021-91302553

ساخت سایت گیاهان دارویی

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره

خرید گیاهان دارویی اصل را می‌توانید از سایت‎های آنلاین عطاری انجام دهید. اگر تا به حال از این سایت‌ها خرید نکرده اید، باید بدانید که محصولات سایت گیاهان دارویی از نوع اصل هستند و هیچ نوع ماده نگهدارنده به آن‌ها افزوده نشده است. در صورتی هم که سوالات خاصی درباره نحوه استفاده از داروهای گیاهی داشته باشید، می‌توانید از کارشناسان متخصص در این زمینه کمک بگیرید. همه این نتایج مثبت در نحوه خرید داروهای گیاهی به دلیل طراحی سایت است که فرآیند خرید را برای مشتریان و حتی فروشنده این دست از محصولات، آسان کرده است.

امکانات ساخت سایت گیاهان دارویی

سایت گیاهان دارویی را می‌توان از جنبه‌های متفاوتی مورد بررسی قرار داد. برای مثال، یک سایت عطاری آنلاین می‌تواند محصولات خوراکی ارگانیک، گیاهان دارویی و کتاب‎های مرتبط با رژیم غذایی سالم را در فروشگاه اینترنتی خود داشته باشد. هر چقدر که طیف محصولات سایت گیاهان دارویی افزایش پیدا کند، طراحی سایت هم به زمان بیشتری نیاز خواهد داشت. با توجه به مواردی که بیان کردیم، طراحی سایت گیاهان دارویی باید همانند طراحی سایت فروشگاهی باشد تا مشتریان بتوانند محصولات مورد نظر خود را سفارش بدهند و هزینه محصولات را به صورت آنلاین از طریق صفحات پرداخت امن انجام بدهند.

  1. دسته بندی کالاها

دسته بندی کالاها در سایت گیاهان دارویی می‌تواند به صورت کلی و جزئی باشد. مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی، ظروف، عرقیات طبیعی، گیاهان دارویی و داروهای طبیعی از جمله دسته بندی‌های کلی است که برای یک سایت عطاری آنلاین می‌توان انجام داد. در این دسته بندی‌ها، تعدادی از محصولات در صفحات به نمایش در خواهد آمد. لذا زمانی که مدیر سایت می‌خواهد محصولات را وارد سایت کند، با امکاناتی برای قرار دادن محصول در دسته بندی مورد نظر او باشد. حال، این دسته بندی‌ها را می‌توان تعریف کرد و یا تنها تعداد ثابتی از دسته بندی‌ها در سایت وجود داشته باشد. این دو قابلیت را می‌توان در برنامه نویسی سایت مشخص کرد.

  1. حساب کاربری برای کاربران و عضویت در آن

با توجه به این که محیط سایت عطاری آنلاین از نوع فروشگاهی است، لازم است تا کاربران، یک محیط شخصی داشته باشند. وجود این محیط شخصی به کاربران سایت کمک می‌کند تا بتوانند لیست علاقه‌مندی‌ها ایجاد کنند و محصولات مورد نظرشان را به این لیست اضافه کنند. همچنین، با وجود صفحه منحصربه‌فردی به نام حساب کاربری، فرآیند خرید و وارد کردن اطلاعات برای آن‌ها ساده‌تر خواهد شد؛ چرا که دیگر مجبور نیستند تا اطلاعاتی از قبیل نام، نام خانوادگی، آدرس و شماره تلفن را چندین بار در سایت درج کنند.

زمانی که کاربران دارای حساب مختص به خود هستند، می‌توانند تاریخچه خرید خودشان را مشاهده کنند. در صورتی هم که بخواهند سفارش خود را لغو کنند، از طریق همین حساب کاربری می‌توانند به لغو ارسال مرسوله خود بپردازند.

  1. مرتب سازی محصولات براساس فیلتر قیمت ارزان یا گران

اگر روزانه محصولات زیادی به سایت خود وارد می‌کنید و تنوع کالاها بالا است، لازم است تا فیلترهایی را مبتنی بر جستجوی آن‌ها براساس قیمت و محبوبیت در نظر بگیرید. این قابلیت باید در دسته بندی‌های متعدد کالاها وجود داشته باشد. فیلترهای مرتب سازی محصولات در بخش بالای جستجو می‎تواند قرار داشته باشد.

  1. پشتیبانی آنلاین

امکان برقراری ارتباط با کارشناسان فعال در حوزه گیاهان دارویی از سوی مشتریان، یکی از اهداف طراحی سایت عطاری آنلاین می‌باشد. این پشتیبانی آنلاین می‌تواند از طریق فرم ارتباط با ما و صفحه اختصاصی چت با کارشناسان باشد. در صورتی که تمایل دارید تا صفحه گفتگوی اختصاصی برای ارتباط با کارشناسان در نظر بگیرید، بهتر است تا امکان آپلود تصویر و محتوای صوتی را هم فراهم کنید. دقت داشته باشید که طراحی چت گفتگو دقیقا باید براساس یک اپلیکیشن گفتگو محور باشد که افراد بتوانند محتوای متنی را برای دیگران ارسال کنند و به طور همزمان با چندین نفر به گفتگو بپردازند.

  1. وبلاگ

وبلاگ سایت گیاهان دارویی می‌تواند بهترین راه برای انتشار آموزش آنلاین به افراد باشد. البته در نظر داشته باشید که محتواهای منتشر شده در وبلاگ هم می‌تواند سهم بسزایی در بهینه سازی سایت شما داشته باشد. با توجه به کاربرد بالای گیاهان دارویی در حوزه‎های مختلف، بهتر است تا این امکان را برای مدیر سایت در نظر بگیرید که پیش از انتشار هر نوع محتوای متنی بتوانند دسته بندی محتواها را مشخص کنند.

  1. جستجوی محصولات

باکس سرچ و جستجوی محصولات به کاربران این امکان را می‌دهد تا به سادگی بتوانند به جستجوی محصول مورد نظر خود بپردازند. جستجوی محصولات در این باکس می‌تواند براساس دسته بندی باشد. این قابلیت به کاربران کمک می‌کند تا هر چه زودتر به نتایج جستجو دست پیدا کنند. جستجوی محصولات می‌تواند براساس مرتبط‌ترین محصولات هم‌نام با کلمه سرچ شده باشد.

  1. نمایش پرفروش‌ترین و جدیدترین محصولات سایت در صفحه نخست

روزانه کاربران زیادی به سایت وارد می‌شوند. در این بین، تنها بخش اندکی از کاربران اقدام به خرید اینترنتی از سایت می‌کنند. دلیل نرخ پایین تعامل و خرید از سایت می‌تواند ضعف در اطلاع رسانی به کاربران باشد. به منظور این که روند خرید از سایت را افزایش بدهید، لازم است تا لیست محصولات پرفروش و جدید را به صورت اسلایدری به نمایش بگذارید تا کاربران بتوانند در کمترین زمان به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

  1. سرعت لود بالا

اکثر کاربرانی که به سایت عطاری آنلاین مراجعه می‌کنند، نیاز اصلی به محصولات سایت شما دارند که بحث زمان برای آن‌ها اهمیت دارد. لذا در طراحی سایت گیاهان دارویی باید این امکان را در نظر بگیرید تا افراد بتوانند به بخش‌های متعدد سایت مراجعه کنند. توجه کنید که هر چه سرعت لود شدن سایت بیشتر باشد، روند خرید مشتریان نیز به همان صورت افزایش خواهد یافت.

  1. مقایسه قیمت محصولات

تاریخچه اعلام قیمت محصولات طبیعی و ارگانیک به خریداران و مشتریان سایت کمک می‌کند تا با اطمینان خاطر بتوانند به خرید فکر کنند. برای مثال، اگر امروز قیمت محصولی بیشتر از قیمت آن در یک ماه گذشته باشد، افراد به راحتی ترغیب می‌شوند که آن محصول خاص را خریداری کنند. قابلیت مقایسه قیمت محصولات باید به صورت نموداری از تغییرات قیمت به کاربران ارائه شود. حتی محصولاتی که در حال حاضر، موجود نیستند؛ باید نمودار قیمت محصولات آن‌ها درج شود.