1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز
Loading...
بهترین فروشگاه های اینترنتی جهان
دی 7, 1399
صفحه فرود یا لندینگ پیج چیست
دی 7, 1399

درگاه پرداخت اینترنتی

بهترین فروشگاه‌های اینترنتی ایران که محصولات فیزیکی و یا خدمات به مشتریان خود ارائه می‌کنند، دارای درگاه پرداخت اینترنتی هستند. وجود درگاه پرداخت اینترنتی در فروشگاه آنلاین، به مشتریان و مدیران یک فروشگاه اینترنتی کمک می‌کند تا پرداخت خود را در کمترین زمان و بالاترین سطح امنیتی انجام بدهند. البته این موضوع، تنها مزایای درگاه پرداخت اینترنتی نیست. پس از قرار دادن درگاه پرداخت اینترنتی در فروشگاه آنلاین خود می‌توانید از تراکنش‌های مالی که انجام می‌شود، در کسری از ثانیه مطلع شوید؛ بدون این که نیازی باشد تا حساب بانکی‌تان را چک کنید. اگر هنوز سایت خود را راه اندازی نکرده اید از سی فایو برای ساخت سایت رایگان استفاده کنید.

اگر درگاه پرداخت اینترنتی برای سایت خود نداشته باشیم، چه می‌شود؟

اکثر سایت‌های اینترنتی دارای درگاه پرداخت اینترنتی هستند. با این حال، سایت‌های اینترنتی هستند که درگاه پرداخت اینترنتی ندارند. اکنون می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم که در صورت نبود درگاه پرداخت اینترنتی، روند پرداخت محصولات و خدمات پس از سفارش چگونه خواهد بود.

زمانی که درگاه پرداخت اینترنتی در فروشگاه آنلاین وجود نداشته باشد، مشتریان با در اختیار داشتن شماره حساب می‌توانند مبلغ کالاها و یا خدماتی را که سفارش داده اند، پرداخت کنند. روند پرداخت به صورت کارت به کارت و یا حواله بانکی خواهد بود. یک راه دیگر برای پرداخت هزینه کالاها و یا خدمات وجود دارد. پس از اینکه مشتریان، محصولات و یا خدمات مورد نظر خود را تحویل بگیرند، می‌توانند هزینه‌ها را پرداخت کنند.

هر دو روش به منظور پرداخت هزینه، برای مدیر یک فروشگاه اینترنتی به صرفه نیست. در راه نخست ممکن است که مشتری به دلیل سخت بودن فرآیند پرداخت هزینه، از خرید خود منصرف شود. برای مثال، در چرخه بازگشت پول به حساب مدیر یک فروشگاه اینترنتی به زمان طولانی نیاز است. به همین خاطر نیاز است تا هر فروشگاه آنلاین داری درگاه پرداخت اینترنتی باشد.

تعریف درگاه پرداخت اینترنتی در یک کلام

درگاه پرداخت اینترنتی یک نوع سرویس مالی است که از سوی بانک به فروشگاه‌های آنلاین اعطا می‌شود. وجود درگاه پرداخت اینترنتی به مشتریان کمک می‌کند تا با استفاده از کارت‌های اعتباری خود بتوانند هزینه کالاهای سفارش‌داده‌شده و خدمات مورد نظرشان را به صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه به درگاه‌های بانکی، پرداخت کنند. به احتمال زیاد برای‌تان پیش آمده است که برای خرید شارژ اعتباری موبایل‌تان از درگاه‌های پرداخت آنلاین استفاده کنید. این مورد، یک نمونه از درگاه پرداخت اینترنتی برای سایت‌های آنلاین می‌باشد.

انواع درگاه پرداخت اینترنتی

درگاه‌های پرداخت اینترنتی به سه نوع تقسیم می‌شوند. در برخی از آن‌ها باید مدارک بیشتری را برای دریافت درگاه پرداخت اینترنتی را ارائه کنید. در برخی دیگر لازم است تا چندین درصد از تراکنش‌های روزانه کسب و کار اینترنتی خود را به آن‌ها اختصاص بدهید. این تصمیم با شما است که کدام یک از انواع درگاه‌های پرداخت اینترنتی را برگزینید.

 • درگاه‌های پرداخت با مجوز PSP

به طور کلی می‌توان بیان کرد که درگاه‌های پرداخت در زیرمجموعه دسته نخست قرار دارند. چون این شرکت‌ها هستند که خدمات پرداختی را به صورت رسمی به مشتریان خود ارائه می‌کنند. به همین خاطر است که می‌توان روی درگاه‌های پرداخت با مجوز PSP به عنوان معتبرترین درگاه‌های پرداخت سایت‌های آنلاین، حساب ویژه‌ای باز کنید.

PSP یک کلمه است که خلاصه شده عبارت انگلیسی Payment Service Provider می‌باشد. سایر درگاه‌های پرداخت با این شرکت‌هایی که در این دسته قرار می‌گیرند، قرارداد دارند و برای هر تراکنش پرداختی می‌توانند از این قرارداد عقدشده استفاده کنند.

از ویژگی‌های درگاه‌های پرداخت با مجوز PSP می‌توان به نامحدود بودن انجام عملیات در آن‌ها اشاره کرد. پرداخت قبض تلفن ثابت و خرید شارژ موبایل اعتباری از جمله کارهایی است که با دارا بودن درگاه‌های پرداخت با مجوز PSP می‌توانید انجام بدهید.

 • درگاه‌های پرداخت واسط

درگاه‌های پرداخت واسط با گروه دوم، دو ویژگی متمایزکننده خاصی دارند. اولین ویژگی درگاه‌های پرداخت واسط، نیاز به مدارک کمتر به منظور دریافت آن می‌باشد. دومین ویژگی این نوع درگاه‌ها را می‌توان همان مبلغی از کارمزد دانست که به ازای هر تراکنش به این درگاه منتقل می‌شود.

اگر می‌خواهید که از درگاه‌های پرداخت واسط استفاده کنید، نگران نباشید. چون این درگاه در زیرمجموعه درگاه‌های PSP قرار دارد و مشتریان در حین وارد کردن اطلاعات خود، از امنیت کامل برخوردار می‌باشند. امنیت کامل در اینجا به منزله لو نرفتن اطلاعات شخصی بانکی هر کدام از مشتریان می‌باشد.

 • بانک‌ها با قرارداد پیمانکاری

بانک‌ها با قرارداد پیمانکاری جزو آن دسته از مجموعه‌هایی هستند که مجوز رسمی برای شروع و ادامه فعالیت‌های‌شان ندارند. اما با این حال، دو پارامتر مشتریان و پتانسیلی دارند که بخاطر آن‌ها می‌توانند کار خود را داشته باشند و به فعالیت خود ادامه بدهند. البته در نظر داشته باشید که بانک‌ها با قرارداد پیمانکاری می‌توانند با مجموعه نخست، یعنی درگاه‌های دارای مجوز PSP قرارداد همکاری داشته باشند و در زیرمجموعه همان مجموعه نخست، شروع به فعالیت در زمینه درگاه پرداخت اینترنتی می‌کنند.

بهترین درگاه پرداخت اینترنتی

بهترین درگاه پرداخت اینترنتی از نظر هر شخصی متفاوت است. برای نمونه، بعضی از افراد تمایل دارند که مدام از درگاه پرداخت اینترنتی خود، گزارش بگیرند و بدانند که در طول یک هفته چه تعداد تراکنش داشته اند. در صورتی که این پارامتر از بهترین درگاه پرداخت اینترنتی را مد نظر دارید، درگاه پرداخت اینترنتی واسط برای شما مناسب‌ترین گزینه است. چرا که با دریافت آن، به قابلیت‌های زیادی دسترسی دارید که می‌توانید بهره ببرید. از طرفی، به منظور دریافت این درگاه واسط نیازی نیست که به طور رسمی با مجموعه PSP، قرارداد عقد نمایید. بنابراین، زمان تلف‌شده‌ای برای دریافت این نوع درگاه واسط ندارید و در کمترین زمان و بدون نیاز به مدارک قانونی بیشتر خواهید توانست که درگاه پرداخت اینترنتی را دریافت نمایید.

گرفتن درگاه پرداخت برای سایت

به منظور گرفتن درگاه پرداخت برای سایت باید شرایطی را داشته باشید. بعد از رعایت شرایط برای دریافت درگاه پرداخت سایت نیاز است تا مدارکی را به یکی از مجموعه‌های دریافت درگاه پرداخت ارائه نمایید. در این صورت، با انجام بررسی‌های لازم می‌توانید منتظر دریافت یا عدم دریافت درگاه پرداخت باشید.

ضرورت‌های کسب درگاه پرداخت برای سایت

 1. دارا بودن ‌سایت رسمی و فعال با هدف فروش خدمات یا کالا
 2. کسب نشان نماد اعتماد الکترونیکی کسب و کارهای اینترنتی از آدرسenamad.ir
 3. دارا بودن حساب بانکی نزد یکی از شعبه‌های بانک‌های عضو شبکه شتاب
 4. دارا بودن مدارک هویتی مورد نظر جهت متقاضیان حقیقی و حقوقی

شرایط موردنیاز برای پذیرندگان

 1. دارا بودن مجوزهای شغلی معتبر حقوقی و حقیقی (پروانه کسب و یا جواز کار) مرتبط با فعالیت موردنیاز در اینترنت و نیز اقامتگاه قانونی
 2. دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی
 3. رعایت قوانین عمومی کشور و قانون تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران
 4. عدم منع فعالیت از نظر نظام بانکی کشور
 5. دارا بودن ‌سایت آماده جهت فروش اینترنتی
 6. ارتباط بین زمینه فعالیت سایت و شرح فعالیت‌های مشخص شده در مجوزهای شغلی

مدارک موردنیاز برای پذیرندگان (ویژه اشخاص حقوقی)

 • تکمیل فرم آنلاین ثبت ‌نام خدمات پرداخت اینترنتی
 • تصویر صفحه اول دفترچه حساب بانکی به نام شرکت و موسسه نزدیکی از شعب بانک‌های کشور
 • تصویر برابر اصل کارت ملی و شناسنامه مدیران و مسئولین صاحب‌امتیاز
 • تصویر برابر اصل روزنامه رسمی (دارای شناسه ملی) و آگهی آخرین تغییرات و یا پروانه کسب یا جواز کار
 • آگهی تأسیس شرکت
 • شماره اقتصادی اخذشده از سازمان امور مالیاتی

مدارک موردنیاز برای پذیرندگان (ویژه اشخاص حقیقی)

 • تکمیل فرم آنلاین ثبت‌ نام خدمات پرداخت اینترنتی
 • تصویر صفحه اول دفترچه حساب بانکی به نام شخص نزدیکی از شعب بانک‌های کشور
 • تصویر برابر اصل کارت ملی و شناسنامه
 • تصویر برابر اصل اجاره‌ نامه یا سند مالکیت محل کار یا سکونت

** در صورتی که قصد دارید تا در کمترین زمان و به صورت رایگان، فروشگاه اینترنتی خود را بسازید، از قابلیت تخصصی فروشگاه ساز سی فایو استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =