تیم پشتیبانی سی فایو
تفاوت بسته های اقتصادی و ویژه سایت ساز سی فایو
آذر 13, 1397
ایده برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی
راهنمای شروع کسب و کار اینترنتی (ایده پردازی)
آذر 13, 1397

قیمت طراحی سایت: راهنمای قیمت طراحی سایت و برآورد هزینه ساخت فروشگاه اینترنتی

قیمت طراحی سایت یکی از عمده مواردیست که کارفرما ها را دچار سردرگرمی می کند. به جرئت میتوان خاطرنشان کرد یکی‌ از اصلی ترین بازه های هزینه سرویس ها را می توانید در حوزه قیمت طراحی سایت مشاهده کنید . هر فرد یا این که شرکتی که در این حوزه فعالیت دارد, ملاک های خویش را داشته و بها متفاوتی را برای ساخت وب سایت ارائه می نماید .

این بازه قیمتی زیاد، تعرفه ساخت وب سایت و قیمت طراحی سایت, موجب سردرگمی کارفرمایان شده‌است . به عنوان مثال احتمالا تبیغات ساخت وب سایت و طراحی سایت با قیمتی نازل البته تجهیزات مضاعف را مشاهده نموده اید , از طرفی هم شرکتی را پیدا می نماید که سایتی با امکانات معمولی را با هزینه ای هنگفت ارائه می نماید .

شعارهایی ازجمله پباده سازی با کیفیت , تحویل پر سرعت , پشتیبانی 24 ساعته و . . . کلماتی دارای اهمیت می باشند که در برگه تعرفه طراحی وب سایت بیشتر شرکت ها و طراحان سایت مشاهده می‌کنید . ولی به واقع چطور میتوان هزینه ساخت سایت را تقریب زد؟ چه‌گونه میشود قیمت خوب , ارزش گران و یا این که قیمت خوب طراحی وب را تشخیص داد؟

در این مقاله کوتاه به ضرورت داشتن وب سایت نمی‌پردازیم و همانطور که از عنوان مقاله مشخص است به دنبال نشان دادن راهی کارآمد و جدید برای ساخت سایت ارزان قیمت هستیم و از اینکه اینجا هستید نشان می‌دهد که شما به ضرورت داشتن وب سایت پی برده‌اید اما برای شروع بد نیست ۱۵ ایده پولساز برای کسب درآمد از اینترنت را مطالعه کنید.

 

سوالاتی که در مقاله قیمت طراحی سایت به آنها پاسخ خواهیم داد عبارتند از:

 1. قیمت طراحی سایت و هزینه راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی، چقدر است؟
 2. هزینه راه‌اندازی و تعرفه ایجاد فروشگاه اینترنتی اختصاصی
 3. هزینه طراحی سایت فروشگاه اینترنتی با استفاده از CMS آماده
 4. هزینه طراحی سایت سفارشی با وردپرس یا جوملا

 

 

تعرفه طراحی سایت

 

در برآورد هزینه طراحی سایت، دنبال طراحی سایت گران باشیم یا روش های ارزان قیمت ؟

بعد از انتخاب یک ایده خوب باید بدنبال راهی باشید تا با روشی مقرون بصرفه و اقتصادی، طراحی سایت خود را انجام داده و محتوادهی آن را شروع کنید. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که برای طراحی یک سایت باید هزینه‌های هنگفتی را پرداخت کنند؛ در صورتی که همیشه در ابتدای کار باید بدنبال روشهای کم هزینه و اقتصادی و البته با کیفیت باشیم. حتی اگر ده‌ها میلیون تومان برای طراحی سایت حرفه‌ای و زیبا هزینه کنیم تازه به نقطه‌ی شروع کار میرسیم و اینجاست که از نظر گوگل و سایر موتورهای جستجو هیچ تفاوتی میان سایت چند ده میلیونی با یک وب سایت معمولی ارزان قیمت (با فرض رعایت اصول سئو داخلی) وجود ندارد.

