چگونه مکان کسب و کارمان را در گوگل مپ (نقشه) ثبت کنیم؟

برای ویرایش مکان کسب و کار خود در گوگل مپ آموزش زیر را مطالعه نمایید:

چگونه مکان کسب و کارمان را در گوگل مپ (نقشه) ویرایش کنیم؟

برای ثبت اطلاعات در گوگل مپ مراحل زیر را طی نمایید.

 

موتور جستجوی گوگل بعنوان یکی از ابزار دیجیتال مارکتینگ تقریبا از 2 سال گذشته نتایج جستجو را براساس موقعیت مکانی کاربر نمایش می دهد. به این معنی که اگر شما در شهر شیراز کسب و کاری را سرچ کنید به فرض “گل فروشی” گوگل تا حد زیادی مغازه های گل فروشی در شیراز را نمایش میدهد، همچنین پیشنهاداتی را براساس اعتبار کسب و کار در گوگل مپ معرفی می کند که مفهومی به نام سئو محلی را ایجاد کرده است.

یعنی بدون اینکه حتی سایتی داشته باشید می توانید در بخش گوگل مپ و در نتایج سرچ گوگل قرار بگیرد که این کار مستلزم ثبت کسب و کارتان در گوگل مپ است. این امر اعتبار و ارزش کسب و کارتان را در حوزه اینترنتی و آنلاین افزایش می دهد. همچنین اگر سایتی در این زمینه داشته باشید، تاثیر مستقیمی بر سئو و اعتبار سایت شما خواهد داشت.

برای ثبت مکان کسب و کارمان در گوگل به این صورت عمل می کنیم:

ابتدا برای اضافه کردن مکان به گوگل مپ، یک حساب کاربری جیمیل یا گوگل نیاز خواهید داشت. وارد حساب کاربری خود شوید و مراحل بعدی را دنبال کنید.
دقت کنید که برای ثبت مکان در گوگل یا باید با استفاده از کامپیوتر رومیزی یا با استفاده از اپلیکیشن موبایل گوگل مپ این کار را انجام دهید و با استفاده از مرورگر موبایل انجام این کار ممکن نیست.

1-وارد نشانی https://www.google.com/maps?hl=fa شوید( توجه: به تازگی امکان ثبت آدرس‌های ایران در نقشه گوگل انگلیسی وجود ندارد )

2-منوی همبرگری «≡» نقشه گوگل را باز کنید و مانند تصویر زیر روی گزینه‌ی «افزودن مکان جا افتاده» کلیک نمایید.

3-نام و دسته کسب و کار خود را انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که انتخاب دسته از بین دسته های پیش فرض گوگل انجام می شود.با تایپ چند حرف، فهرستی از انواع کسب و کارهای قابل قبول که شامل عبارت وارد شده باشند، ظاهر می‌شود و می‌توانید از میان آن‌ها یکی را برگزینید.


4- حال با کلیک بر روی نقشه می توانید موقعیت مکان کسب کسب و کار خودتان را روی نقشه مشخص کنید.

5- پس از انتخاب لوکیشن بر روی گزینه “تمام” کلیک کنید.

6- حال صفحه را به پایین اسکرول میکنیم تا بقیه گزینه ها نمایش داده شوند.

7- حال برای افزودن شماره تلفن، آدرس سایت و ساعات کاری بروی نشان روبروی نوشته افزودن تلفن کلیک می کنیم.

8- در فرم های پیش رو اطلاعات مورد نیاز را وارد میکنیم.

9- در نهایت بر روی گزینه فرستادن کلیک می کنیم.

10- پس از تایید گوگل یک پیغام به شما نمایش خواهد داد مبنی بر دریافت اطلاعات شما. پس از بررسی نقطه مورد نظر به نقشه اضافه خواهد شد. اینکه چه مقدار زمان برای تایید گوگل نیاز است مشخص نیست اما اگر روال ثبت را توسط حساب کاربری معتبری که قبلا چندین بار این کار را انجام داده است، انجام دهید احتمالا این که سریعتر منشتر شود بیشتر خواهد بود.

پس از تایید گوگل یک پیغام به ایمیل شما ارسال خواهد کرد.

قدرست گرفته ازBetterDocs