید، ایجاد حساب کاربری است. ایجاد حساب کاربری به افراد کمک می‌کند تا بعد از آپلود و انتشار عکس نیازی به وارد کردن نام و آدرس ایمیل خود نداشته باشند. همچنین، ایجاد حساب کاربری به مالک سایت کمک می‌کند تا تعداد کاربرهای فعال را تشخیص دهند و در گزارش‌های خود از این اطلاعات استفاده کنند. با توجه به این که افراد برای ایجاد حساب کاربری خود در سایت گوگل اطلاعات شخصی‌شان را وارد کرده اند، بهتر است سیستمی را در نظر بگیرید تا امکان ورود به حساب کاربری در این سایت‌ها با حساب کاربری گوگل ممکن باشد. همچنین، شما می‌توانید حساب کاربری خود را از شبکه اجتماعی لینکدین به سایت عکس متصل کنید که نیازی به دوباره وارد کردن اطلاعات نباشد.

  1. نمایش رندوم تصاویر در صفحه نخست

یکی از عوامل مهم در جذب کاربران جدید سایت، نمایش تصاویر جذابی است که در صفحه نخست سایت وجود دارند. از آن جایی که بخش زیادی از سایت را محتوای تصویری آن تشکیل می‌دهد، نمایش رندوم تصاویر در صفحه نخست سایت اهمیت زیادی دارد. در نمایش تصاویر در صفحه نخست، هر نوع عکس با هر نوع موضوعی می‌تواند قرار داشته باشد. بعد از این که کاربران با سایت تعامل داشته باشند، می‌توانید نمایش تصاویر را متناسب با علاقه‌مندی‌های کاربران نشان بدهید و به نمایش بگذارید.

  1. نمایش بهترین تصاویر در بخش پیغام به کاربران

نمایش بهترین تصاویر برای هر فردی متفاوت است و فرق می‌کند. دلیل تفاوت در نوع تصاویر نمایش داده شده برای هر کاربر، همان زمینه‌های مورد علاقه برای هر یک از کاربران است. برای مثال، سایت باید طوری طراحی شده باشد که نزدیک‌ترین تصاویر به آخرین تصاویر بازدید شده، نشان داده شود. این تصاویر هم می‌توانند به صورت دسته‌ای و تنها مخصوص یک کاربر تهیه شود و با تصاویر پیشنهادی برای سایر افراد متفاوت باشد. این کار به شما کمک می‌کند تا روند ساده و هوشمندانه‌ای برای جذب کاربران داشته باشید.

  1. امکان آپلود فیلم و انیمیشن‌های چند ثانیه‌ای

امکان آپلود فیلم و انیمیشن‌های چند ثانیه‌ای که حجم زیادی هم ندارند، در طراحی سایت عکس باید در نظر بگیرید. در صورتی که کشور محل فعالیت شما مجوز انتشار برخی از محتواهای تصویری را نمی‌دهد، می‌توانید مجازاتی برای افرادی در نظر بگیرید که تصاویر ممنوع شده را انتشار می‌کنند.

  1. امکان نظردهی درباره هر نوع محتوای تصویری

سایت عکس را می‌توان یک محیط مناسب برای ارائه نظرات و سلیقه‌های مختلفی دانست. لذا قابلیتی نظیر نظردهی به عکس‌هایی که منتشر می‌شود، در سایت عکس باید وجود داشته باشد. قابلیت نظردهی می‌تواند به صورت کاملا یونیک باشد که افراد بتوانند نظرات خود را تایپ کنند و یا این امکان وجود دارد که افراد بنا به سلیقه‌ای که دارند، بتوانند ستاره‌های رضایت را پر کنند.

  1. نام گذاری برای عکس‌ها و درج لینک

قابلیت درج لینک در سایت عکس می‌تواند یکی از مواردی باشد که موجب جذب بسیار زیاد کاربران شود. به طوری که اگر افراد عکسی برای انتشار و آپلود داشته باشند، می‌توانند اطلاعاتی نظیر نام و لینک را برای عکس‌ها تایپ کنند. بعد از درج نام و لینک پس از آپلود عکس، این اطلاعات برای سایر کاربران نیز قابل مشاهده است و می‌توانند وارد لینک شوند.

  1. ارسال تصاویر به صورت مجموعه‌ای

سایت عکس این قابلیت را به کاربران خود می‌دهد تا بتوانند تصاویر خود را به صورت مجموعه‌ای ارسال کنند. در این صورت است که می‌توان گفت که کارایی سایت عکس بیشتر است و افراد به راحتی می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند و از قابلیت‌های ویژه آن استفاده کنند.

  1. در نظر گرفتن محدودیت برای ارسال و انتشار عکس

یکی از راه‌های کسب درآمد از سایت عکس، محدود کردن کاربران برای ارسال عکس است. به صورتی که کاربرانی که می‌خواهند بیشتر از تعداد مشخصی، عکس ارسال کنند؛ می‌توانند پول بپردازند و دسترسی به بخش‌های مختلف سایت برای آن‌ها بیشتر شود. البته پکیج‌های خدماتی می‌توانند در سطوح مختلفی باشند. با توجه به قابلیت انتخاب انواع پکیج‌های خدماتی، لازم است که امکاناتی مانند پرداخت آنلاین پول و هزینه را در نظر بگیرید. با توجه به این که مخاطبان یک سایت عکس می‌تواند بسیار گسترده باشد، بهتر است که پرداخت آنلاین پول برای تمامی انواع واحدهای پول ممکن باشد.

  1. فالو و آنفالو کردن سایر کاربران

در سایتی مانند پینترست، این امکان وجود دارد تا کاربران بتوانند سایر کاربران را دنبال کنند و از محتوای تصویری فوق‌العاده‌ای که دارند؛ بهره‌مند شوند. دقت داشته باشید که فالو و آنفالو کردن سایر کاربران به شرطی ممکن است که کاربران حساب کاربری مشخص و تایید‌شده‌ای داشته باشند. در غیر اینصورت، این امکان وجود ندارد تا افراد بتوانند سایر افراد را دنبال کنند.

  • به اشتراک گذاری محتوای تصویری در سایر پلتفرم‌ها

افراد بسیار زیادی هستند که محتوای تصویری منتشرشده داخل اینستاگرام خود را در محیط پینترست هم به اشتراک می‌گذارند. اگر می‌خواهید طراحی سایت عکس ایده‌آلی داشته باشید، بهتر است که امکان انتشار تصاویر را در سایر پلتفرم‌های اجتماعی برای کاربران خود فراهم کنید.