سی فایو
سایت حرفه‌ای را در کمتر از پنج دقیقه طراحی کنید
مهر 4, 1396
سی فایو در هفته نامه شنبه
گزارش هفته نامه شنبه از سی فایو
مهر 4, 1396

چگونه امنیت سایت خود را افزایش دهیم؟

امنیت سی فایو

:: افزایش امنیت وب سایت در مقابله با بد افزارها و هکرها

یکی از مسائل بسیار مهم مرتبط با وب سایت توجه به امنیت و نفوذناپذیر بودن آن است که عمدتا تازمانی که برای وب سایت افراد مشکلی بوجود نیاید به آن توجهی نمیکنند، درصورتیکه با رعایت برخی مسائل و اعمال برخی تنظیمات که کار ساده و آسانی نیز هست، امنیت سایت شما تامین شده و با خیال راحت می توانید از وب سایت خود استفاده نمایید.

وب سایتهای وردپرس اگرچه دارای قابلیت های بسیار زیاد، گوگل دوستی بینظیر و دارای پلاگین و تمپلت های فراوانی است اما باتوجه به تعداد بسیار زیاد وب سایت های وردپرسی در دنیا، چنانچه وب سایت چک لیست تامین امنیت وب سایت خود را انجام ندهید ممکن است وب سایت در معرض نفوذ و حمله قرارگرفته و دچار اختلال شود.

متاسفانه علی رغم تذکر فراوان متخصصین حوزه امنیت نسبت به عدم نصب پلاگین های متعدد روی وب سایت، بازهم بدلیل تعدد بالای پلاگینها کابران علاقه فراوانی به نصب افزونه های جدید و متنوع دارند درصورتیکه همین امر موجب بلای جان وب سایت شده و هم باعث افت کیفیت و پرفرمنس سایت شده و هم موجب هک یا نفوذ و قطی وب سایت خواهد شد.

دیگر حفظ امنیت در وردپرس با روش های کاربردی که در بلاگ سایت ساز سی فایو معرفی خواهد شد یک انتخاب نیست؛ بلکه ضرورتی است غیر قابل اجتناب که بدون توجه به آنها با توجه به افزایش حملات اینترنتی و بدافزارهای نابودکننده ای که بسیاری از وب سایت های دنیا را به خود آلوده کرده اند وب سایت شما نیز در معرض آسیب خواهد بود. اما چگونه؟

  1. آبدیت و بروزرسانی هسته سایت
  2. خودداری از نصب پلاگین های متعدد
  3. تا زمانیکه از امنیت و سلامت افزونه مطمئن نشدید بهیچ عنوان آنرا نصب نکنید
  4. چنانچه بعلت نیاز خاص راهی جز نصب افزونه ندارید بصورت مستمر نسبت به آبدیت و بروزرسانی آنها اقدام نمایید.
  5. از پسوورد امن و پیچیده استفاده کنید
  6. پلاگین امنیت فراگیر را نصب و تنظیم کنید
  7. آدرس مدیریت سایت خود را تغییر دهید
  8. جلوگیری از اجرای php در دایرکتوری های مهم

 

درنهایت چنانچه نسبت به امنیت سایت خود نگرانید و تمایل دارید، چک لیست امنیت وب سایت شما توسط پشتیبانی سی فایو انجام شود، با بخش پشتیبانی سایت ساز سی فایو تماس گرفته و یا از ناحیه کاربری خود تیکت ارسال فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 1 =