آینده بازاریابی
مهر 15, 1393
قدرت وردپرس
مهر 15, 1393

ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی

آیا می دانستید یک دقیقه ویدئو به اندازه ۱٫۸ میلیون کلمه ارزش دارد؟! آیا می دانستید که ۵۰ درصد کابران دنیا حداقل یکبار در روز ویدئوی آنلاین مشاهده می کنند؟ آیا می دانستید یک سوم از فعالیت های اینترنتی به تماشای ویدئو اختصاص دارد؟ آیا می دانستید که ۹۵درصد اطلاعاتی که مردم بخاطر می سپارند تصویری است و از همه مهمتر اینکه آیا می دانستید با داشتن یک ویدئو در یوتیوب امکان نمایش شما و محصولتان در صفحه اول گوگل حداقل ۵۳ برابر بیشتر خواهد شد؟؟!

ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی

در پست های گذشته به ارزش محتوای جذاب و کاربردی اشاره شد و در مورد اهمیت و نقش آن در جذب مخاطب، افزایش سئو و توسعه ی بازاریابی در قالب اینفوگرافیک بازاریابی محتوایی مطالب مختصری ارائه گردید، یکی از بهترین اقسام بازاریابی محتوایی ویدئو مارکتینگ است که نقش بسیار پر رنگی در بازاریابی اینترنتی شما خواهد داشت قطعا انتشار یک ویدئو در فضای و جوامع مجازی بسیار مجذوب کننده تر است تا انتشار یک تصویر ساده همانطور که انتشار یک تصویر یا اینفوگرافیک ارزشی چند برابر یک نوشتار طولانی یا مقاله خواهد داشت. این امری بدیهی است که مغز انسان ۵۰درصد در پردازش تصاویر فعالیت می کند و ۹۰ درصد از اطلاعات انتقالی به مغز تصویری هستند و جالب تر اینکه مغز ما تصاویر را حدود ۶۰ هزار برابر سریعتر از نوشتار پردازش میکنند. همین نکته پایانی کافیست تا به اهمیت محتوای تصویری پی ببریم و به جای نوشتن مقالات طولانی و خسته کننده از تصاویر برای انتقال مفاهیم استفاده کنیم .

ممکن است با خودتان بگویید خوب منظور از ساخت ویدئو چیست و چه ویدئویی را باید در وب سایت یا صفحه فیس بوکم منتشر کنم قطعا پاسخ آن انتشار یک فیلم از آلپاچینو یا لئوناردو دی کاپریو نخواهد بود. ویدئو مارکتینگ را باید از کسب و کار خودتان آغاز کنید، یک فیلم کوتاه زیر یک دقیقه از کاری که انجام می دهید درست کنید، در ادامه فیلم های کوتاهی در مورد کسب و کارتان را بصورت کوتاه و کاربردی جمع آوری کرده و در وب سایت یا صفحه فیس بوکتان به اشتراک بگذارید

در اینفو گرافیک زیر که بصورت اختصاصی توسط تیم محتوایی سی فایو ترجمه گردیده، به اهمیت ویدئو در بازاریابی اینترنتی پرداخته ایم .

اینفو گرافیک ویدئو مارکتینگ

اینفو گرافیک ویدئو مارکتینگ

به عنوان مثال یکی از کسب و کارهای بومی که با استفاده از این استراتژی رشد چند ده برابری را تجربه کرد وب سایت خرید اینترنتی دیجی کالا بود که با راه اندازی بخش اختصاصی نقد و بررسی تصویری کالاهای دیجیتال محبوبیت بسیار زیادی را در میان کاربران ایجاد نمود و با سرمایه گذاری منطقی و اصولی و اجرای زیبا و کاربر پسند هم کاربر را در جهت انتخاب سریع و درست راهنمایی می کرد و هم درنهایت موجب افزایش و توسعه فروش دیجی کالا گردید.

 

 

 

دیدگاه ها بسته شده است