علت ساده است! برای گوگل ظاهر زیبای سایت شما اهمیتی چندانی ندارد، استفاده از جاوا اسکریپت‌های خفن، افکت‌های عجیب و غریب و رابط کاربری‌های بسیار جذاب و گیرا دارای اهمیت چندانی نیست؛ مطلب مهم برای گوگل در وهله‌ی اول زنده بودن سایت شماست! به این معنا که گوگل به مفید بودن محتوای سایت شما امتیاز و رتبه می‌دهد. برای گوگل تولید محتوای مستمر، ارزشمند و مفید برای افرادی که به سایت شما مراجعه می کنند اهمیت بسیار بالایی دارد؛ اینکه گوگل ببیند که شما دارید برای مخاطبان حقیقی وقت می‌گذارید و محتوای با کیفیت تولید می‌کنید، قطعاً برای دیده شدن در صفحات اول گوگل مؤثر است.

گوگل

اگر شما محتوای خوب در سایتتان تولید کنید گوگل سایت شما را در نتایج جستجو کاربران نمایش خواهد داد حالا چه برای سایتتان ده ها میلیون هزینه کرده باشید چه با یک سایت ساز آنرا ساخته باشید، مهم رعایت استاندارهای تولید محتواست نه ظاهر زیبا و خیره کننده!

خُب ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که گوگل از کجا متوجه می شود که کاربران به محتوای سایت شما علاقه مند هستند؟ چطور متوجه می شود محتوای سایت شما مفید است؟ چطور متوجه می شود کاربرانی که از موتور جستجو وارد سایت شما شدند زود از سایت خارج شدند یا مثلا 5 دقیقه در وب سایت حضور داشتند؟

گوگل برای فهمیدن این موضوع معیارهای زیادی دارد؛ بیشتر از 200 پارامتر گوناگون!  که مهمترین آنها سه پارامتر مهم ازجمله، ( time on site میزان ماندگاری کاربر در سایت )، ( Bounce rate نرخ خروج کاربران)، ( page per sesseion تعداد صفحات بازشده توسط هر کاربر )، بنابراین اگر کاربری وارد سایت شما شود و مثلا 10 دقیقه بماند، بیش از 5 یا شش صفحه را باز کند گوگل متوجه می شود که کاربر با سایت شما ارتباط برقرار کرده و با همین پارامترهای ساده به سایت شما رتبه می دهد، چطور می توانیم پارامترهای بالا را در سایتمان بسنجیم؟ ابزارهای زیادی برای این کار وجود دارد اما معتبرترین آنها گوگل آنالیتیکس و سیمیلار وب است.

 

برگردیم به بحث اصلی، خب تا اینجا می خواستیم بصورت دقیق و مستدل بگوییم که دوست عزیز من طراحی سایت های گران قیمت هیچ کمکی به جذب ترافیک و در نهایت کسب درآمد شما نخواهد کرد. سوال اصلی این است که با طراحی یک سایت معمولی می توان کار را شروع کرد؟  البته که بله . اما چند ولی مهم را باید در نظر بگیرید که مهمترین آن پشتیبانی خوب و پایدار، تعداد مشتریان و قدمت و سابقه شرکت ارائه دهنده خدمات است.

 

هزینه ساخت وب سایت و تعرفه طراحی سایت اختصاصی

در این روش شما به یک شرکت طراحی سایت اختصاصی مراجعه می کنید و آنها کل آنچه شما برای فروشگاه نیاز دارید را از پایه کد نویسی می کنند، دقت کنید کدنویسی از پایه یعنی حتی هسته اصلی فروشگاه نیز کد نویسی شده باشد و از سیستم های متن باز مثل وردپرس در هسته استفاده نکند، که ما به آن می گوییم اختراع دوباره دوچرخه، آنها هم هسته سایت، هم امکاناتی که نیاز دارید و هم قالب را بصورت کاملا اختصاصی طراحی و تولید می کنند. طراحی سایت به این روش خیلی تعرفه مشخصی ندارد و هر شرکتی بنا به معیارهای خود قیمت طراحی سایت را اعلام می کند، بعضی از شرکت ها 30 چهل میلیون به بالا می گیرند بعضی ها هم با حدود 10 میلیون سرش راهم می آورند. این روش بسیار پردردسر، زمانبر، هزینه بر است، یکی از مشکلات عمده این روش رفت و برگشت فرسایشی پروژه بین کارفرما و شماست، تاجایی که گاهی عطاءش را به لقاءش ترجیح می دهید!

