021-91302553

ساخت سایت عینک فروشی

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره

عینک یک نوع اکسسوری در استایل خانم‌ها، آقایان و کودکان به شمار می‌رود. با توجه به کاربردی که عینک در زندگی روزمره انسان‌ها دارد، خرید عینک اهمیت و ارزش زیادی پیدا کرده است. خرید اینترنتی عینک، سریع‌ترین راه برای خرید بهترین عینک است. اگر در جایگاه فروشنده هم باشید، خرید عینک به صورت اینترنتی برای شما بهتر است؛ چون مشتریان شما چندین برابر افزایش پیدا می‌کنند و درآمد شما هم به همان میزان افزایش پیدا خواهد کرد. از طرفی، تمام محصولات شما به فروش خواهد رفت. لذا طراحی سایت عینک برای مشتریان و فروشندگان عینک، مفید و اثربخش خواهد بود.

امکانات ساخت سایت عینک فروشی

حتی اگر پیج اینستاگرامی داشته باشید که محصولات عینک خود را در آن به اشتراک گذاشته باشید، به طور حتم به ایجاد سایت فروش عینک فکر می‌کنید؛ چون برخی از قابلیت‌ها در شبکه اجتماعی اینستاگرام برای مشتریان و حتی خود شما که فروشنده هستید، وجود ندارد. پرداخت آنلاین و صدور فاکتور، یک نمونه از امکاناتی است که بعد از طراحی سایت عینک در اختیار مشتریان شما قرار می‌گیرد.

  1. عضویت و حساب کاربری برای مشتریان

در طراحی حساب کاربری برای مشتریان خود نباید فیلدهای غیرضروری را ایجاد کنید؛ چون این امر موجب کاهش صد در صدی مشتریان شما خواهد شد. برای مثال، فیلد کد ملی برای عضویت در سایت فروش عینک از نوع غیر ضروری است. در صورتی که این فیلد را در فرم عضویت و ایجاد حساب کاربری سایت قرار دهید، از تعداد مشتریان فعال و وفادار شما کاسته خواهد شد. پس تا جایی که می‌توانید فرم عضویت و حساب کاربری برای مشتریان را ساده طراحی کنید. برای مثال، وارد کردن شماره تلفن و ایمیل کاربران، راهکار بسیار مناسبی برای عضویت در سایت به شمار می‌رود. بعد از وارد کردن دو نوع اطلاعات شخصی مهم، افراد می‌توانند سایر مراحل تکمیل حساب کاربری را پس از اتمام عضویت در سایت انجام دهند.

  1. باکس جستجوی عینک براساس شماره محصول

سایت‌های عینک می‌توانند شبکه اجتماعی هم داشته باشند. اگر دوست دارید تا فرآیند انتخاب و خرید عینک را برای مخاطبان شبکه‌های اجتماعی خود آسان کنید، نیاز است تا باکس مخصوص جستجوی عینک را در تمامی صفحات سایت اعمال کنید. در این صورت، آن‌ها زمان کمتری را برای انتخاب عینک مورد نظر خود صرف خواهند کرد. به این نکته دقت داشته باشید که جستجوی عینک براساس اسم آن‌ها، چندان کار هوشمندانه و نوینی نیست؛ چون ممکن است نام دو نوع عینک با یکدیگر یکسان باشد و با سرچ نام، دو نوع محصول به شما ارائه شود.

  1. معرفی برندهای تولید کننده عینک و دسته بندی عینک براساس برند

در خرید عینک آفتابی و فریم‌های طبی، برند تولید کننده عینک برای خریداران اهمیت دارد. از آن جایی که طراحی سایت عینک برای رفع نیازهای کاربران و فروشنده انجام می‌شود، بهتر است دسته بندی جداگانه‌ای برای عینک‌های هر برند تعریف کنید که بعد از بارگذاری محصولات در یکی از همین دسته بندی‌ها قرار بگیرند.

