021-91302553

ساخت سایت سفارش آنلاین غذا

طراحی سایت سفارش آنلاین غذا

خدمات رسانی آنلاین در گذشته چندان رواج نداشت و استقبال زیادی از آن نمی‌شد. در صورتی که اکنون، خدمات رسانی به افراد به صورت آنلاین، امکانپذیر شده است. سفارش اینترنتی غذا، یک نمونه از خدمات آنلاین به شمار می‌رود که افراد در هر ساعت از شبانه روز می‌توانند ثبت سفارش خود را به صورت آنلاین و بدون هیچ محدودیتی انجام دهند. در چنین شرایطی، صاحبان و مالکان رستوران‌ها با آرامش خاطر بیشتری می‌توانند کسب و کار خود را رونق و توسعه بدهند. با توجه به طیف گسترده‌ی غذاها و خدمات مختلفی که یک رستوران به مشتریان خود ارائه می‌کند، باید یک سایت رستوران به طور هوشمندانه‌ای طراحی شده باشد تا تمامی نیازهای مشتریان را برطرف کند و پاسخگوی آن‌ها باشد.

امکانات ساخت سایت سفارش غذاکاهش اتلاف زمان و هزینه می‌تواند اصلی‌ترین دلیل برای طراحی سایت سفارش غذا باشد. به طوری که مشتریان از مراجعه حضوری به رستوران بی نیاز خواهید شد و زمان کمی را صرف ثبت سفارش و دریافت غذا خواهند کرد. همچنین، مالکان رستوران‌‎ها این دغدغه را ندارند که مبادا ظرفیت رستوران تکمیل شود و توانایی پذیرش سفارش‌های بعدی را نداشته باشند. غیر از این دو مورد، طراحی سایت سفارش غذا به برندینگ مجموعه شما کمک می‌کند و افزایش درآمد مالی شما را به همراه خواهد داشت.

دسته بندی غذاهای ایرانی و غیر ایرانی

پاستا یک غذای غیر ایرانی است. البته سایر غذاهای غیر ایرانی هم در رستوران‌های سطح شهر پخت می‌شود. پیش از این که یک سایت سفارش غذا طراحی کنید، بهتر است لیست کاملی از غذاهایی که در رستوران به مشتریان خود ارائه می‌دهید، تهیه کنید. پس از تهیه این لیست لازم است تا یک منوی جامع و هوشمندانه از غذاهای رستوران در نظر بگیرید. در حین ایجاد منو برای سایت خود می‌توانید آن‌ها را دسته بندی کنید. برای مثال، یک دسته بندی کلی برای غذاها در نظر بگیرید. غذاهای ایرانی را به چندین زیرمجموعه کلی تقسیم کنید و غذاهای غیر ایرانی را هم به چندین زیرمجموعه دیگر دسته بندی نمایید.


دسته بندی غذای اصلی و پیش غذا


یک رستوران غیر از غذای اصلی می‌تواند ارائه دهنده انواع پیش غذا هم باشد. خوب است بدانید که پیش غذا هم مشتریان مخصوص به خودش را دارد. یعنی ممکن است مشتریان شما تنها تمایل داشته باشند تا پیش غذا خریداری کنند. پس ایجاد یک دسته بندی جداگانه مخصوص پیش غذا می‌تواند نیاز تعداد زیادی از مشتریان شما را برطرف کند.


سیستم عضویت آنلاین


افرادی که برای نخستین بار می‌خواهند از سایت شما اقدام به سفارش غذا کنند، باید در سایت شما عضو شوند. در غیر اینصورت، آن‌ها نمی‌توانند سفارش خود را ثبت کنند. سیستم عضویت آنلاین با دریافت اطلاعات شخصی افراد می‌تواند این نیاز آن‌ها را برطرف کند. اطلاعات شخصی ماننده نام، نام خانوادگی، شماره تماس، ایمیل و آدرس محل کار و خانه از اطلاعات مهمی هستند که در سیستم عضویت آنلاین باید درج شوند تا در نهایت، شناسه کاربری و کد عضویت برای کاربران صادر گردد.

حساب کاربری

بعد از این که شناسه کاربری و کد عضویت برای کاربران صادر شد، آن‌ها باید به راحتی بتوانند به حساب کاربری خود وارد شوند. بعد از مراجعه به حساب کاربری، تاریخچه خرید و موجودی حساب آن‌ها قابل مشاهده است. در صورتی که پکیج خاصی را برای مشتریان ویژه خود در نظر گرفته باشید، برخی از امکانات برای آن‌ها فعال خواهد شد. برای مثال، افرادی که پکیج VIP را دارند، می‌توانند از خدمات ارسال رایگان بهره‌مند شوند. البته دسته بندی مشتریان متعدد است که برای هر پکیج نیاز است تا امکانات مشخص‌‎شده به همان صورت اعمال شود.


ثبت سفارش اینترنتی

زمانی که منوی رستوران را به طور هوشمندانه تهیه کرده باشید، کاربران به راحتی به منوی آن دسترسی خواهند داشت. ثبت سفارش اینترنتی به صورت خواهد بود که افراد تعداد غذاها را مشخص کنند و بعد به سبد خرید خود اضافه نمایند. در نهایت با تکمیل سفارش خود می‌توانند مبلغی از هزینه سفارش را به صورت اینترنتی پرداخت کنند.

پرداخت هزینه سفارش و ارسال پیک

پرداخت هزینه سفارش بعد از نهایی کردن ثبت سفارش می‌تواند به یکی از روش‌های آنلاین و آفلاین باشد. البته نباید هزینه ارسال سفارش را نادیده گرفت. این مورد بعد از نهایی کردن سفارش می‌تواند بر روی هزینه کل سفارش اعمال شود. بنابراین، طراحی سایت سفارش غذا باید به گونه‌ای باشد که این هزینه‌ها محاسبه شود. سپس کاربر بتواند یکی از مراحل پرداخت آنلاین و آفلاین را انتخاب کند.

صدور فاکتور آنلاین

صدور فاکتور آنلاین بعد از ثبت نهایی سفارش امکانپذیر خواهد بود. صدور فاکتور آنلاین برای مشتریان و همچنین، مالکان رستوران‌ها مناسب‌ خواهد بود؛ چرا که آن‌ها می‌توانند از لیست غذاهای خود اطلاع پیدا کنند. صدور فاکتور آنلاین برای اشخاص حقیقی و حقوقی متفاوت است. پس این دو مورد را در طراحی سایت سفارش غذا نادیده نگیرید.

پشتیبانی آنلاین

زمانی که ثبت سفارش را انجام داده اید و هنوز غذای شما به دست‌تان نرسیده است، باید پشتیبانی آنلاین وجود داشته باشد تا به سوالات شما پاسخ بدهد. همچنین، برای لغو سفارش خود می‌توانید با پشتیبان آنلاین ارتباط برقرار کنید تا امر مورد نظر شما در کمترین زمان انجام شود.


شمارنده زمان ارسال غذا

یکی از مزایای دیگر ثبت سفارش غذا از سایت آنلاین، آگاهی پیدا کردن از زمان ارسال سفارشات است. به طور معمول، سایت‌هایی که چنین قابلیتی دارند، غذاها را در زمان معین به دست مشتریان خود می‌رسانند. به منظور این که صحت شعارهای تبلیغاتی خود را اثبات کنید، یک شمارنده زمان ارسال غذا در نظر بگیرید تا به محض پرداخت هزینه و یا نهایی کردن ثبت سفارش، تا زمان پایان تحویل فعال باشد.

نظرسنجی درباره غذاهای ارسال شده

بی شک نظرات سایر مشتریان شما برای افرادی که نخستین بار می‌خواهند از سایت شما ثبت سفارش غذا را انجام دهند؛ اهمیت دارد. وجود قابلیتی نظیر نظرسنجی درباره غذاهای ارسال شده می‌تواند بر روی برندینگ شما تاثیرگذار باشد. حتی برای پیش غذاهای رستوران می‌تواند این قابلیت فراهم باشد که بعد از هر بار ثبت سفارش خود بتوانند درباره کیفیت، مزه و رایحه غذای خریداری شده نظر بدهند. علاوه بر امکان نظردهی می‌توانید ستاره‌های رضایت از غذا را کاربران شما اعمال کنند.