021-91302553

ساخت سایت فروش فایل

ساخت فروشگاه اینترنتی فایل

با مجازی شدن تدریس و ارائه دروس ابتدایی تا مقطع دکتری، خرید فایل آموزشی و به دنبال آن طراحی سایت فروش فایل روند رو به رشدی داشته است. خرید فایل به صورت آنلاین انجام می‌شود و دریافت آن هم به صورت آنلاین است. به همین خاطر، نیازی نیست تا مشتری زمان زیادی را برای دریافت فایل منتظر بماند. به طوری که بعد از پرداخت هزینه فایل، محتوا به ایمیل شما ارسال می‌شود و پس از آن، می‌توانید قابل را بارگیری کنید. با توجه به گستردگی که حوزه‌های متعدد فایل‌های آموزشی دارد، باید فضای کافی برای باگذاری انواع فایل در سایت وجود داشته باشد. همچنین، دسته بندی فایل باید به گونه‌ای باشد تا مشتریان در کمترین زمان به آن دسترسی داشته باشند.

لیست امکانات ساخت سایت فروش فایل

یک سایت فروش فایل می‌تواند به طور تخصصی در زمینه فروش انواع پی دی اف کتاب‌های آموزشی فعالیت داشته باشد. همچنین، فایل کتاب درسی می‌تواند به صورت صوتی و تصویری به افراد ارائه شود. ساخت سایت فروش فایل باید به گونه‌ای باشد که نیاز مشتری در اولین مراجعه به سایت برطرف شود. اطلاعاتی از قبیل تعداد دانلود محتوا، نظرات افراد خریدار، میزان رضایت‌مندی، تعداد صفحات کتاب، خواننده، نویسنده و سال انتشار محتوای کتاب باید برای هر نوع فایل درج شده باشد. وجود این قابلیت‌ها در قالب سایت فروش فایل موجب می‌شود تا رتبه سئوی سایت هم بهبود پیدا کند.

تاریخچه خرید

تاریخچه خرید برای تمامی خریداران فایل‌ها اهمیت دارد. به طوری که بعضی از خریداران بعد از ۶ ماه، می‌خواهند نظرات خود را در رابطه با همان فایل به اشتراک بگذارند. تاریخچه خرید فایل باید تا زمانی که کاربران عضو سایت هستند، در حساب کاربری وجود داشته باشد. به همین خاطر نیاز است تا تمامی اطلاعات را در یک فضای ذخیره سازی بزرگ نگهداری کنید.

صفحه مختص و منحصر به فرد فروشنده فایل

سایت فروش فایل می‌تواند منبع درآمد خوبی برای سایر کاربران باشد. به طوری که کاربران با به اشتراک گذاشتن فایل‌های خود می‌توانند از این طریق کسب درآمد کنند. البته شما هم بعنوان مدیر سایت می‌توانید مبلغی را به ازای هر بار درج فایل در سایت از حساب کاربری مشتریان خود کسر کنید. پس از آن، افراد می‌توانند فایل‌های خود را به اشتراک بگذارند.

با توجه به این که افراد خریدار پیش از خرید نیاز دارند تا از صحت محتوای فایل اطمینان داشته باشند، لازم است تا اطلاعات کلی از بابت سمت فروشنده فایل داشته باشند. در طراحی سایت فروش فایل به منظور افزایش میزان اعتماد و اطمینان خریداران لازم است تا برای تمامی فروشندگان این بخش را در نظر بگیرید تا قادر باشند که خودشان را به طور کامل به خریداران معرفی کنند.

پنل کاربری خریداران

سایت فروش فایل را می‌توان یکی از پربازدیدترین سایت‌های فروشگاهی دانست. قیمت محصولات آموزشی و سرگرمی آنلاین نسبت به نوع فیزیکی آن‌ها کمتر است. به همین خاطر، تعداد تراکنش‌ها و خرید محصولات آنلاین در این سایت‌ها بیشتر است. بنابراین در زمان ساخت وب سایت فروش فایل می بایست یک پنل کاربری ایجاد شود تا خریداران بتوانند تعداد تراکنش‌ها و سابقه خرید خود را مشاهده کنند

این بخش باید به صورتی طراحی شود که اطلاعات راه‌های ارتباطی از مشتریان را دریافت کنید تا طبق خصوصیاتی که مشتریان دارند، خبرنامه‌های اختصاصی و فایل‌های پیشنهادی را برای آن‌ها ارسال کنید.

بخش حسابداری و دریافت و پرداخت پورسانت‌ها به ازای هر فایل

طرح فروش فایل به صورت افلییت می‌تواند درآمد شما را افزایش بدهد. در حقیقت، محصولات شما به واسطه دیگران دیده می‌شود. در پی آن، افرادی که در این طرح شرکت داشته اند، به پورسانت خود دست پیدا می‌کنند. لذا پیش از طراحی سایت فروش فایل بهتر است به این نکته دقت داشته باشید که بخش حسابداری باید کامل‌ترین و دقیق‌ترین اطلاعات خرید، فروش و میزان پورسانت‌ها را برای مدیر سایت نمایش دهد.

نمایش تعداد دفعات فایل‌های دانلودی

نمایش تعداد دفعات فایل‌های دانلودی نشان‌دهنده محبوبیت آن است. در این صورت، کاربرانی که برای نخستین بار به سایت شما وارد می‌شوند، می‌توانند میزان محبوبیت آن را متوجه شوند.