طراحی و ساخت سایت عینک فروشی با سایت ساز سی فایو در کمترین زمان با تست رایگان

  1. دسته بندی عینک براساس کارایی

عینک‌ها را می‌توان به دو دسته کلی تقسیم کرد. عینک‌های طبی و عینک‌های آفتابی هر کدام به سه زیر مجموعه دیگر تقسیم می‌شوند. عینک مخصوص خانم‌ها، آقایان و کودکان هر کدام می‌توانند متفاوت باشند. این دسته بندی را می‌توانید در صفحه نخست سایت قرار بدهید تا کاربران با کلیک کردن بر روی آن بتوانند به عینک مورد نظر خود دست پیدا کنند.

  1. امکان آپلود تصویر چشم و تشخیص بهترین عینک مناسب برای فرد

این قابلیت در سایت‌های کمتری دیده شده است. اما اگر قرار است تا از به طور تخصصی در زمینه عینک‌های طبی اقدام به فعالیت کنید، بهتر است این قابلیت را در نظر بگیرید تا به مشتریان بازار هدف خود دست پیدا کنید. امکان آپلود تصویر چشم و تشخیص بهترین عینک مناسب برای فرد باید به صورت فرمی طراحی شود که مشتریان شما حداکثر مجاز هستند تا فایلی با حجم ۲ مگابایت را آپلود کنند. در این فرم می‌توان اطلاعات شخصی افراد را دریافت کرد که بعد از تشخیص پزشک بتوان به آن‌ها اطلاع رسانی کرد.

  1. ارائه عکس شفاف برای هر نوع عینک

عینک‌ها براساس ظاهر و ایستایی که دارند، متمایز می‌باشند. ارائه عکس شفاف از هر نوع عینک، بهترین کاری است که می‌توانید نظر مشتریان خود را جلب کنید تا به خرید عینک فکر کنند. لذا بعد از بارگذاری هر نوع عینک باید قابلیت ارائه عکس در سایت وجود داشته باشد. از آن جایی که بیشتر عینک‌ها از نوع فری سایز هستند، بهتر است راهنمای سایز بندی عینک‌ها را درج نکنید.

  1. دسته بندی یا اسلایدر پرفروش‌ترین عینک

پرفروش‌ترین عینک همواره برای کاربرانی که نخستین بار به سایت عینک وارد می‌شوند، اهمیت زیادی دارد. با توجه به خواسته اصلی مشتریان و کاربران، بهتر است یک دسته بندی مخصوص یا اسلایدر پرفروش‌ترین عینک را در نظر بگیرید تا کارایی سایت افزایش پیدا کند. برای تعداد عکس‌های نمایش داده شده در سایت عینک می‌توانید محدودیتی در نظر بگیرید تا حداکثر ۱۰ نوع محصول پرفروش نمایش داده شود.

  1. دسته بندی اکسسوری‌های عینک

بند عینک و قاب نگهداری آن، جزو اکسسوری‌هایی هستند که خریداران عینک به دنبال آن هستند. در نظر گرفتن دسته بندی اکسسوری‌های عینک می‌تواند راه مناسبی برای به نمایش گذاشتن این دست از محصولات باشد. درج عکس و توضیحات مختصر درباره اکسسوری نیز باید برای این محصولات وجود داشته باشد.

  1. اعمال کد تخفیف بعد از خرید

زمانی که بحث کاهش قیمت پیش می‌آید، شما می‌توانید کدهای تخفیفی را به مشتریان خود ارائه بدهید که بعد از خرید در سایت اعمال کنند. به همین خاطر ضرورت دارد که اعمال کد تخفیف در سایت فروش عینک امکانپذیر باشد. در حین اعمال کد تخفیف به این موضوع هم فکر کنید که کد تخفیف بر روی هزینه ارسال کالا اعمال شود یا خیر. وجود یا عدم وجود این قابلیت به خواسته‌های فروشنده باز می‌گردد.

اعمال نحوه بسته بندی عینک برای ارسال

سایت عینک می‌تواند محصولات خود را مختص به یک نفر دیگر ارسال کند. نحوه بسته بندی عینک نیز متفاوت باشد. برای مثال، اگر قصد دارید تا عینک را برای دوست خود بعنوان هدیه روز تولد بفرستید، می‌توانید نحوه بسته بندی عینک را مناسب با خواسته خودتان تغییر بدهید و آدرس فرد مورد نظرتان را هم در توضیحات تحویل محصول درج کنید.