طراحی سایت به روش کاستومایز و کد نویسی از صفر چه معایبی دارد؟

 1. زمانبر حداقل زمان لازم برای طراحی سایت با کدنویسی از صفر بین 2 تا 6 ماه است
 2. پر هزینه، باتوجه به اینکه یک تیم حداقل 2 یا سه نفره بمدت چند ماه باید روی پروژه شما کار کنند
 3. وابستگی، شما تا ابد به شرکت تولید کننده وب سایت وابسته هستید
 4. محدودیت در توسعه، پرداخت هزینه هنگفت برای اضافه کردن امکانات جدید
 5. خطای زیاد در عملکرد سایت، بدلیل کدنویسی سایت توسط چند برنامه نویس با دانش متوسط
 6. بسته بودن کد، پس هر تغییری که لازم داشته باشید ولو جزئی باید توسط شرکت اصلی انجام شود حتی کارهای کوچک
 7. سئوی داخلی OnpageSEO ضعیف، باتوجه به تمرکز شرکت کدنویس روی موارد فنی و عدم تخصص در زمینه سئو

تعرفه ساخت وب سایت و هزینه ایجاد فروشگاه آنلاین با CMS های آماده

اگر شرکت حرفه ای پروژه شما را انجام دهد بریتان هزینه ای بین 3.5 میلیون تا 10 میلیون آب می خورد، بسته به امکاناتی که نیاز دارید این هزینه بالا و پایین می شود. اگر یک فریلنسر و طراح تک نفره حرفه ای کار را انجام دهد بین 700 هزارتومان تا 2 میلیون متغیر است، اگر یک دانشجو یا دانش آموز تازه کار طراح سایت شما باشد، احتمالا با دریافت مبالغی بین 200 تا 600 هزارتومان کار را جمع و جور کند. از سفارش طراحی سایت به گزینه های آخر اکیدا پرهیز کنید بدلیل دانشجو یا دانش آموز محترم بعد از اتمام دانشگاه و پیدا کردن یک شغل یا رفتن به سربازی و یا مهاجرت بیخیال سایت شما خواهد شد و شما می مانید ویک سایت بدون پشتیبانی البته اگر آن طراح محترم از وردپرس یا جوملا استفاده کرده باشد با انتقال سایت به یک شرکت معتبر مشکل حل می شود.

قیمت طراحی سایت با سایت ساز

روش محاسبه قیمت در طراحی سایت با روش فریلنسرها :

 1. قیمت قالب از یک وب سایت فروش قالب های وردپرس حدود 50 تا 300 هزارتومان
 2. قیمت هاست از یک شرکت معتبر، یک گیگ هاست خوب در تاریخ پاییز 97 حدودا 200 تا 350 هزارتومان
 3. قیمت هاست از یک شرکت ضعیف، 20 تا 50 هزارتومان
 4. قیمت دامنه کام، با دلار 10 هزارتومان، 120 هزارتومان
 5. قیمت دامنه آی آر، 5500 تومان
 6. قیمت افزونه های اضافی، بسته به افزونه مورد نیاز بین 50 تا 200 هزارتومان
 7. قیمت افزونه پرداخت آنلاین وردپرس، 35 هزارتومان

خرید قالب و هاست جداگانه برای ارزان شدن ساخت سایت!

حیلی از افراد برای کاهش هزینه ساخت سایت، اقدام به خرید قالب می کنند، بعد با یک جستجو در دام هاستینگ های ضعیف افتاده و یک هاست ارزان قیمت می خرند و بزحمت بعد از یکفته تقلا و تلاش سایتشان را بالا می آوردند اما چه خطرها و آسیب هایی در این مسیر وجود دارد؟

اولا قالبی که شما از سایتهای نامعتبر دانلود کرده اید ممکن است آلوده باشد، که بعد از راه اندازی وب سایت بشدت سایت شما را دچار مشکل خواهد کرد، حتی اگر قالب را خریداری کنید مطئمن شوید فرد مورد نظر قالب رایگان را دانلود نکرده باشد، بعضی از فریلنسرها با دانلود قالب رایگان و ترجمه به فارسی اقدام به فروش قالب می کنند که در این حالت بازهم به احتمال زیاد قالب آلوده است.

دلیل دوم: فرض کنیم قالب خوب، استانداردی را از سایتهای خوب ایرانی خریداری کردید و هاست را هم از یک شرکت معتبر تهیه نمودید آیا بازهم دردسری برای شما وجود ندارد؟ البته که بله مثلا اگر سایت بدلیلی دچار مشکل شد شما به فروشنده قالب مراجعه می کنید تازه اگر پیدایش کنید همان اول به شما می گوید مشکل از قالب نیست مشکل از هاستینگ است، به هاستینگ میزبان سایت، مراجعه می کنید می گوید هاست ما هیچ مشکلی ندارد به فروشنده قالب مراجعه کنید همین بس است برای اینکه یکهفته بین فروشنده قالب و هاستینگ پاسکاری شوید، پس سری که درد نمیکند را دستمال نبندید!

ممکن است سوال کنید من می خواهم برای راه اندازی سایت از وردپرس استفاده کنم، سرویس سایت ساز وردپرسی در ایران وجود دارد؟

خبر خوب این است که سایت ساز سی فایو وب سایت و فروشگاه آنلاین شما را با وردپرس بهینه شده و امن شده راه اندازی می کند.

شرکت های طراحی سایت ارزان قیمت قابل اطمینان هستند؟

همه چیز بستگی به شرکتی که انتخاب کردید دارد، اکیدا توصیه می کنیم وب سایت خود را وابسته به یک فرد نکنید، وقتی شما برای طراحی سایت از فریلنسرها استفاده می کنید ممکن است به هر دلیلی ازجمله، تغییر شغل، اتمام دوره دانشجویی، مهاجرت به یک کشور دیگر فرد طراح سایت از دسترس شما خارج شده و سایتتان برود روی هوا! شاید الان خنده دار باشد ولی افراد زیادی هستند که بهمین دلیل ساده کسب و کارشان ظرف یک شب نابود شد سایتی که بازحمت آماده کرده بودند و برایشان منبع درآمد خوبی بود بخاطر ندانم کاری یک طراح سایت یک شبه دود شد رفت هوا!

ولی اگر پشتیبان سایت شما یک شرکت معتبر با سابقه باشد، دیگر شما نگران این نیستید که آیا آن شرکت فردا وجود خارجی دارد یا خیر؟ شرکت های معتبر با عمر بالای 5 سال که مشتریان متعدد دارند، پرسنل و دفتر و تشکیلات دارند بهترین انتخاب برای پشتیبانی وب سایت شما هستند. چراکه بقای آنها وابسته به بقای کسب و کار شماست و بهمین دلیل همیشه بدنبال افزایش کیفیت هستند.

 

وقتی حرف از قیمت طراحی سایت ارزان می‌شود باید مراقب افراد و شرکت های کلاهبردار باشید تا هزینه و وقت شما را به هدر ندهند متاسفانه شرکت ها و افرادی وجود دارند که از قالب های آماده بی کیفیت, هاست ارزان , بدون هیچ گونه بهینه سازی و بدون پشتیبانی مشغول به فعالیت هستند؛ سفارش طراحی سایت شما را قبول می کنند آنرا ممکن است ظرف مدت کوتاه یک هفته ای هم برای شما راه اندازی نمایند اما نکته مهم ارائه خدمات بعد از طراحی سایت و پشتیبانی وب سایت است که چنانچه گرفتار افراد و مجموعه های ضعیف شوید بعد از راه اندازی سایت دیگر پاسخگوی پشتیبانی سایت شما نخواهند بود، بنابراین خیلی مهم است که شرکت یا سرویسی را انتخاب کنید که سابقه ی درخشان و مشتریان زیادی دارد .

 

سایت ساز سی فایو

 

 

پس ارزان ترین و بهترین روش برای ایجاد وب سایت چیست؟

استفاده از سرویس های سایت ساز به عنوان بهترین، و ارزان ترین و باکیفیت ترین روش مدرن جهان امروز برای ساخت وب سایت است.

 

بهترین راهکار برای طراحی سایت ارزان قیمت و باکیفیت :

یکی از سریع ترین و راحت ترین راه های طراحی سایت آن هم با مزیت ارزانی استفاده از سیستم های سایت ساز است که به شما کمک می کند خیلی سریع و آسان وب سایت یا فروشگاه اینترنتی یا کسب و کار آنلاین مورد نظرتان را راه اندازی کنید. سرویس های سایت ساز تمامی فرآیند های پیچیده و پر دردسر ساخت سایت را ظرف چند ثانیه برای شما انجام می دهند. به عنوان مثال سایت ساز سی فایو فقط با 3 کلیک سایت شما را راه اندازی میکند؛ امتحانش مجانی است!

 

قیمت طراحی سایت

انواع سایت سازها در ایران و جهان :

استفاده از سایت سازها در دنیا به عنوان یک روش استاندارد و سریع برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی است، شاید برایتان جالب باشد بزرگترین سایت ساز دنیا، ویکس است که تاکنون توسط آن بیش از 120 میلیون کاربر، شرکت و کسب و کار وب سایت خود را با آن طراحی و راه اندازی نمودند. پس می توان نتیجه گرفت استفاده از سایت ساز ها برای راه اندازی کسب و کار یک روش مناسبی است، کاری که در ایران توسط سی فایو بیشتر از 4 سال است که آغاز شده است. سایت ساز وبلی، وبز، سکیوراسپیس هم مشتریانشان مضربی از میلیون است. در ایران چندین سرویس سایت ساز و فروشگاه ساز وجود دارد که به برخی از آنها اشاره می کنیم.

مقاله بهترین سایت سازهای دنیا را بخوانید.

 1. ویکس
 2. وبلی
 3. وبز
 4. سکیوراسپیس
 5. سی فایو
 6. سازیتو
 7. بیداک

قیمت طراحی سایت با سی فایو

 

 

قیمت طراحی سایت و ساخت فروشگاه با سایت سازها :

بهترین و ساده ترین روش برای شروع کسب و کار اینترنتی استفاده از سیستم های سایت ساز و فروشگاه ساز است. تقریبا همه ی سایت سازها و فروشگاه سازهای ایرانی قیمتی زیر یک میلیون تومان دارند، نکته ی مهمی که باید به آن توجه کنید این است که درتوسعه امکانات سایت، محدودیت دارند یا خیر؟ سایت ساز سی فایو بدلیل استفاده از وردپرس، هیچ محدودیتی برای شما ایجاد نمی کند. در استفاده از سی فایو نه تنها محدودیت ندارید بلکه بدون وابستگی به سی فایو می توانید افزونه های مورد نیازخود را نصب کنید البته سی فایو بدلایل امنیتی اجازه نصب افزونه های مخرب را نمی دهد.

قیمت طراحی سایت با فروشگاه ساز ها و سایت ساز های ایرانی تقریبا زیر یک میلیون تومان است، یکی از بهترین و قدیمی ترین سایت سازهای ایران سرویس سی فایو است که قیمت طراحی سایت با سی فایو را می توانید در صفحه تعرفه های سی فایو ببینید. لازم بذکر است که سی فایو سایت شما را ظرف 59 ثانیه ساخته و نیز می توانید محتوا دهی اولیه وب سایت خود را به سی فایو بسپارید . سی فایو پشتیبانی از برندهای بزرگ ملی چون پگاه، صنایع شیر ایران، صنایع غذایی پالیز، ایران خودرو، آستان قدس، خبرگزاری مهر و… را در کارنامه خود دارد.

سایت ساز سی فایو با بهره گیری از وردپرس امن شده و بهینه شده سایت شما را راه اندازی می کند شما با ورود به سی فایو می توانید از میان 90 نمونه آماده و استاندارد سایت مورد نظر خود را انتخاب و بدون دانش فنی راه اندازی نمایید.

 1. قیمت بسته اقتصادی سایت ساز سی فایو در پاییز 97 : 395 هزار تومان
 2. قیمت بسته ویژه سایت ساز سی فایو : 595 هزارتومان

سی فایو برای کاربران 7 روز مهلت تست رایگان گذاشته تا کاربران بتوانند طی این 7 روز با پنل مدیریت سایت کارکرده و پاسخگویی و پشتیبانی سی فایو را بررسی نمایند، بعد از تست با انتخاب یکی از پلن های سی فایو سایت شما فعال سازی شده و دامنه مورد نظرتان به آن متصل می شود. جهت اطلاع از بسته ها و تعرفه ای سی فایو مقاله مقایسه بسته های اقتصادی و ویژه سی فایو را در ویرگول بخوانید. در صفحه تعرفه های سی فایو نیز مشخصات هر کدام از بسته ها قرار داده شده است.

 

در انتخاب سایت سازها به چه نکاتی باید توجه کرد؟

اکنون متوجه این مطلب شده ایم که بهترین، سریع ترین و ارزان ترین راه برای طراحی یک سایت خوب استفاده  از سایت سازها است. اما ابتدا نیاز هست که چند سوال اساسی پاسخ داده شود؛ ازکجا باید شروع کنیم؟ چطور سایت ساز های ایرانی را پیدا کنم؟ از کجا مطمئن شوم که یک سایت ساز نیازی که من میخواهم را برآورده می کند؟ و کدام یک از آنها برای کار من مناسب است؟ برای بررسی بیشتر این مقاله با موضوع معرفی امکانات و مزایای سایت سازهای ایرانی را بخوانید.

آیا مشتریان سایت ساز سی فایو را می شناسید؟

به عنوان مثال سایت ساز سی فایو پشتیبان صنایع شیر ایران پگاه با 27 وب سایت، ایران خودرو، روزنامه خراسان، آخرین خبر، خبرگزاری مهر، شهرداری مشهد، آستان قدس رضوی، است.

سایت سازهای خارجی

 

در سایر کشورها از چه روشی برای طراحی سایت ارزان قیمت استفاده می شود؟

همانطور که می دانید قیمت طراحی سایت برای همه مهم است، جالب است بدانید در آنور آب، یا بقولی کشورهای غربی اروپا و آمریکایی هم دنبال روش های طراحی سایت ارزان قیمت و کم دردسر هستند برای همین دیگر طراحی سایت به روش کدنویسی منسوخ شده است، آنها به این روشها می گویند اختراع دوباره دوچرخه، وقت و پول خود را برای طراحی سایت با کدنویسی از پایه هدر نمی دهند در عوض با انتخاب یک سایت ساز، با هزینه ناچیز سایت و فروشگاه آنلاین خود را سریعا راه اندازی می کنند. همین الان که شما دارید این مقاله را می خوانید سایت ساز ویکس بیش از 120 میلیون کاربر دارد، این عدد برای یک سایت ساز خیلی عجیب و غریب است!

رشد قابل توجه سرویس های سایت ساز غربی نشان می دهد در تمام دنیا افراد برای طراحی سایت خود از سایت سازها استفاده می کنند. پس چه خوب است که ما در کشورمان نیز به جای استفاده از روش های پرهزینه و زمانبر از سرویس های سایت ساز استفاده کنیم.

 

آیا برنامه آنلاینی وجود دارد که قیمت طراحی سایت های سفارشی را برآورد کند؟

بله ولی از آنجا که طراحی سایتهای کاستومایز یا سفارشی اصلا توصیه نمی شود پیشنهاد می کنیم سایت خود را با سرویس های مقرون بصرفه فروشگاه ساز و سایت ساز بسازید، اما چند سایت آنلاین برآورد قیمت هزینه طراحی سایت شامل: سایت اول، سایت دوم، سایت سوم

نکته ی بسیار بسیار حائز اهمیت این است که خیلی از آبشن هایی که با انتخاب آنها در سایتهای برآورد قیمت، هزینه طراحی سایت شما بیشتر می شود، بصورت پیشفرض در سرویس سایت ساز سی فایو وجود دارد 🙂 مثلا افزودن بی نهایت صفحه، منو، گالری تصاویر، اکانت ایمیل نامحدود، بیش از 40 نوع عنصر گرافیکی آماده برای ساخت صفحه و صدها امکان دیگر.

 

جمع بندی:

اگر بدنبال راه اندازی مطمئن، مقرون بصرفه و سریع هستید با استفاده از سایت ساز سی فایو سایت وردپرسی خوب خود را همین الان راه اندازی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =