021-91302553

ساخت سایت هتل

طراحی سایت رزرواسیون هتل

رزرو آنلاین هتل یکی از مهم‌ترین مزایای ساخت سایت هتل محسوب می‌شود. در حقیقت، سایت‌های اینترنتی می‌توانند انواع اماکن اقامتی را به مسافران نشان بدهند و در مقابل، مسافران هم می‌توانند نوع اقامت و حداکثر تعداد روزهای اقامت خود را در سایت‌ هتل مشخص کنند. آخرین مرحله از دریافت بلیط اقامت در هتل را می‌توان همان لحظه پرداخت آنلاین مبلغ اسکان دانست. با این حال، سایت‎‌های هتل، امکانات بیشتری دارند که مسافران می‌توانند از آن استفاده کنند. شما می‌توانید سایت خود را با استفاده از سایت ساز با کمترین هزینه و سریع‌ترین زمان راه‌اندازی کنید. سایت‌های بسیار معتبر و کار درستی در زمینه هتل در ایران فعالیت می‌کنند و امکانات بسیار خوبی در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند.

thin

امکانات ساخت سایت هتل

سرعت لود بالا، اولین قابلیتی است که در طراحی سایت هتل باید در نظر گرفته شود. وجود این قابلیت به افراد زیادی کمک می‌کند تا به طور همزمان بتوانند هتل مورد نظر خود را به صورت آنلاین انتخاب کنند. این قابلیت در فصلی مانند تابستان و فصل‌های پر از گردش در سال اهمیت دارد. غیر از این قابلیت، امکانات دیگری در ساخت سایت هتل باید لحاظ شود تا کاربران زیادی جذب این سایت شوند.

قالب سایت هتل

گرفتن مجوز فعالیت برای ساخت سایت هتل

سایت‌هایی که در حوزه خدمات گردشگری فعالیت دارند، باید مجوز رسمی داشته باشند. لذا این مجوز رسمی باید در سایت آن‌ها درج شده باشد تا کاربران بتوانند به خدمات این سایت اعتماد کنند.


امنیت بالای سایت

اولین موردی که در ساخت سایت هتل اهمیت دارد، لو نرفتن اطلاعات کاربران است. بالاخره کاربران به سایت شما اعتماد می‌کنند و اطلاعات خانوادگی و حساب شخصی‌شان را در اختیار شما می‌گذارند. پس بهتر است از برنامه نویسی استفاده کنید که در برابر تکنیک‌های هک، امنیت بالایی داشته باشد.

امکان ثبت نام و عضویت در سایت هتل

بی شک برای آن که کاربران بتوانند بلیط اقامتگاه را از سایت هتل خریداری کنند، ابتدا باید در سایت ثبت نام کنند و اطلاعات کاربری مهم خود را وارد نمایند. اطلاعاتی مانند شماره تماس، ایمیل و تعداد همسفران از جمله مواردی هستند که باید در سایت هتل ثبت شوند.


امکان رزرو اتاق‌های هتل براساس تعداد نفرات و تعداد تخت

زمانی که کاربران می‌خواهند اقامتگاهی را انتخاب کنند، به تعداد نفرات و تعداد تخت هر اقامتگاه توجه دارند. پس این قابلیت باید برای آن‌ها وجود داشته باشد تا بتوانند تعداد نفرات و تعداد تخت را مشخص کنند و با توجه به فرم‌های ارائه شده در سایت می‌توانند فرآیند رزرو خود را انجام دهند.

امکان رزرو هتل در خارج از کشور

رزرو هتل در خارج از کشور به افراد ایرانی این امکان را می‌دهد تا بتوانند زمانی هم که در ایران هستند، اقامتگاه خارجی مورد نظر خود را رزرو کنند. البته این امکانات به استراتژی کسب و کار و حوزه خدمات اقامتگاه مربوط می‌شود. ولی به هر حال می‌توانید این ایده را هنگام طراحی سایت پیاده سازی کنید. همچنین می‌توانید تاریخچه هتل خارجی، تعداد افراد واجد شرایط برای اقامت و آدرس هتل را برای هر کدام از آن‌ها مشخص کنید.

ارائه امکانات کامل از هتل و مهمانپذیر

به طور معمول، پیش از این که یک هتل یا اقامتگاه را انتخاب کنیم، می‌خواهیم امکانات و خدمات کامل این محل را بدانیم. لذا در ساخت سایت هتل باید این اطلاعات ارائه شود. بهتر است یک چک لیست را برای هر هتل تعریف کنید، در صورت وجود امکانات، تیک بزنید و در غیر اینصورت، علامت ضربدر بگذارید.

نمایش میانگین رضایت کاربران از اقامت در هتل

افرادی که از اقامتگاه ۵ ستاره، ۴ ستاره یا ۳ ستاره استفاده می‌کنند، به طور کامل می‌توانند درباره خدمات این اقامتگاه اظهار نظر کنند. میانگین رضایت کاربران می‌تواند از طریق پر کردن ستاره‌های رضایت هر یک از هتل‌ها و اقامتگاه‌ها باشد. همچنین، بهتر است باکس نظرات را برای اضافه کردن نظرات افراد در نظر بگیرید.

نمایش میانگین رضایت کاربران از اقامت در هتل

افرادی که از اقامتگاه ۵ ستاره، ۴ ستاره یا ۳ ستاره استفاده می‌کنند، به طور کامل می‌توانند درباره خدمات این اقامتگاه اظهار نظر کنند. میانگین رضایت کاربران می‌تواند از طریق پر کردن ستاره‌های رضایت هر یک از هتل‌ها و اقامتگاه‌ها باشد. همچنین، بهتر است باکس نظرات را برای اضافه کردن نظرات افراد در نظر بگیرید.

دسته بندی اقامتگاه‌های ۵ ستاره، ۴ ستاره و ۳ ستاره

مسلم است که تمامی اقامتگاه‌ها از نوع پنج ستاره نیستند. به همین منظور بهتر است تا دسته بندی جداگانه‌ای را برای هر نوع اقامتگاه در نظر بگیرید. همچنین، شما می‌توانید یک دسته بندی جداگانه را برای مهمانپذیرهای قیمت مناسب در شهر در نظر بگیرید.


پرداخت آنلاین و بازگشت وجه

زمانی که کاربران می‌خواهند رزرو اقامتگاه مورد نظر خود را قطعی کنند، باید بتوانند پرداخت آنلاین را انجام دهند. البته زمانی هم پیش می‌آید که برنامه سفر آن‌ها تغییر می‌کند. در این شرایط می‌بایست، هزینه رزرو اقامتگاه به کاربران بازگردانده شود. به همین منظور بهتر است شماره کارت کاربران یکی از ضروری‌ترین اطلاعات در حساب کاربری باشد.


نمایش نزدیک‌ترین مرکز اقامتی

به طور معمول، مسافران شهرهای زیارتی تمایل دارند تا نزدیک‌ترین مرکز اقامتی به مکان‌های زیارتی را رزرو کنند. به همین خاطر، بهتر است سایت شما به نقشه جغرافیایی دسترسی داشته باشد تا طبق IP کاربران، بتواند نزدیک‌ترین مرکز اقامتی را پیشنهاد دهد.

نمایش فاصله هتل از مکان‌های دیدنی شهر

محل هتل در شهرهای دیدنی و زیارتی برای کاربران اهمیت زیادی دارد. به صورتی که آن‌ها تمایل دارند بدانند که فاصله بین اقامتگاه مورد نظرشان تا مکان‌های دیدنی و زیارتی چقدر است. شما باید این قابلیت را نیز هنگام ساخت سایت و انتخاب قالب سایت هتل در نظر بگیرید.

نمایش اقامتگاه‌های ارزان قیمت

بیشترین موردی که کاربران به دنبال آن هستند، رزرو اقامتگاه ارزان قیمت برای یک شب است. لذا در ساخت سایت هتل باید این دسترسی سریع را برای کاربران فراهم کنید تا بتوانند اقامتگاه‌های ارزان قیمت را رزرو کنند.

نمایش ظرفیت اتاق‌ها

دسته بندی اتاق‌های اقامتگاه می‌تواند براساس ظرفیت آن‌ها باشد. در این صورت، کاربران به راحتی به اقامتگاه‌های متناسب با ظرفیتشان دسترسی دارند.

اعمال تخفیف

کاربری که کد تخفیف دارد، در حین پرداخت آنلاین باید بتواند کد تخفیف خود را اعمال کند. پس بهتر است که این قابلیت را در نظر داشته باشید تا سایت شما به طور کاربر پسند طراحی شود.

تاریخچه هتل

معمولا افرادی که برای نخستین بار می‌خواهند هتلی را در شهر خاصی رزرو کنند، دوست دارند از مشخصات و تاریخچه هتل اطلاع داشته باشند. این تاریخچه، می‌تواند در همان بخش معرفی این مکان قرار داشته باشد تا افراد دسترسی سریع و بی وقفه به تاریخچه هتل داشته باشند.

کنسلی و استرداد بلیط رزرو شده

یک صفحه مخصوص برای افرادی که می‌خواهند بلیط رزروشده را کنسل کنند، طراحی کنید. کنسلی و استرداد بلیط باید براساس شناسه هر بلیط و تاریخ رزرو انجام شود.