اتصال چند درگاه بانکی به سایت

پرداخت آنلاین همان چیزی است که باعث می‌شود افراد در لحظه بتوانند فایل را خریداری کنند و دانلود نمایند. از آن جایی که تمامی کارت‌های بانکی از یک بانک صادر نمی‌شوند، بهتر است چندین درگاه بانکی را به سایت اینترنتی فروش فایل متصل کنید تا در پی آن، کاربران به راحتی بتوانند پرداخت خود را بدون هیچ دغدغه‌ای انجام بدهند.

باکس جستجوی فوق پیشرفته

یکی از بهترین و سریع‌ترین راه‌ها برای دسترسی به فایل آنلاین مورد نظر افراد، استفاده از باکس جستجوی فوق پیشرفته است. در این باکس، علاوه بر نام خود فایل می‌توان اطلاعات دیگری از قبیل نام نویسنده، سال چاپ، موضوع کتاب و تعداد ویراست را مشخص کرد. برای اینکه فرآیند جستجوی فوق پیشرفته برای کاربران آسان‌تر شود، می‌توانید داده‌های از پیش تعیین شده‌ای را در نظر بگیرید. سپس، کاربران دیگر مجبور نیستند تا از نیاز خود صرف نظر کنند.

امنیت کامل

امنیت کامل در سایت فروش فایل به معنای پرداخت پول به صورت آنلاین و بعد، دریافت محتوای فایل است. در صورتی که این امر در سایت فروش فایل برقرار نباشد، کاربران بدون پرداخت هیچ مبلغی می‌توانند فایل مورد نظر خود را دریافت کنند. علاوه براین، فایل‌هایی که دانلود آن‌ها هم رایگان است؛ باید به صورت رایگان برای کاربران ارسال شود و هیچ مبلغی بابت آن از کاربران کسر نشود.

دسته بندی پربازدیدترین یا پرفروش‌ترین فایل‌ها

دسته بندی پربازدیدترین و پرفروش‌ترین فایل‌ها برای خریدارانی که نخستین بار به سایت شما وارد می‌شوند، باعث جلب نظر آن‌ها خواهد شد؛ چرا که شما آگاهی مناسب و به موقعی از بهترین محصول خود به آن‌ها می‌دهید. لذا بهتر است تا در طراحی سایت برای فروش فایل این دسته بندی در تمامی صفحات مربوط به محصولات ایجاد شده باشد. همچنین، شما می‌توانید یک باکس جداگانه برای این دست از محصولات در صفحه نخست سایت قرار بدهید.


سیستم اعمال تخفیف مخصوص مناسبت‌های مختلف

در نظر گرفتن کد تخفیف برای مناسبت‌های مختلف مانند روز مهندس، روز پزشک و روز معلم می‌تواند حجم فروش محصولات شما را تا چندین برابر افزایش دهد. این کدهای تخفیف بعد از این که ارائه می‌شوند، باید قابلیت اعمال شدن در سایت را داشته باشند. به همین خاطر، نیاز اصلی سایت فروشگاهی این است که کدهای تخفیف‌ را در بازه زمانی مشخص در حین محاسبه قیمت‌ها اعمال کند.

پنل کاربران اختصاصی و نیمه اختصاصی

کاربران سایت فروش فایل در مدت زمان خاصی قادر خواهند بود که از برخی محتواهای پرفروش به صورت رایگان استفاده کنند. این امر زمانی محقق خواهد شد که بعد از پرداخت مبلغی برای داشتن اشتراکی ماهیانه به این دست از محتواها دسترسی داشته باشند. در صورت اجرایی کردن این روش طراح سایت موظف است تا امنیت کاملی برای پنل‌های کاربری اختصاصی به هنگام ساخت سایت فروش فایل فراهم آورد. برای مثال، بعد از به اتمام رسیدن طرح اختصاصی و نیمه اختصاصی، کاربر دیگر نمی‌تواند از فایل‌ها استفاده کند.

امکان ارسال تیکت به پشتیبانی در طراحی سایت فروش فایل

تیکت به پشتیبانی می‌تواند به منظور ارتباط مستقیم با تیم پشتیبانی و کارشناسان سایت فروش فایل باشد. در برخی از مواقع ممکن است که فایل دانلود شده از کیفیت بالایی برخودار باشد، اما بعد از گوش کردن و استفاده از فایل ممکن است متوجه شوید که برخی از قسمت‌ها مشکل دارد. همچنین، در بعضی مواقع ممکن است که از خرید خود پشیمان شده باشید و بخواهید که خرید خود را لغو کنید. این امر را می‌توانید با پشتیبانی سایت در میان بگذارید تا فرآیند بازگشت وجه به صورت آنلاین و در کمترین زمان انجام شود.

گزارش خرابی فایل

برخی از مواقع، برخی از کاربران نمی‌توانند فایل‌ها را به صورت آنلاین از مرورگر خود دانلود کنند. این مشکل ممکن است برای هر فردی پیش بیاید. وجود قابلیتی برای اعلام گزارش خرابی فایل می‌تواند راهگشای این مسئله و موضوع مهم باشد. در این صورت بعد از اطلاع رسانی به مدیر سایت، به درخواست شما رسیدگی می‌شود و پس از آن می‌توانید فایل را به صورت مجدد دانلود کنید.