ابزارهای دیجیتال مارکتینگ
بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ
فروردین 5, 1398
آموزش فعال سازی cdn ابرآروان برای وب سایت
فروردین 5, 1398

مزایای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

مزایای کسب و کار اینترنتی

در چند سال گذشته داشتن یک کسب و کار آنلاین رویای اکثر مردم بوده, اما امروزه با رشد تکنولوژی و منابع های مختلف به راحتی می‌توان با کمترین هزینه و بیشترین بازدهی یک کسب و کار آنلاین اینترنتی داشت. کسب و کار های آنلاین به کسب و کار هایی گفته میشود که در اینترنت فعالیت میکنند و به سرمایه‌ی اولیه زیادی نیاز ندارد و تمام فعالیت‌های اون کسب و کار در اینترنت انجام میشود.

مزایای کسب و کار اینترنتی هزینه بسیار پائین راه اندازی آن است

برای بسیاری از کسب و کار های سنتی داشتن یک مکان خوب که درمعرض عموم و در یک مکان پرتردد قرار داشته باشد یک مزیت رقابتی محسوب می شود. برای مثال یک مغازه لباس آرایشی را در نظر بگیریدکه در یک کوچه محلی قرار دارد درصد موفقیت و فروش این مغازه زیاد نیست (در شرایط عادی و بدون ابزارهای بازاریابی آنلاین)چرا که در آنجا تردد چندانی وجود ندارد و افراد کمی هم از جلو مغازه عبور می کنند. بنابراین اگر صاحب آن کسب و کار بخواهید کار خود را ارتقاء دهد باید در مکانی پر تردد تر فضای کاری خود را شکل دهد. تهیه یک ملک تجاری در این شرایط اقتصادی بسیار گران قیمت خواهد بود. همچنین هزینه فراوانی برای تجهیز این مکان نیز باید صرف شود.

بخوانید: تعرفه طراحی سایت

انواع کسب و کار اینترنتی؟ کسب و کار های اینترنتی بسیار مختلفی وجود دارد که می‌توان ساعت ها درباره‌ی آن توضیح داد اما به صورت کلی کسب و کارهای اینترنتی به چند دسته تقسیم می‌شوند:

یکی از مهم ترین مزایای کسب و کار آنلاین امکان استفاده فراوان از بازاریابی اینترنتی است. امروزه بازاریابی آنلاین یا همان دیجیتال مارکیتنگ به عنوان ابزاری قدرتمند برای موفقیت کسب و کارها، فرصت های فراوانی را به آنها ارائه می دهد. این بخش به قدری مهم و جامع هست که می توانم مزایای آن را به بخش های کوچکتر تقسیم کنم:

1. ارزیابی آسان بازاریابی آنلاین در کسب و کار اینترنتی

شما در بازاریابی سنتی نمی توانید به راحتی متوجه شوید که هزینه ای که برای هر تبلیغ انجام داده اید، چه مقداری بازخورد برای شما ایجاد کرده است. تبلیغات شما چند بار بازدید شده اند. اثر گذاری خوبی داشته اند یا خیر. تنها ابزاری که دارید حدس و گمان خودتان است و مقداری اطلاعات پرداکنده از بازخوردها. اما با ابزارهای دیجیتال مارکتینگ می‌توانید به صورت دقیق مشاهده کنید که هر کدام از کمپین های بازاریابی کسب و کارآنلاین شما چه بازخورد و اثری ایجاد کرده اند.

2. تغییرات سریع و راحت در کسب و کار

با داشتن کسب و کار اینترنتی و البته داشتن بهترین هاست های ایرانی و خارجی شما همواره به راحتی می توانید تغییرات دلخوه خود را اعمال کنید. به عنوان مثال تکنولوژی که استفاده می کنید را تغییر دهید، ظاهر سایت خود را تغییر دهید، فرایندهای کسب و کار و بازاریابی را دائماً تغییر داده و بهبود دهید و … . اعمال این تغییرات در بسیاری از موارد مانع کسب درآمد شما نیز نمی شوند. شما می توانید تغییرات را به صورت آزمایشی بر روی یک دامنه دیگر یا لوکال هاست خود انجام دهید و پس از نهایی شدن، آنها را بر روی دامنه اصلی خود اعمال کنید. اما در کسب و کارهای عادی، کوچکترین تغییرات برای شما بسیار هزینه بردار خواهند بود. تغییرات دکوراسیون، چیدمان محصولات و … می توانند بسیار زمان بر باشند و شما را نیز از کسب درآمد بازدارند. تغییر آدرس و محل کسب و کار نیز در بسیاری از موارد می تواند مصیبت بار باشد.

بخوانید: هاست چیست؟ چگونه هاست مناسب برای سایتم انتخاب کنم ؟

3. کاتالوگی از کسب و کار شما

با حجم اطلاعات نامحدودی که میتوانید در مورد فروشگاه، محصولات و کالاها و خدمات تان در سایت بگنجانید، در واقع کاتالوگ کامل و جامعی خواهید داشت از تمام اطلاعاتی که مشتریان شما می توانند برای شناخت از شما و کالاهایتان به آنها مراجعه کنند به راحتی کار بازاریابی اینترنتی قابل توسعه و گسترش است .

4. افزایش مخاطبان عمومی

در گذشته مردم راه جایگزینی برای خرید و انجام کارهای تجاری به صورت مستقیم و رو در رو نداشتند. با آمدن اینترنت و کسب و کارهای اینترنتی، در یک دوره میانی و گذار، ابهام در استفاده از این تکنولوژی برای مردم وجود داشت. عده ای آن را امن نمی دانستند، خرید اینترنتی برای عده ای ترسناک و سخت بود، افراد بسیار به خرید اینترنتی اعتماد نداشتند، امکانات و زیر ساختهای لازم مانند درگاه های پرداخت بانکی واسط و … برای فروشگاه های اینترنتی بسیار محدود بودند و از همه مهم تر مردم خرید را به صورت فیزیکی دوست داشتند. فرایند خرید برای آنها علاوه بر تهیه محصول مورد نظر، تفریح، تعامل اجتماعی با دوستان، ورزش و پیاده روی، تنوع در برنامه زندگی و بسیار موارد دیگر به حساب می آمد.

5. اداره همزمان چندین کسب و کار

یکی از بهترین مزایای کسب و کار اینترنتی این است که شما محدود و مجبور به اداره یک کسب و کار نخواهید بود. بعد از رشد کسب و کار اینترنتی خود، می‌توانید کسب و کار خود را گسترش دهید و یا کسب و کارهای جدیدی راه اندازی کنید. شما به کلی ترین اصول کارآفرینی و کارآفرینی اینترنتی مسلط شدید و با کمی تغییر متناسب با هر بازار، می توانید آنها را در کسب و کارهای دیگر به کار بگیرید. حتی خودکار بودن بسیاری از فرایند ها به شما این امکان را می دهد که بتوانید زمان بیشتری را در اختیار داشته باشید.

 

نتیجه گیری:

باید گفت داشتن یک کسب و کار آنلاین دیگر رویا نیست, اما با ساخت وب سایت و با یادگیری نحوه راه اندازی یک کسب و کار های آنلاین می‌توانید در کمترین زمان ممکن به موفقیت برسید و لذت کسب درآمد از اینترنت را تجربه کنید و افزایش ترافیک سایت خود را رقم بزنید که سایت ساز سی فایو این امکان را برای شما بوجود آورده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 12 =