کسب درآمد اینترنتی
راه اندازی کسب و کار اینترنتی با 20 ایده پولساز در سال 2020 + پکیج آماده ایده
آذر 27, 1397
سایت ساز سی فایو
10 کاری که باید قبل از انتشار وب سایت انجام دهید
آذر 27, 1397

چرا باید سایت داشته باشیم؟

چرا به یک وب سایت یا فروشگاه آنلاین نیاز دارید؟

با پیشرفت روز افزون اینترنت و استفاده از آن اما همچنان افرادی هستند که مایلند تا همچنان شیوه کسب درآمد و بازاریابی خود را به روش سنتی ادامه دهند. این در حالی است که ادامه دادن چنین روندی با توجه به شرایط موجود امری مخاطره‌آمیز و پرریسک می‌باشد. اینترنت و وب به عنوان بستری رو به رشد شناخته می شود که حتی مالکین کسب و کارهای سنتی پررونق نیز باید به مرور تمام یا بخشی از فعالیت ها و کسب درآمد های خود را به آن منتقل نمایند.  در این مقاله به شما خواهیم گفت که چرا به سایت نیاز دارید و داشتن یک وب سایت اینترنتی در بستر وب تا چه حد می تواند به شما در زمینه های مختلف کمک نماید به همین منظور توصیه می‌کنیم که تا انتها با ما همراه باشید.

در این مقاله به ضرورت داشتن وب سایت یا فروشگاه آنلاین خواهیم پرداخت، شما با داشتن وب سایت می توانید شعبه دوم کسب و کار خود را در فضای آنلاین راه اندازی کنید، شعبه دومی که مشتریان مجازی دارد، سرمایه و هزینه ای که برای راه اندازی شعبه دوم یعنی فروشگاه آنلاین لازم دارید بسیار ناچیز است، به عنوان مثال شما می توانید با سرویس های سایت ساز موجود در ایران شعبه دوم کسب و کار خود را با هزینه های زیر 1 میلیون تومان بخوبی راه اندازی کنید.

نکته ی مهم این است که موتورهای جستجو از جمله گوگل برای شما مشتری می آوردند اگر بتوانید محتوای خوبی در سایت خود جفت و جور کنید گوگل دست مشتری را گرفته و مثل یک بازاریاب مشتریان احتمالی را به سمت مغازه اینترنتی شما هدایت می کند و این شما هستید که می توانید با محتوای خوب، مشتری احت/مالی را به مشتری نهایی تبدیل کنید.

خبر خوب این است که اگر بتوانید پرسونای مشتریانتان را بشناسید با تولید محتوا برای همان اشخاص گوگل مرتب برای شما ترافیک (مشتری احتمالی) می آورد، حالا حاضر هستید برای راه اندازی مغازه اینترنتی یا شعبه دوم کسب و کارتان سرمایه گذاری کنید؟

در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا سایر مزایای داشتن وب سایت یا فروشگاه آنلاین را باهم مرور کنیم.

مزایای داشتن یک سایت حرفه ای

مطمئناً داشتن یک وب سایت در اینترنت برای مالک آن مزایای بسیاری را به همراه دارد در صورتی که شما در حال ارائه یک کار خدماتی هستید با طراحی سایت خدماتی برای خود میتوانید خود و زمینه کاری تان را به مشتریان بیشتری معرفی نمایید و همین امر سبب می‌شود تا با آشنایی سایر افراد با شما درآمد بسیار بالاتری را کسب نمایید.  همچنین در صورتی که یک فروشگاه در بخشی از این شهر را اداره می کنید می توانید با طراحی سایت فروشگاهی یک فروشگاه ۲۴ ساعته که از سراسر ایران مشتریان خود را خواهد داشت را برای خود فراهم آورید.

مشتریان از سراسر ایران با مراجعه به وب سایت فروشگاهی شما می توانند محصولاتی که بر روی وب سایت قرار داده اید را مشاهده، اطلاعات آنها را مطالعه و نسبت به خرید آنلاین آنها اقدام نمایند. از طریق پنل مدیریت سایت فروشگاهی خود میتوانید خرید ها را مدیریت و به ترتیب آنها را برای مشتریان خود از طریق پست ارسال کنید همین امر سبب می‌شود تا فروش محصولات شما از سطح منطقه و یا حتی شهرستان خود فراتر رفته و به استان‌های دیگر نیز محصولات خود را ارسال نمایید و از این طریق درآمد قابل توجه را کسب کنید.

طراحی سایت یک روش اطلاع رسانی جدید

از گذشته تا به امروز روش ها و شیوه های تبلیغات گوناگونی را شاهد بوده ایم، شاید بتوان یک کاتالوگ را با یک وب سایت مقایسه نمود در صورتی که شما از یک کاتالوگ برای معرفی خود استفاده نمایید تنها می‌توانید از عکس و متن برای معرفی خود استفاده نمایید این در حالی است که اگر از طراحی سایت برای معرفی کسب و کار خود استفاده نموده باشید قادر خواهید بود تا از تصاویر متن ها فیلم و… استفاده نمایید.

همچنین در صورتی که از کاتالوگ برای معرفی کسب کار خود استفاده نموده باشید با توجه به بودجه محدودی که دارید تعداد محدودی کاتالوگ میتوانید تهیه و در میان افراد کمی آنها را توزیع نمایید، این در حالیست که یک وب سایت در اختیار افراد نامحدودی قرار می گیرد و نیازمند مکان و یا فضای خاصی برای انتقال اطلاعات موجود بر روی خود به سایر افراد نخواهد داشت. همچنین در صورتی که از یک سایت بهره مند باشید می توانید همان کاتالوگ را به صورت دیجیتالی بر روی وب سایت خود قرار دهید تا کاربران بتوانند از آن نیز استفاده نمایید.

طراحی سایت حوزه بازاریابی شما گسترش می یابد

موتورهای جستجو بهترین ابزار برای بازاریابی کار شما هستند در صورتی که شما یک سایت داشته باشید این امکان را خواهید داشت تا به کمک موتورهای جستجو کالا و خدمات خود را بهتر و بیشتر به کاربران اینترنتی معرفی نموده و از این طریق کسب درآمد کنید. با توجه به اینکه امروزه بسیاری از افراد برای برطرف کردن نیازهای خود از سرچ های اینترنتی استفاده می‌کنند در صورتی که شما بتوانید یکی از رتبه های برتر سرچ ها را کسب کنید خواهید دید که طراحی سایت نسبت به تمامی روش های تبلیغاتی سنتی بازدهی بیشتری خواهد داشت.

ساخت سایت محدودیت مکانی را از بین خواهد برد

مطمئناً اگر شما همچنان به کسب و کار سنتی خود ادامه دهید مشتریان شما از سطح محله، منطقه، شهر و نهایتا استان شما خارج نخواهد شد و شما  درآمد محدودی را در هر ماه کسب خواهید نمود این در حالیست که شما با طراحی سایت دیگر دغدغه مکانی نخواهید داشت و سایت شما از سراسر ایران در دسترس خواهد بود به صورتی که تنها با یک کلیک کاربر می‌تواند وارد سایت شما شده، از خدماتتان استفاده و یا کالاهای شما را به آسانی خریداری نمایند. حتی ممکن است که شما مکان فیزیکی برای انجام فعالیت های کاری خود نداشته باشید اما با داشتن یک سایت می توانید به راحتی به مشتریان خود خدمات و یا کالاهای خود را عرضه نمایید.

 

با ایجاد وب سایت، همیشه در دسترس هستید

در صورتی که شما از مغازه‌داران سطح شهر هستید و یا دارای دفتر کاری در یکی از ساختمان های تجاری و اداری سطح شهر می باشید برای فعالیت شما بازه زمانی خاصی در نظر گرفته شده است و پس از آن در دسترس مشتریان خود نخواهید بود این در حالی است که با طراحی سایت خواهید توانست تا بصورت ۲۴ ساعته و در هفت روز هفته در اختیار کاربرانی خواهید بود که به خدمات و یا محصولات شما احتیاج دارند.

 

طراحی سایت چگونه است

اگر شما هم با مطالعه این مقاله تصمیم گرفته اید تا تحولی عظیم در کسب و کار سنتی خود ایجاد نمایید و به فکر طراحی سایت افتاده‌اید مطمئناً این سوال برای شما پیش آمده است که برای طراحی سایت به چه اقداماتی نیاز است؟

در پاسخ به این سوال می بایست گفت که برای اینکه بتوانید یک طراحی سایت ایده‌آل را تجربه نمایید لازم است تا در ابتدا یک دامنه برای وبسایت تازه خود انتخاب نمایید وب سایت های بسیاری در زمینه فروش دامنه فعالیت دارد که می توانید از آنها برای خرید دامنه خود استفاده نمایید پس از آن لازم است تا فضای میزبانی برای سایت خود خریداری نمایید.

اطلاعاتی پیرامون دامنه

برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله اطلاعاتی پیرامون انتخاب دامنه را مطالعه کنید.

در ادامه لازم است تا به یک شرکت طراحی سایت مراجعه نمایید، شرکتهای طراحی سایت بسیاری در حال حاضر در بستر اینترنت حضور دارند که با ارائه نمونه کارهای مختلف سعی در جلب نظر مشتریان خواهند داشت. با توجه به اینکه شما به طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت خدماتی، طراحی سایت نیازمندی و یا طراحی سایت فروشگاهی نیازمند هستید می توانید به یکی از این شرکت‌ها مراجعه و پس از دیدن نمونه کارهای آنها نسبت به عقد قرارداد همکاری با این گونه شرکت‌ها اقدام نمایید.

پس از آن طی فرایندی وب سایت شما برنامه نویسی شده و در زمان معین به شما تحویل داده خواهد شد پس از آن شما می توانید با ورود اطلاعات بهینه و همچنین انجام عملیات سئو بر روی وب سایت خود نسبت به تکمیل نمودن محتوای سایت و همچنین ارتقاء رتبه آن در سرچ های مختلف موتور های جستجو اقدام نمایید. پس از مدتی خواهید دید که مشتریان به سمت وب سایت شما هدایت شده و از خدمات و کالاهای شما به راحتی استفاده می نمایند و شما از این طریق خواهید توانست تا درآمد بسیار بیشتری نسبت به زمانی که کسب و کار خود را به روش سنتی اداره می‌کردید کسب نمایید.

 

با هزینه کم می توان طراحی سایت باکیفیت انجام داد؟

برای ساخت و طراحی سایت روشهای مختلف و پردردسر زیادی وجود دارد اینکه شما به یک شرکت یا یک فرد طراحی سایت مراجعه کنید و هفته ها و ماه ها منتظر بمانید تا آن شرکت سایت را آماده کنید دیگر دموده شده، روش متداول و مدرن در دنیا استفاده از سرویس های سایت ساز آنلاین است که ظرف چند ثانیه سایت شما را راه اندازی می کنند.

البته که بله، شما با استفاده از سرویس های آماده سایت ساز یا فروشگاه ساز می توانید وب سایتی در حد و حدود چند میلیون تومان را به ارزانی بدست بیاورید، راهش این است که یکی از سرویس های سایت ساز خوب را انتخاب کنید، سرویس های سایت ساز ده ها نمونه آماده استاندارد، شیک و مدرن و حرفه ای را در اختیار شما قرار می دهند، با انتخاب یکی از آنها سایت ظرف چند ثانیه نصب و راه اندازی می شود.

جالب است بدانید که در دنیا اغلب کسب و کارها، شرکت ها و افراد و اشخاص دیگر برای طراحی سایت به شرکت های طراحی سایت مراجعه نمی کنند آنها با سرویس های فروشگاه ساز و سایت ساز همچون ویکس، وبلی، وبز، سکیوراسپیس و … وب سایت خود را طراحی می کنند.

مزیت دیگر استفاده از سرویس های سایت ساز یکپارچگی است، برای راه اندازی سایت دردسرهای زیادی پیش روی شماست، اما سایت سازها تمام آن دردسرها را اتومات انجام می دهند، طراحی و تغییر سایت با سایت سازها بسیار ساده است، مثلا سایت سازی مثل see5.net، با داشتن صفحه ساز قدرتمند و البته ساده این امکان را به شما می دهد تا بدون دانش فنی سایت شرکت یا فروشگاه آنلاین مغازه خود را بسازید.

برای بررسی بیشتر مقاله معرفی سرویس های سایت ساز ایرانی را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 1 =