کسب درآمد اینترنتی
راه اندازی کسب و کار اینترنتی با 20 ایده پولساز در سال 2020 + پکیج آماده ایده
آذر 27, 1397
ساخت سایت آی آر ir
چگونگی ساخت سایت آی آر ir و نحوه ثبت دامنه ایرانی
آذر 27, 1397

10 کاری که باید قبل از انتشار وب سایت انجام دهید

سایت ساز سی فایو

تنها راه اندازی یک وب سایت کافی نیست حتی اگر شما بهترین سایت ساز یا فروشگاه ساز را پیدا کرده اید . تمام متن خود را تولید کرده اید باید بدانید که جزئیات زیادی وجود دارد که باید به ان بپردازید چرا که اگر نادیده گرفته شود می تواند منجر به ایجاد اشتباهات بسیار بالقوه ای شود. البته جای هیچ گونه نگرانی نیست چرا که با اطلاعات مناسب می توانید به اسانی از این اشتباهات اجتناب کنید.

 

1- به رنگ بندی وب سایت خود اهمیت بدهید :

اگر پالت رنگ وب سایت شما متناسب با گزینه های رنگ موجود در لوگو شما مشخص نشده است قبل از اینکه محتوایی تولید کنید ابتدا ایده های خود را پیاده سازی و امتحان کنید.چرا که رنگ ها توانایی تحریک احساسات خاصی را دارند.

 

2- فونت های مناسب انتخاب کنید :

تمام متن هایی که زمان صرف نوشتن انها کرده اید و در وب سایت تان قرار داده اید باید برای بازدیدکنندگان شما آسان و گیرا باشد. بنابراین انتخاب فونت مناسب بسیار مهم است. باید بدانید که فونت یک نوشته تاثیر بسزایی در خوانندگان دارد و اهمیت این موضوع را حیاتی کرده است.

 

3- عناصر برند را بررسی کنید :

اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما تمام عناصر برند شما را شامل می شود. یکی از دو مکان اصلی برای توجه به سرصفحه هاست، جایی که می خواهید آرم کسب و کارتان و حساب های رسانه های اجتماعی خود را بسازید. هنگامی که برای ساخت حساب های رسانه های اجتماعی برای کسب و کارتان به کارتان می آید، ما به راحتی می توانیم لوگوی کسب و کار خود را  ایجاد کنیم.

جایگاه دوم برای پرداختن به موارد خاص، عبارتست از پاورقی، مکان سفارشی برای ترکیب اطلاعات کسب و کار شما: تلفن، آدرس، یا حتی فرم تماس. شما می توانید پاورقی خود را به همان اندازه ساده یا دقیق تنظیم کنید، فقط اطمینان حاصل کنید که اطلاعات مهمی که ممکن است به بازدیدکنندگان سایت کمک می کند ( مانند ناوبری، اطلاعات اضافی و اطلاعات تماس) را داشته باشید.

 

4- فاویکون خود را تغییر دهید :

فاویکون یک نماد کوچک است که در یک برگه در مرورگر شما ظاهر می شود. وقتی “Google” را مرور میکنید، رنگ “G” را در نظر بگیرید. شما به راحتی می توانید فاویکون خود را آپلود کنید تا زمانی که بازدید کننده سایت شما را باز کند، لوگوی شما در برگه مرورگر ظاهر می شود. این عنصر کوچک ممکن است به نظر خوب، کوچک باشد، اما اضافه کردن آن تنها در کسب هویت نام تجاری شما نقش مهمی دارند.

 

5- لینک حساب های رسانه های اجتماعی خود را بسازید :


بهتر است شما با مشتریان با هر طریقی که ممکن است  ارتباط داشته باشید.  بنابراین بهتر است حساب های رسانه های اجتماعی خود را به سایت خود اضافه کنید تا آنها بتوانند شما را دنبال کنند و  هماهنگ با شما با تمام اخبار، به روز رسانی ها یا راه اندازی های جدید شما به روز شوند.

 

6- تاریخ کپی رایت خود را به روز کنید :

در گذشته گیر نکنید هیچ چیزی به نظر غیر حرفه ای تر از تاریخ انقضا وجود ندارد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که تاریخ کپی رایت در پایین وب سایت شما صحیح باشد.


7- تمام متن را اصلاح کنید :

محتوا اصلی ترین محور یک وب سایت است برای تولید محتوا زمان بگذارید.

در ضمن با ویرایش تمام متن خود که به وبسایت خود اضافه کرده اید، شروع به کار کنید.وقت بگذارید و آن را خودتان بنویسید،اگر زمان لازم برای تولید محتوا دارید ، حتما اطمینان حاصل کنید که این گام را از دست ندهید. اطمینان حاصل کنید که تمام متن های اطلاعاتی و همچنین محتوای وبلاگ خود، نام های صفحه و غیره را پوشش داده اید.

این احتمالا یکی از ساده ترین و ابتدایی ترین مراحل برای ورود وب سایت شما به راه اندازی است.
سعی کنید کیفیت زبان سایت خود را حفظ کرده باشید. اگر در متن خود خطایی داشته باشید مشتریان به عنوان حرفه ای با شما برخورد نمی کنند.اصلاحات لازم را انجام دهید دو مورد برای انجام این کار وجود دارد:

از برنامه هایی مانند Grammarly استفاده کنید تا به شما در تشخیص اشتباهات کمک کند.

همیشه از یک دوست / همکار بخواهید که متن را بخواند. همچنین اطمینان حاصل کنید که محتوای عمومی از پیش تعریف شده برای وب سایت شما حذف شده باشد و با متن شخصی شده جایگزین شده باشد.

 

8- آزمودن اشکال :

در مورد اینکه فرم های سایت شما سفارشی سازی شده است اطمینان حاصل کنید . از صحت فرم های مختلف مثل فرم تماس، فرم اشتراک یا فرم های موجود دیگر اطمینان حاصل کنید  که به درستی کار می کند. در ضمن هر فرم را که به وبسایت خود اضافه کرده اید را حتما تست کنید.

بنابراین اگر اطمینان حاصل کردید که همه فرم ها به درستی کار می کنند مرحله بعد استفاده از پاسخ های آماده می باشد که بلافاصله به کاربر اطلاع می دهد که اطلاعات فرم به ما رسیده است.

بنابراین پاسخ خودکار را فراموش نکنید.بساری از فرم ها به شما اجازه می دهند که حداقل یک یادداشت سفارشی “متشکرم” بنویسید. از مزایای آن استفاده کنید و یک یادداشت ویژه برای بازدیدکنندگان مورد علاقه خود ایجاد کنید.

 

9- مراقب CTA (فراخوان برای اقدام) باشید : call to Action

یکی از مهمترین عناصر در وب سایت شما این است که چگونه بازدیدکنندگان خود را برای دعوت کردن به خواندن مطالب بیشتر یا راهنمایی های بیشتر دعوت کنیم. این که آیا دکمه “اینجا کلیک کنید” مناسب است یا گزینه بیشتر، پس به این مورد هم توجه داشته باشید. دقت کنید که CTA های شما باید جلب توجه کنند.

 

10- تصاویر وب سایت را بهینه کنید :

بهینه کردن عکس ها در سرعت لود سایت تاثیر چشم گیری دارند .اطمینان حاصل کنید که عکس های شما از نوع مناسب و حجم کمی برخوردار هستند.  اندازه و کیفیت تصاویر روی وب سایت تاثیر می گذارد. اگر با یک عک کوچک می توانید تصاویر سایت را پوشش دهید ولی تصاویر بزرگ را برای اپلود انتخاب کنید این عمل تنها هدر دادن فضای هاست و ضربه زدن به سرعت بارگذاری شما می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 19 =