021-91302553

ساخت سایت همایش

طراحی سایت همایش و رویداد آنلاین

همایش‌های آنلاینی که به طور ماهیانه برگزار می‌شوند، سهم بسزایی در افزایش دانش افراد یک جامعه دارند. با وجود به‌روزترین سیستم تکنولوژی، همایش‌های آنلاین زیادی در سراسر دنیا در حال برگزاری هستند. حتی همین الان که درباره ساخت سایت همایش صحبت می‌کنیم، چندین رویداد آنلاین به طور همزمان انجام می‌شوند. در برخی از سایت‌های فروش بلیط همایش، ویدئوی رایگان هم به افراد حاضر و غائب همایش ارائه داده می‌شود. اگر فایل پیوستی هم در همایش مورد استفاده قرار بگیرد، افراد می‌توانند از طریق ایمیل و یا راه‌های ارتباطی دیگری آن را دریافت کنند. از آن جایی که سایت حوزه همایش می‌تواند مختص به حوزه‌های متعددی باشد، بحث ساخت سایت همایش داغ است و افراد زیادی به دنبال ایده پردازی در این رابطه هستند.

در طراحی سایت همایش بهتر است به چه نکاتی توجه کنیم؟

در ساخت سایت همایش بهتر است به هاست قدرتمند و سرعت لود سایت، توجه بیشتری داشته باشید؛ چون برای دریافت بلیط بعضی از همایش ممکن است افراد زیادی خواستار خرید بلیط باشند و به طور همزمان، در سایت حضور داشته باشند. علاوه براین، در طراحی سایت همایش می‌بایست به ریسپانسیو بودن سایت اهمیت بدهید؛ زیرا بیشتر افراد به واسطه تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی وارد سایت رویداد یا همایش می‌شوند. به همین خاطر نیاز است تا این موضوع را در ساخت سایت در نظر بگیرید.

امکانات ساخت سایت همایش

هر چقدر که ساختار سایت هوشمندانه‌تر و کارآمدتر باشد، طراحی سایت همایش ارزشمندتر خواهد بود. برای مثال، دسته بندی‌های متعددی را برای همایش حوزه‌های مختلف در نظر بگیرید و سپس، بلیط دریافت هر همایش را در همان دسته بندی مذکور قرار بدهید. علاوه براین، امکانات سایت همایش می‌بایست براساس نیاز مخاطبین شما باشد. برای مثال، اگر کاربران سایت همایش به دسترسی سریع نیاز دارند، این قابلیت را باید فراهم کنید تا آن‌ها بتوانند به انواع همایش‌ها دسترسی داشته باشند.

دومین موردی که در طراحی امکانات سایت همایش می‌بایست در نظر بگیرید، استفاده از عناصر یکنواخت و ساده می‌باشد. حتی در لندینگ پیج‌هایی که راه‌اندازی می‌کنید، بهتر است این یکنواختی و سادگی را در طراحی دکمه‌ها به کار بگیرید یا کاربران به سادگی بتوانند با محیط مجازی سایت ارتباط داشته باشند.

اسلایدر سایت

اسلایدر سایت همایش را می‌توانید در همان صفحه نخست قرار دهید. این اسلایدر می‌تواند حاوی اطلاعات تصویری از اسپانسرهای برگزارکننده همایش باشد. همچنین، این اسلایدر می‌تواند درباره جدیدترین همایش هم باشد که دسترسی افراد را به محتوای همایش سریع‌تر می‌کند. وجود اسلایدر در قالب سایت همایش در نظر داشته باشید.

قابلیت درج اطلاعات نحوه برگزاری و ساعت برگزاری

یکی از مهم‌ترین مواردی که در ساخت سایت همایش باید به طور اختصاصی انجام شود، اطلاعات راجع به تاریخ و محل برگزاری است. دقت کنید که تمامی جزئیات روز، ماه و سال در تاریخ برگزاری همایش اهمیت دارد. پس سعی کنید که این بخش را در جایی قرار بدهید که کاربران به سادگی بتوانند مشاهده کنند.

ارائه محتوای متنی و محتوای تصویری برای پیشنیاز شرکت در همایش

کاربران برای شرکت در برخی از همایش‌ها، نیاز به گذراندن دوره‌های خاصی را دارند. لذا باید این شرایط خاص در مورد افراد حاضر در دوره بررسی شود. به منظور این که افراد بتوانند از این موضوع خاص اطلاع پیدا کنند، می‌توانید بخش مجزایی را در صفحه برگزاری هر رویداد طراحی کنید و از پیشنیازهای شرکت در دوره اطلاع بدهید.

ارائه رزومه سخنران

کاربرانی که می‌خواهند در همایش شرکت کنند، نیاز دارند تا بدانند که فرد ارائه‌دهنده در چه زمینه‌ای فعالیت داشته و تخصص وی در چه سطحی است. به همین خاطر، در طراحی سایت همایش باید رزومه سخنران را در هر همایش آن، در دسترس کاربران قرار بدهید.


پنل مدیریتی سایت همایش برای کاربران و افراد برگزارکننده دوره

به منظور این که کاربران بتوانند رویدادها را دریافت کنند، بهتر است که یک پنل مدیریتی برای آن‌ها در نظر بگیرید تا بتوانند به دوره‌های خریداری شده دسترسی داشته باشند. علاوه براین، افرادی که تمایل به برگزاری دوره دارند، می‌بایست به پنل مدیریتی داشته باشند تا بدانند که در کدام یک از دوره‌ها، چندین نفر شرکت کرده اند. همچنین، این پنل باید به صورتی باشد که تعداد کدهای تخفیفی اعمال شده، مشخص شود.

گالری تصاویر


هر همایشی می‌تواند یک گالری تصاویر مختص به خود را داشته باشد. گالری تصاویر می‌تواند تنها برای افراد حاضر در دوره نمایش داده شود. در صورتی هم که برگزارکننده تمایل داشته باشد، می‌تواند گالری تصاویر همایش خود را به صورت عمومی منتشر کند و همه افراد مشاهده کنند.

ارسال پیامک پیش از برگزاری دوره


قابلیت ارسال پیامک پیش از برگزاری دوره به منزله یادآوری برای شرکت در دوره می‌باشد. به هر حال، کاربران ممکن است فراموش کنند که در چه تاریخی باید در کدام یک از دوره‌ها شرکت کنند. به منظور این که یادآوری داشته باشید، بهتر است از قابلیت ارسال پیام پیش از برگزاری دوره در سایت همایش استفاده کنید.

خبرنامه ایمیلی


خبرنامه ایمیلی به کاربران کمک می‌کند تا از به‌روزترین همایش‌های آنلاین در حال برگزاری، اطلاع پیدا کنند. به منظور این که افراد بتوانند در این خبرنامه عضو شوند، نیاز است تا یک باکس مخصوص را برای عضویت در خبرنامه ایمیلی در نظر بگیرید تا با وارد کردن ایمیل خود بتوانند عضو این خبرنامه آنلاین شوند.

پرداخت آنلاین و امن


پرداخت آنلاین و امن، نیازمند یک رویداد عالی است که باید در سایت همایش برای کاربران در نظر گرفته شود. علاوه بر پرداخت آنلاین و امن، باید لیست تراکنش‌های موفق و ناموفق برای کاربران درج شود تا نیاز نباشد که مدام به پشتیبانی تیکت بزنند.

اعمال کد تخفیف


اعمال کد تخفیف برای هر همایش باید وجود داشته باشد؛ چون برخی از سخنرانان دوره برای برخی از کاربران، کد تخفیف لحاظ می‌کنند که می‌توانند دوره‌ها را با مبلغ کمتری دریافت کنند.

معرفی مهمان ویژه


در برخی از همایش‌ها، مهمان ویژه‌ای حضور دارد. معرفی و منتشر کردن حوزه فعالیت مهمان ویژه می‌تواند به سوالات متعدد بسیاری از کاربران پاسخ بدهد.

ارسال آنلاین پیام به برگزارکننده همایش


افراد زیادی هستند که پیش از برگزاری همایش، سوالات متعددی در رابطه با برخی از سرفصل‌ها دارند. به منظور این که نیاز این دسته از افراد برطرف شود، بهتر است یک چت آنلاین برای گفتگوی بدون واسطه بین برگزارکننده و کاربر در نظر بگیرید.