1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز
Loading...
درگاه پرداخت اینترنتی
دی 9, 1399
پشتیبانی سایت چیست
دی 9, 1399

صفحه فرود یا لندینگ پیج چیست

اگر مالک یک سایت اینترنتی باشید، به خوبی می‌دانید که صفحه فرود همان ویترین سایت شما محسوب می‌شود. البته تعاریف متعددی را می‌توان برای صفحه فرود یا لندینگ پیج در نظر گرفت. با توجه به وجود چندین تعریف برای صفحه فرود می‌توان دریافت که این صفحه برای هر کسب و کار آنلاینی از جایگاه بالایی برخوردار است و به همین خاطر است که هزینه زیادی را برای طراحی درست و هوشمندانه لندینگ پیج صرف می‌کنند. در ادامه می‌خواهیم به چیستی صفحه فرود و اهمیت آن بپردازیم. همراه ما باشید.

صفحه فرود یا لندینگ پیج چیست

اگر به طور تخصصی به بررسی صفحه فرود بپردازیم، دیگر احساس نمی‌کنید که صرفا با ویترین سایت آنلاین خود، روبرو هستید. چون مشتریان شما پس از ورود به صفحه فرود می‌توانند واکنش‌هایی داشته باشند. در نظر داشته باشید که واکنش‌های مشتریان پس از نخستین ورود به صفحه فرود، در نهایت باید برای کسب و کار آنلاین شما مفید باشد.

واکنش‌های مشتریان بعد از نخستین ورود به صفحه فرود یا لندینگ پیج چیست؟

 • محتوای متنی و تصویری مورد رضایت مشتریان نیست و به همین خاطر، صفحه را در کسری از ثانیه خواهند بست.
 • محتوای متنی و تصویری شما مورد رضایت آن‌ها بوده است و پس از مرور، به بخش‌های متعدد سایت خواهند رفت.
 • مشتریان شما به جای پیمایش سایر صفحات، اطلاعات خود را برای شما ارسال می‌کنند. این اطلاعات می‌تواند شماره موبایل و ایمیل مشتریان باشد که از طریق لینک دریافت خبرنامه‌ها و بخش ارسال پرسش‌نامه‌ها به شما ارسال می‌کنند.

با توجه به واکنش‌های مشتریان بعد از نخستین ورود به صفحه فرود می‌توانیم بگوییم که یک سایت آنلاین می‌تواند دارای چندین صفحه ورود باشد.

انواع لندینگ پیج

به طور معمول، لندینگ پیج‌ها دارای سایدبار و هدر نیستند و کاربران با کلیک بر روی صفحات کمپین‌های تبلیغاتی در صفحات مجازی، به این صفحه دسترسی پیدا می‌کنند. البته با سئوی حرفه‌ای لندینگ پیج هم می‌توان کاربران جدیدی را وارد این صفحه خاص کرد.

 • صفحه فرود Opt-In Landing Pages

صفحه فرود Opt-In Landing Pages جزو آن دسته از لندینگ پیج‌هایی هستند که سایدبار و هدر دارند. این بخش‌ها در جایی از صفحه فرود قرار گرفته اند که مدام به چشم می‌خورد و توجه تمامی کاربران را به خود جلب می‌کند.

 • صفحه فرود Click Through

هدف از طراحی صفحه فرود Click Through، این است که کاربران به یک صفحه خاص منتقل شوند. به بیانی دیگر، در صفحه فرود Click Through، نرخ کلیک کاربران بسیار بالا است. زیرا سعی شده است که بازدیدکننده‌های یک سایت، متقاعد شوند تا با کلیک کردن به مرحله بعدی خرید هدایت شوند.

 • صفحه فرود Lead Generation

هدف اصلی از طراحی صفحه فرود Lead Generation، دریافت اطلاعات تماس از کاربران می‌باشد. این اطلاعات تماس می‌تواند یکی از دو نوع شماره تماس و ایمیل افراد باشد.

در صفحه فرود Lead Generation، سعی می‌شود که اطلاعات کاملی از خدمات و یا محصولات به افراد ارائه شود که آن‌ها حاضر باشند تا اطلاعات شخصی تماس خود را با این کسب و کار آنلاین به اشتراک بگذارند. غیر از این مورد، در طراحی صفحه فرود Lead Generation، با ارائه یک فایل ارزشمند و رایگان می‌توانید مشتریان خود را قانع بکنید که به شما اطلاعات تماس بدهند.

روش‌های طراحی لندینگ پیج

به جرئت می‌توان گفت که روش‌های طراحی لندنیگ پیج با سایر صفحات سایت متفاوت است. چرا که نقش لندینگ پیج از سایر صفحات سایت، بیشتر می‌باشد. از طرفی، چون تمامی مشتریان به این بخش خاص از سایت دسترسی دارند، طراحی لندینگ پیج باید به دور از پیچیدگی‌ باشد تا تمامی افراد بتوانند به محتوای اصلی این صفحه پی ببرند.

یکی از اصول روش‌های طراحی لندینگ پیج، ایجاد هماهنگی و انسجام بین بخش‌های مختلف همان صفحه خاص می‌باشد. البته در نظر داشته باشید که برای جلب کردن نظر مشتریان می‌بایست رنگ پس زمینه بعضی از باکس‌های کلیک را تغییر دهید.

سایر تکنیک‌های طراحی لندینگ پیج عبارت اند از:

 1. یک قالب مشخص و مستقل برای طراحی لندینگ پیج سایت آنلاین خود در نظر بگیرید.
 2. با توجه به قالب سایت که برای طراحی لندینگ پیج سایت اینترنتی خود انتخاب کرده اید، محتوای متنی و تصویری را در آن قرار دهید.
 3. محتوای صفحه فرود می‌تواند تلفیقی از محتوای متنی (توضیح در رابطه با محصولات و یا خدمات و سوالات متداول) به همراه محتوای تصویری باشد.
 4. از ساب دامین و یا یک آدرس خاص برای صفحه فرود خود استفاده کنید.
 5. پس از قرار دادن محتوا در صفحه فرود، یکبار به طور اصولی روی همه CTAها کلیک کنید تا تمامی مسیردهی‌های سایت، به طور درست و صحیح کار کند.
 6. همانطور که برای سایر صفحات سایت، سئو مهم است و تاثیرگذار می‌باشد، سئوی لندینگ پیج سایت خود را از یاد نبرید. هر چند که ممکن است این کار زمان بر باشد.

** برای ساخت فروشگاه اینترنتی خود به صورت رایگان، از قابلیت تخصصی سایت ساز سی فایو استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =