فاو آیکون چیست و چطور ساخته و تنظیم می شود؟

فاو آیکون یا favicon در حقیقت نماد کوچکی است که در هنگام باز کردن سایت شما در تب مرورگتان نمایش داده می شود. مشابه آنچه در تصویر زیر میبینید.

فاو آیکون کمک می کند تا مخاطبان وب سایت شما بتوانند در انبوه تب های باز شده در مرورگرشان به سرعت شما را پیدا کنند. از این جهت داشتن یک فاو آیکون منحصر به فرد و مشخص امری مهم به شمار می آید.

در گذشته برای داشتن فاو آیکون نیاز بود تا فایل های تصویری با فرمت ico بسازید و در سایت خود بارگذاری کنید اما امروز این کار به شیوه ای راحت تر و سریع تر انجام می گیرد.

1- برای تغییر فاو آیکون سایت خود ابتدا از منوی سمت راست بر روی گزینه لوگو و عنوان کلیک می کنیم.

2- سپس از قسمت فاوآیکون با کلیک بر روی دکمه browse نسبت به انتخاب تصویری که می خواهیم در مکان فاو آیکون نمایش داده شود اقدام میکنیم.

معمولا این تصویر حاوی حرف اول برند ،لوگو و یا بخشی مشخص از لوگوی شما است که با فرمت png یا jpg ذخیره سازی شده است. سایز فاو آیکون ها معمولا مربعی است و بهترین ابعاد تصویر برای استفاده در اینجا ابعاد 512 در 512 پیکسل می باشد.

3- در نهایت برای ذخیره تغییرات بر روی گزینه ذخیره کلیک می کنیم.

4- چنانچه پس از ذخیره سازی فاوآیکون شما تغییر نکرد کلید های ctrl و f5 را به صورت همزمان فشار دهید تا کش مرورگر شما خالی شده و آخرین تغییرات نمایش داده شود.

قدرست گرفته ازBetterDocs