021-91302553

دارای نسخه موبایلی

طراحی سـایت فــروش

کتـــاب با سی فـایـو

فروشگاه ساز سی فایو به شما کمک میکنه هر فروشگاه آنلاین که میخای رو ظرف چند دقیقه بسازی، سی فایو قالبهای فروشگاهی مختلفی داره از جمله اونها میشه به قالب فروشگاه کتاب اشاره کرد که میتونی یک فروشگاه آنلاین کتاب حرفه ای رو باهاش بسازی !

۱۰۰ امکان فنی در اختیار شما

طراحی سایت کتاب فروشی آنلاین

بهترین سایت ساز برای ساخت فروشگاه آنلاین کتاب

امکان فروش کتاب بصورت آنلاین

ساخت فروشگاه دانلود کتاب

امکان فروش حق اشتراک

ساخت سایت فروش اینترنتی کتاب

کتاب، محتوای جامع و کاملی است که در هر برهه زمانی به کمک انسان‌ها آمده است. خرید اینترنتی کتاب در روزهای کرونایی افزایش پیدا کرده است؛ چرا که انسان‌ها مجبور هستند تا مدت زمان زیادی را در خانه خود سپری کنند. طراحی هوشمندانه سایت کتابفروشی که بتواند نیاز افراد را از خرید کتاب برطرف کند، می‌تواند درآمد زیادی را هم به همراه داشته باشد. با توجه به دسته بندی مختلف کتاب‌ها شما می‌توانید به صورت تخصصی در یک حوزه شروع به فعالیت کنید تا در مدت کمتری به درآمد زیادی دست پیدا کنید. حتما برایتان سوال ایجاد شده که پس از درست کردن سایت باید چه امکاناتی را در آن اعمال کنم؟ در ادامه به این سوال پاسخ می‌دهیم.

امکانات ساخت سایت کتابفروشی

پیش از اینکه خواسته خود را برای ساخت سایت کتابفروشی مشخص کنید، بهتر است حوزه تخصصی خود را در زمینه فروش کتاب تعیین کنید. برای مثال، اگر قصد فروش کتاب آموزشی و درسی را دارید، بهتر است منوی سایت را براساس مقاطع تحصیلی متعدد در نظر بگیرید که هر کدام از آن‌ها شامل زیر مجموعه دیگری از درس‌های این مقاطع شود. در صورتی هم که می‌خواهید در زمینه کتاب‌های عمومی شروع به فعالیت کنید، بهتر است رده سنی افراد را برای منوی سایت در نظر بگیرید.

۱ – امکان ثبت درخواست کاربران برای موجود کردن کتاب‌های درخواستی

ساخت سایت فروش کتاب به منظور فروش آنلاین کتاب به مشتریان صورت می‌گیرد. دستیابی به سلیقه کاربران سخت است و راهکار مناسبی برای پیدا کردن لیست کتاب‌های مورد علاقه کاربران وجود ندارد. مگر این که شما قابلیتی را در قالب سایت کتابفروشی خود در نظر بگیرید که کاربران بتوانند کتاب مورد علاقه خود را درخواست بدهند. آن‌ها در این بخش باید نام کتاب، نویسنده، سال چاپ و موضوع کتاب را درج کنند. علاوه براین، نیاز است تا اطلاعات کاربری خود را هم در فرم درخواست کتاب تایپ کنند تا به محض موجود شدن کتاب، ایمیل یا پیامک برای آن‌ها ارسال شود.

۲ – پشتیبانی آنلاین سایت

ممکن است افراد زیادی باشند که با نحوه ارسال کتاب و تاریخ تحویل آن‌ها آشنایی نداشته باشند. همچنین، ممکن است که از موعد ارسال و تحویل کالا گذشته باشد که این مورد را می‌توان از طریق پشتیبانی سایت پیگیری کرد. اگر در سایت‌های فروش آنلاین کالا، به گزینه پشتیبانی سایت دقت کرده باشید، متوجه می شوید که این ویژگی در اکثر صفحات سایت وجود دارد تا کاربران به راحتی بتوانند سوالات خود را بپرسند و پاسخ آن‌ها را دریافت کنند.

۳ – عضویت و ایجاد حساب کاربری

ساخت سایت کتابفروشی آنلاین همانند طراحی یک سایت فروشگاهی است. به منظور این که افراد بتوانند فرآیند خرید کتاب را به راحتی انجام بدهند و نیازی به وارد کردن چندین و چندباره اطلاعات شخصی نباشد، لازم است تا کاربران یک حساب کاربری داشته باشند که بعد از ثبت سفارش، آدرس و شماره تماس آن‌ها بر روی سفارش اعمال شود.

۴ – منوی اطلاع رسانی از پرفروش‌ترین کتاب

افرادی که کتاب‌باز هستند، همواره به دنبال پرفروش‌ترین کتاب می‌باشند. در یک سایت کتابفروشی، قرار دادن منوی پرفروش‌ترین کتاب ها برای افزایش اعتماد و علاقه مندی کاربران، لازم و ضروری است. این اطلاع رسانی می‌تواند به صورت منو و یا اسلایدی در صفحه نخست سایت باشد. اگر قصد دارید تا منوی پرفروش‌ترین کتاب را در صفحه نخست سایت قرار ندهید، بهتر است یک باکس عمودی در سایر صفحات سایت در نظر بگیرید تا لیست کتاب‌های پرفروش به صورت عمودی به کاربران نمایش داده شود.

۵ – افزودن به علاقه‌مندی‌ها

بسیاری از محصولات سایت فروش کتاب می‌تواند مورد علاقه افراد باشد. به طوری که کاربران برای خرید کتاب برنامه ریزی می‌کنند تا هر کدام از کتاب‌ها را در یک مرحله از خرید، انتخاب کنند. قابلیتی نظیر افزودن به علاقه‌مندی‌ها در طراحی سایت کتابفروشی به کاربران کمک می‌کند تا بتوانند کتاب‌های مورد علاقه خود را به ترتیب لیست کنند. برای قابلیت علاقه‌مندی‌ها بهتر است تعداد حداکثر پیشنهادی کتاب را در نظر بگیرید تا کاربران بخشی از کتاب‌ها را در هر مرحله از خرید خود در نظر بگیرند و به لیست خود اضافه کنند.

۶ – پیشنهاد کتاب‌های مشابه

در برخی از مواقع ممکن است تعدادی از کتاب‌ها ناموجود شوند، لذا بهتر است تا در ساخت سایت، قابلیتی ایجاد کنید که یک لیست از کتاب‌های مشابه به کتابی که موجود نیست را به کاربران معرفی کند تا آن ها بتوانند خرید خود را انجام دهند. این قابلیت به افراد کمک می‌کند تا از خرید خود لذت ببرند. همچنین، روند فروش سایت شما هم افزایش پیدا می‌کند.

۷ – ایجاد باکس جستجوی پیشرفته

یکی از امکانات اساسی و مهم سایت‌های کتابفروشی، دسترسی سریع و راحت به کتاب‌های مورد نظر افراد است. باکس جستجوی پیشرفته به کاربران کمک می‌کند تا در کمترین زمان به کتاب‌های مورد نظر خود دسترسی داشته باشند و روند خرید را کوتاه‌تر کنند. برای جستجوی پیشرفته کتاب نیاز است تا اسم کتاب، نام نویسنده، سال چاپ، نوع ویراست و سایر نویسندگان آن درج شود تا کاربران به آن کتاب دسترسی داشته باشند. در صورتی که این قابلیت جستجوی پیشرفته وجود نداشته باشد، مشتریان شما رغبت پیدا نمی‌کنند تا کتاب‌های مورد نظر خود را از سایت شما خریداری کنند؛ چون نیاز اصلی آن‌ها زمان است و شما نتوانسته اید که مناسب با نیاز آن‌ها پیش بروید.

۸ – پرسش متداول

کاربرانی برای نخستین بار به سایت شما وارد می‌شوند، می‌خواهند بدانند که نحوه ارسال کتاب‌ها و هزینه ارسال آن در شهرهای گوناگون چگونه است. البته سوالات متعددی در این زمینه وجود دارد که در صفحه پرسش سوالات متداول باید به آن‌ها یک پاسخ کامل و جامع به کاربر بدهید تا نیاز اصلی او برطرف شود.

۹ – معرفی کتاب و نمایش خلاصه‌ای از کتاب

معرفی کتاب در سایت کتابفروشی به معنای نمایش بخشی از نوشته کتاب می‌باشد. دلیل معرفی کردن کتاب، ایجاد پیش زمینه در ذهن کاربران است. حال برای تمامی کتاب‌هایی که در کتابفروشی شما موجود است، باید این قابلیت وجود داشته باشد تا بخشی از کتاب به نمایش گذاشته شود. ارائه این بخش می‌تواند به صورت پی دی اف صفحات ابتدایی کتاب باشد و یا همان محتوای متنی را در بخش توضیحات کتاب به نمایش بگذارید.

۱۰ – مشخص کردن نحوه ارسال کتاب

نحوه ارسال کتاب در یک سایت کتابفروشی می‌تواند به صورت ارسال با پیک، پست سفارشی و پست پیشتاز باشد. این کاربران هستند که می‌توانند نحوه ارسال کتاب را مشخص کنند. این مرحله از ثبت سفارش در مراحل پایانی قرار دارد و نیاز است تا بعد از مشخص کردن نحوه ارسال، هزینه آن در مبلغ کل سفارش هم اعمال شود.همین الان فروشگاه آنلاین کتاب بسازید

برای مشاوره رایگان طراحی سایت کتابفروشی آنلاین با سی فایو تماس بگیرید

فروش آنلاین کتاب یکی از موضوعاتی است که برای آن میتوانید با فروشگاه ساز سی فایو یک فروشگاه آنلاین حرفه ای بسازید . سی فایو با زیر ساخت قدرتمند خود به شما کمک می کند تا طراحی سایت دانلود کتاب یا یک فروشگاه فروش آنلاین کتاب را به سرعت با بهترین نمونه های آماده راه اندازی کنید. اگر بدنبال ساخت وب سایت حرفه ای در حوزه کتاب و کتابفروشی هستید ساخت فروشگاه آنلاین کتاب با سی فایو را از دست ندهید.

برای مشاوره ساخت فروشگاه آنلاین کتاب توسط سی فایو با شماره های سایت ساز سی فایو تماس بگیرید .